Ako riešiť 404

Ako riešiť 404

Poslaťod MimiWatch v Sob, 20. Apr 2013, 08:50

Poprosím o radu s jedným problémom. Mám doménu kde dávnejšie bežal eshop. Bol zrušený, momentálne funguje len homepage, a ešte to nejakú dobu to tak ostane. Z vyhľadávačov a iných webov je veľa prichádzajúcich linkov na rôzne podstránky pôvodného webu ktoré samozrejme nefungujú a dávajú 404. Ako to riešiť?
Presmerovať všetky 404 na homepage alebo vytvoriť jednu podstránku so stručnou info a smerovať všetko tam?

Vopred ďakujem.
MimiWatch

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Re: Ako riešiť 404

Poslaťod Pavel Ungr v Sob, 20. Apr 2013, 13:29

404 je smysluplná odpověď. Stránka neexistuje a existovat nebude.
Jsem SEO konzultant. Tweetuju nejen o SEO jako @pavelungr.
Obrázok užívateľa
Pavel Ungr

Poslaťod tybi v Ned, 21. Apr 2013, 23:04

MimiWatch Napísal:Poprosím o radu s jedným problémom. Mám doménu kde dávnejšie bežal eshop. Bol zrušený, momentálne funguje len homepage, a ešte to nejakú dobu to tak ostane. Z vyhľadávačov a iných webov je veľa prichádzajúcich linkov na rôzne podstránky pôvodného webu ktoré samozrejme nefungujú a dávajú 404. Ako to riešiť?
Presmerovať všetky 404 na homepage alebo vytvoriť jednu podstránku so stručnou info a smerovať všetko tam?

Vopred ďakujem.

A čo chceš vlastne riešiť? Od toho závisí odpoveď.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod MimiWatch v Pon, 22. Apr 2013, 09:56

A čo chceš vlastne riešiť? Od toho závisí odpoveď.

Pôvodne na doméne bežal shop ktorý už neexistuje. Teraz je tam len single page prezentácia a ak tam aj niekedy niečo iné bude, vnútorná štruktúra odkazov bude úplne iná. Podľa google webmaster tool tam prichádza veľa odkazov na staré podstránky ktoré dávajú 404 a tie chcem riešiť. Či to jednoducho presmerovať na home page alebo vytvoriť jednu 404-error podstránku s info a smerovať to tam. Externý odkazový profil je dosť hodnotný, nejak by som ho chcel využiť.
MimiWatch

Poslaťod tybi v Uto, 23. Apr 2013, 20:59

Vracal by som 404 - Page Not Found, potom by som si vo Webmaster tools našiel spätných odkazovateľov na moje 404-ky a tam, kde na mňa zvonka odkazujú:

1. Buď by som našiel dostatočne relevantnú stránku a požiadal odkazovateľa, aby odkaz zmenil na novú URL.
2. Vytvoril by som relevantnú stránku a požiadal odkazovateľa, aby odkaz zmenil na novú URL.

Tam, kde mi odkazovateľ nezmenil odkaz, použil by som 301 redirect.

Jedným šmahom presmerovať všetko na jednu stránku (úvodnú alebo inú), nebude šťastné riešenie.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia