Aky layout generuje najväčší zisk ?

Aky layout generuje najväčší zisk ?

Poslaťod indiana v Pia, 20. Feb 2009, 12:46

Mám jeden web a je pre mňa niečo ako výskumná farma na ktorej robím experimentiký.

Jedným z nich je, že menim layout stránky a hľadam ten správny a idealny, ktorý by mne subjektivne padol do oka a aby pouzivatelia co najviac klikali na reklamu.Na vytvorenie dobreho layoutu vsak treba viac. Clovek musi mysliet na rozlisenie (viac ako 1100 sa derie do predu) a naopak pomalicky sa deru na svetlo sveta rozlisenia mobilov. Clovek vníma viac do sirky ako vysky (HD).

Kedze sa o týchto veciach veľa nehovorí, chcel by som sa vas spytať čo si myslíte - aký je najlepší layout stránky, webu ktorý sa živí ppc reklamou ?

Isté základy musia byť, napr. logo v hlavičke a nejake copyrighty v paticke : ) Ale ako sa vyplnit priestor medzi tým, aby text bol citatelny a predsa aby bolo odvsadial vidiet reklamu, to je pdola mna umenie.

Pri ciernom pozadi sa mi z experimentou osvedcil uzky 2 stlpcovi layout ( 1. stlpec na text , 2 na reklamu ).
Pri bielom si zase myslím je lepsi siroky s 3 a viac stlpcami.
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Re: Aky layout generuje najväčší zisk ?

Poslaťod vlado v Pia, 20. Feb 2009, 14:20

na reakcie obornikov z brandze by som bol zvedavy veru aj ja...
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod indiana v Sob, 21. Feb 2009, 08:39

Vlado ved napis ake mas skusenosti, vy ste tiež menili dizajn niekoľkokrát, tak sa to muselo odzrkadliť v zisku.
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod shaggy v Ned, 22. Feb 2009, 20:21

indiana - tvoje otázky sú príliš všeobecné a nedá sa na ne jednoznačne odpovedať. Išlo by len o teoretické diskutovanie a často by to nemusela byť pravda.
Použiteľnosť sa hodnotí až na konkrétnom webe, nemôžem ti povedať že zelené písmo na čiernom podklade je nevhodné - pretože zelená môže byť svetlozelená aj tmavozelená.

Clovek vníma viac do sirky ako vysky (HD).

To je pravda, širokouhlé zobrazovadlá sú pre ľudský zrak prirodzenejšie, ale pokiaľ ide o web, tak príliš dlhé riadky sa veľmi zle čítajú. Ľahko sa môžeš stratiť a preskočí ti zrak o riadok nižšie/vyššie.

Dokonca ani tie základy - logo v hlavičke, copyright v pätičke - nie sú pre ľudí podstatné. To sú základy pre nás, ľudí čo s tým robia. Ale veľa bežných používateľov nevie, že sa dá kliknúť na logo. A o informáciách v pätičke ani nehovorím.

Farby by mali byť použité tak, aby sa na ne dokázali pozerať niekoľko minút a neťahali oči.
+ možno by som si zistil niečo o teórií farieb, čo núti ľudí napr. kúpiť produkt a naopak, kedy sa rozhodnú kliknúť na reklamu propagujúcu určitú službu.

Inak, viac ako tri stĺpce už považujem za neprehľadné a človek sa ľahko stratí.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod divamys v Uto, 24. Feb 2009, 09:41

Podla mna ten, ktory navstevnika presne a rychlo navedie na informacie ktore pozaduje. Sposobov ako to dosiahnes moze byt mnoho.

Pozri si napriklad
http://www.sap.com/index.epx

Schvalne som vybral SAP, kedze je to obrovska firma so sirokym portfoliom produktov a sluzieb. Ich uvodna stranka je naozaj strucna, zaroven ak chces od nich nieco kupit, ta uvodna stranka ta presne navedie kde mas dalej kliknut.
firemny web: blueminds.eu | osobny web: divamys.graphinet.eu
divamys

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Poslaťod vlado v Uto, 24. Feb 2009, 14:06

No dobre, takze z mojej osobnej praxe.

iSerialy.sk bezali na vcelku peknej template, tmavej, 1000px width, relativne velke obrazky. Najlepsia plocha bola, 250x250 v floatnuta pri kazdom jednom videu (diel serialu), ostatne reklamne plochy nestali za nic.

Pri prechode na cisto obycajny a jednoduchy design (povodne z technickych dovodov) som zvolil rovnake umiestnenie, avsak grafika bola znacnej jednoduchsia, reklamna plocha je co najviac kontrastna s relativne velkym pismom (pri takomto druhu webu velmi nezalezi na designe). Zarobok je o nieco vacsi (5-10%), par dni bol skoro 2nasobny, ale to bolo pravdepodobne inzerciou darhsej reklamy, zobrazenej na stranke.

Z inych zdrojov viem, ze napr. informacny portal, cim jednoduchsia a osekanejsia grafika, tym lepsi zisk. Staci aj 2 stlpcovy layout, kde hore v hlavicke bude myslim 726x88 (z hlavy ten rozmer neviem) a na sidebari nieco v rozmeroch cca 300x250. Urcite zalezi od webu a samozrejme treba experimentovat.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod shaggy v Uto, 24. Feb 2009, 18:14

divamys - nevybral si si moc dobrý príklad.
Úvodná stránka SAP je dobrá ukážka toho, ako vyzerá stránka, ktorá "negeneruje zisk"... teda nie toľko, koľko by mohla.
Je tam niekoľko zle navrhnutých a neprehľadných vecí + plno rušivých elementov ju degradujú iba na priemernú stránku (ale keďže toto nie je téma o ich stránke, tak sa tomu nebudem venovať. Oni určite vedia, prečo to robia tak, ako to robia).
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Uto, 24. Feb 2009, 22:47

suhlasim so shaggym.. inak je to zaujimava tema (moja oblubena ;-) hodna mozno vlastneho threadu.
Dmagician

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia