cena PPC v zábislosti na kvalite stránky

cena PPC v zábislosti na kvalite stránky

Poslaťod dusanpetras v Str, 18. Nov 2009, 21:31

Už ste mi tu celkom dobre poradili, takže keď podáš prst ... :-) veď to poznáte.

Zaujímalo by ma to, či pri kampani s Adwords j cena za klik odvodená aj od kvality stránky. Čo tým myslím ? Príkladom mám stránku skvelo optimalizovanú na KW "Vianočné Darčeky". Vyplnený Title, Description, geniálny text, H1, H2 ... dobrá navigácia na webe s pár vhodne zvolenými anchor tagmi, nejaké tie kvalitné spätné odkazy, proste web optimalizovaný. Chcem si zaplatiť kampaň a výber KW by bol "Vianočné Darčeky" Bude za cena za klik odvíjať aj od toho, že web je optimalizovaný ? Alebo sa cena odvíja len od výberu slov a web môže byť absolútny blud (napríklad nečitateľná flashovina) ?

Čo si mám myslieť, že je správne ?
dusanpetras

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Re: cena PPC v zábislosti na kvalite stránky

Poslaťod matje okrob v Str, 18. Nov 2009, 22:22

Ak je tvoja webová stránka relevantná k slovám, na ktoré budeš v adwords inzerovať, pozitívne to ovplní tzv. skóre kvality (http://adwords.google.com/support/aw/bi ... swer=10215), od ktorého závisí pozícia inzerátu a cena za preklik. Pred začiatkom používania AdWords odporúčam naštudovať help, dozvieš sa tam veľa užitočných informácií ;)
matje okrob

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod dusanpetras v Štv, 19. Nov 2009, 17:33

Zaujímalo by ma nasledovné: na radu matje okrob som študoval niečo z Adwordsu. A z tých pár slov ma napadlo nasledovné:

Spravím kampaň pre firmu na pečivo. Vyberiem si KW čerstvé, rožky, chlieb, makovka, jablkový, závin, vianočka, buchta.
Zo štatistík, ktoré Adwords ponúkne zistím, že ak chcem byť prvý umiestnený v reklame, klik na KW stojí takto:
čerstvé:1,3€,rožky:2€, chlieb:2€, makovka:1€, jablkový:4€, závin:3,5€, vianočka:3€, buchta:2€. (ja viem, vyjadrujem sa ako amatér a veľa faktov opomínam, ale nech to slúži ako príklad)

Záujemca príde na google a zadá do vyhľadávania KW: Jablkový závin. Vyhľadávač mu vyhodí pár reklám a možno sa tá moja zobrazí na prvom mieste .. možno na druhom, na tom nezáleží. Návštevník klikne na moju reklamu. Koľko mi Google odpočíta ? (približne) jablkový+závin=4+3,5=7,5€ ??? Uvažujem správne ? Alebo mi odpočíta len hodnotu najvyššie zaplateného KW, čo je jablkový(4>3,5) ? Takže ako ?

Ďakujem aj za prečítanie môjho filozofovania.
dusanpetras

Poslaťod matje okrob v Pia, 20. Nov 2009, 17:23

Každá fráza má svoju cenu za klik - teda aj "jablkový" aj "závin" aj "jablkový závin".
Čiže, ak máš v reklamnej kampani slová jablkový aj jablkový závin (vo voľnej zhode) a niekto vyhľadáva "jablkový", AdWords podľa relevantnosti rozhodne, ktorú frázu zobrazí a za tú zaplatíš.

Btw, ten hlep začni čítať od začiatku :)
matje okrob

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod dusanpetras v Pia, 20. Nov 2009, 19:36

Ďakujem za radu, zasa to znie rozumne.
A tiež k čítaniu helpu by som chcel niečo .. : čítal som to od začiatku, až mi z toho prepínalo. Preto som zrejme niečo prehliadol, alebo nepochopil. Skôr myslím, že treba čítať viackrát.
V každom prípade ďakujem.
dusanpetras

Späť na PPC reklama

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia