Ako články v kategóriach zoradiť podľa dopytu?

Ako články v kategóriach zoradiť podľa dopytu?

Poslaťod miso199 v Ned, 25. Sep 2016, 14:47

Ahojte ľudia,

mám otázku: ako môžem na mojom webe zoradiť články v kategóriách podľa počtu zobrazení? :lol: :confused: Teda podľa "dopytu" po textoch. Namiesto klasického zoradenia podľa dátumu.

Prečo to chcem? Moja logika je nasledovná:

Problém zoradia podľa dátumu vidím v tom, že môže odradiť návštevníkov od čítania, čím sa výrazne zníži šanca na predaj. Väčšina ľudí sa o témy zaujíma a chce základné informácie: čo to je, aké sú prínosy, čo to obnáša a aké sú prvé krôčiky, ktoré treba spraviť. Toto bude mať vždy najväčší počet zobrazení. Keď na prvej stránke kategórie nebudú tie najčítanejšie a najlákavejšie články, človek odíde. 10 kvalitných článkov s cennými informáciami na okrajovú, vzdialenú tému, o ktorej návštevník zatiaľ nikdy nepočul ho len a len odradí. A odíde. Je preč.

Naproti tomu, keď budú články zoradené podľa dopytu, podľa čítanosti, tak mám maximálnu šancu, že udržím návštevníka na mojom webe, poradím mu, dá mi emailovú adresu. Čím sa naopak zvýši šanca na predaj.

Človek môže namietať, že sú ľudia, ktorých zaujímajú detailnejšie informácie. Áno, tých kritických 10%. Oni sa o tému skutočne zaujímajú, dávajú veci do praxe a možno majú i kladnú skúsenosť s mojím webom. Títo sa bez problémov preklikajú na 2-3-4 stránku. Prípadne môžu byť prihlásení do emailovej databázy a čítať maily. Takže toto by bolo ok.

Vyplýva mi z toho, že vďaka článkom zoradeným podľa dopytu mám v konečnom dôsledku vyššiu šancu predať než pri kalsickom zoradený podľa dátumu.

Rovnako ako pri najčítanejších článkoch. Sú na vrchu niekde vysoko v panely. Aby web zaujal návštevníka a motivoval ho ostať, čítať a vykonať nejakú akciu. Alebo najdôležitejšie položky v lište. Alebo zoznam kategórií podľa počtu zobrazení. Mrknem v Google Analytics koľko zobrazení majú kategórie a podľa toho ich zoradím. Najviac zobrazení hore, najmenej dole, aby som mal najväčšiu šancu, že udržím návštevníka na webe.

Keď toto funguje, prečo by zoradenie článkov podľa dopytu fungovať nemalo? Princíp je taký istý.

Tak teda, ako by som to mohol spraviť?

Ďakujem za radu :-)
miso199

No PageRank information available

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia