Ako presmerovať "rovnaké" produkty na jeden a zachovať ranky

Ako presmerovať "rovnaké" produkty na jeden a zachovať ranky

Poslaťod parfumylacno v Uto, 08. Nov 2016, 18:26

Zdravím,

Dávnejšie som bol v časovej tiesni nútený pridať do eshopu "nové" produkty, parfumy = v podstate išlo o tie isté parfumy aké som mal v eshope aj dovtedy (išlo o cca polovicu parfumov z celkovej ponuky), akurát celá kolekcia sa modernizovala a tak majú teraz parfumy z tejto kolekcie nový flakón, objem a vyšší podiel % vonných esencií.

V danej chvíli som nenašiel inú možnosť, len pridať do eshopu tieto "nové" parfumy ako nové produkty, s novou url, akurát s takmer rovnakým popisom ako "staré" parfumy. Tieto staré parfumy som zároveň musel dočasne nechať aktívne na webe, pokiaľ sa nepredajú posledné skladové zásoby.

Takto som si zbytočne navytváral duplicitu a asi aj množstvo ďalších seo problémov..

Teraz, keď už sa veľa starých parfumov vypredalo zo skladu, tak sa to snažím vyriešiť. Prosím vás, mal by niekto nápad, ktorá z možností by bola najvhodnejšia a napravila by najviac chýb? :)

Pre názornosť napr, takto to vyzerá teraz parfum FM 56 a nový parfum FM PURE 56
Bolo by lepšie vymazať "nový" parfum - teda ten parfum pure a jeho url presmerovať na pôvodnú url parfumu FM, s tým, že by som pri tej pôvodnej upravil popis,fotku=dal tam ten nový parfum?

To by bolo asi najideálnejšie, keďže tá stará url by mala mať väčší rank ako nová. Jediná nevýhoda je že nová url, je kratšia a výstižnejšia.

ak by som to spravil naopak (vymazal starý produkt a jeho url presmeroval na nový) presmeroval by sa aj rank starej url? Myslím, že by mal, či? Akurát to nebude zas moc dobré riešenie pri starých parfumoch, ktoré získali hodnotenia od zákazníkov (tak by som vymazal aj hodnotenia)..

Viem, že som to zbytočne skomplikoval, ale už to musím nejak skúsiť napraviť.
Ktovie, možno mi niekto poradíte :)
Ďakujem
Pracujem na svojom e-shope a online parfumérii s FM Group parfémami - parfumylacno - eshop prevádzkujem na joomle + virtuemarte
parfumylacno

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: Ako presmerovať "rovnaké" produkty na jeden a zachovať ranky

Poslaťod parfumylacno v Str, 23. Nov 2016, 17:31

spravím to teda presmerovaním na produkty s optimalizovanejšou url a hotovo :)
Pracujem na svojom e-shope a online parfumérii s FM Group parfémami - parfumylacno - eshop prevádzkujem na joomle + virtuemarte
parfumylacno

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia