Ako často sa indexuje webstránka

Ako často sa indexuje webstránka

Poslaťod Sonka v Sob, 27. Júl 2013, 18:39

Dobrý deň,

chcela by poradiť ohľadne indexovania stránky. Máme webstránku, ktorej články sú najditelné v google cez kľúčové slová a stránka je na prvých priečkach. Týka sa to ale starších článkov. Nové články (písané tak dva dni dozadu) si stále neviem voľne vygoogliť. PR našeho webu je 3/10. Ako často sa indexuje takáto stránka? Mohla som prípadne ja urobiť nejakú chybu napr. pri zadávaní kľúčových slov v článku? Ja osobne som len teraz začala písať články a tak chcem prípadné zlé postupy odstrániť v začiatkoch.
Ide o web http://www.pcnews.sk a napr. o článok http://pcnews.sk/novinky/samsung-predstavil-nove-ssd-disky

Veľmi pekne ďakujem za radu
--
Sonka
Sonka

No PageRank information available

Re: Ako často sa indexuje webstránka

Poslaťod salma v Ned, 28. Júl 2013, 14:11

Intenzita indexovania web stranok internetovymi vyhladavacmi sa odvija od populartiy špecifického webu. Je teda viac nez pravdepodobné, že stránka tvoja stránka sa v SERP neobjavi za 1-2 dni. Vzhladom na hodnotu PR je možné očakávat, že stránka by sa mohlo zobrazovať vo vyhľadávači do cca. 5 dní +/-. Je potrebné aj prihliadať na skutočnosť, že web stránka nie je po jej indexovaní zaradená do výsledkov vyhľadávania.

Taktiež je možné, že web stránka sa už v SERP nachádza, no nezobrazuje sa na popredných priečkach. Môžeš využiť napr. nástroj http://serp.sgo1.com , ktorý ti zisťovanie pozícií tvojich web stránok pre požadované kľúčové slová trochu uľahčí, resp. zrýchli.
salma

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod tybi v Ned, 28. Júl 2013, 18:04

Zaujímalo by ma, ako overujete, či stránka je zaindexovaná. Ja ju totiž vidím indexovanú pred tromi dňami: https://www.google.com/#output=search&s ... 40&bih=674
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Sonka v Pon, 29. Júl 2013, 11:40

Dobre, teraz už cca viem, že ma googl hodí do ponuky za 3 dni (cca). Okrem toho, že sa budem snažiť na web dávať články častejšie aby bola stránka aktívna a budem ich linkovať na sociálnych sieťach a kade tade, a voliť vhodné kľúčové slová (čo sa teda budem asi dlho učiť), kedy sa googl roznodne indexovať stránku častejšie? Existuje na to nejaký vzorec? Alebo kedy sa prideľuje vyššie pagerank? Chápem, že na vysvetlenie sú celé kurzy :-) no pre začiatok mi stačia tak dve tri vety :-)

Ďakujeeem
--
Sonka
Sonka

Poslaťod tybi v Pia, 02. Aug 2013, 21:38

Nie, myslím, že sa mýliš a Google vám indexuje nový článok ešte v ten deň. Preto sa pýtam, ako overuješ indexovanie. Z čoho usudzuješ, že k indexácii dôjde po troch dňoch? Tam bude pes zakopaný... :mrgreen:
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Sonka v Sob, 03. Aug 2013, 11:49

No je to o tom, že ho neviem vyhľadať. Úplne stačí, že si zadám presný názov, teda nadpis článku do googlu. A listujem a listujem a stále nič. Hoci mám v nastaveniach googlu jasne dané, že mi má dávať len weby v slovenčine, po cca 6 strane mi už núka zahraničné weby, a môj stále nie. A skúšam to každý deň. Minule som tak našla svoj článok až na tretí deň, čiže dva dni bol nenajditeľný, a potom bol na prvej strane. Vo výliste googlu sa pod nadpisom nachádzal dátum, ale ten je vždy totožný s dátumom nahodenia článku, čiže neviem či je to skutočne dátum indexovania, možno uvádza len dátum nahodenia článku. Alebo sa mýlim? Kde bol potom môj článok tie dva dni? :-)
Sonka

Poslaťod lstulajter v Uto, 13. Aug 2013, 21:41

Treba brat do uvahy aj fakt, ze aj samotne indexovanie je optimalizovane. T.j. velke weby ako napriklad wordpress.com alebo na Slovensku trebars sme.sk indexuje podstatne castejsie ako male weby s niekolkymi desiatkami stranok.
lstulajter

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia