Ako si nechávate platiť za SEO

Ako si nechávate platiť za SEO

Poslaťod marvas v Štv, 10. Júl 2008, 18:48

Nemám na mysli online marketing ale čisté SEO. Takisto mi nejde ani o produkty typu SEO Audit alebo konzultácie, ktoré majú zvyčajne pevnú cenu.

Mám záujem skôr o to ako si nechávate platiť za činnosti, ktoré "nevidno". Činnosti v ktorých zohráva hlavnú úlohu vymyslenie stratégie. Mám na mysli linkbait alebo určenie webovej stratégie.

Pri týchto činnostiach je podľa mňa blbosť si za to účtovať hodinovú sadzbu lebo niekedy sa podarí dobrá vec za pár hodín inokedy to však trvá zopár dní a výsledok je rovnaký. Napáda ma nechať si to platiť ako podiel z predaja, ale ktorý podnikateľ sa dobrovoľne zriekne zisku aj keď vie, že dosiahne oveľa vyšší.

Prosím vyjadrite sa ako to riešite práve Vy.
Píšem strašne dlhé články o online marketingu.
marvas

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Re: Ako si nechávate platiť za SEO

Poslaťod remo v Štv, 10. Júl 2008, 19:14

cauko marvas.. je to off topic ale ked uz mas taky super blog o SEO tak si vyries aspom kodovanie.. vo firefoxe to mas haky baky.
Obrázok užívateľa
remo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod marvas v Pia, 11. Júl 2008, 07:49

OT: všade su nejake baky (nejak sa tam poplietlo kodovanie pri prenose na novy hosting)... ten blog prenasam na novu domenu (vo volnom case)
Píšem strašne dlhé články o online marketingu.
marvas

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Poslaťod tybi v Pia, 11. Júl 2008, 16:09

marvas Napísal:Napáda ma nechať si to platiť ako podiel z predaja, ale ktorý podnikateľ sa dobrovoľne zriekne zisku aj keď vie, že dosiahne oveľa vyšší.

No... výplata sa viaže na zvýšený zisk, nie na samotný zisk... a na to už pritúpi každý rozumný podnikateľ.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Dmagician v Pia, 11. Júl 2008, 22:40

V podstate ako povedal Tybi. Ocenovanie sa da spravit but na zaklade dosiahnutych vysledkov pripadne si dohodnut dlhodobu spolupracu (garantovany pocet hodin ktory venujes projektu) a spravit to ako pausal, pricom sa to da uzavriet na dobu urcitu a na konci tejto doby prehodnotit dalsi spolupracu (ak to funguje ide sa dalej, ak nie tak koniec pripadne sa pristupi k radikalnejsim zasahom mimo pausal (velka prerabka webu a podobne))

Ten druhy sposob mam vyskusany na cudzich projektoch. Ten prvy je podla mna skor castejsi v pripade ak ide o shared-projekty kde clovek ma podiel na zisku.

roman
Dmagician

Poslaťod davenger v Pon, 14. Júl 2008, 09:22

Vidim, ze aj SEO kolegovia riesia podobne problemy.

Osobne si neviem moc dobre predstavit sposob akym naozaj presne vycislovat efekt z SEO kampani, v pripade PPC je to mozno o nieco lepsie, ale stale ide len o priblizne cisla.

Vymyslenie strategie je podla mna zaklad, to vsetko ostatne uz dokaze robit aj student brigadnik za 3,32 EUR na hodinu :lol: .
Obrázok užívateľa
davenger

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Späť na Pracovné príležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia