Cena za PPC reklamu

Cena za PPC reklamu

Poslaťod mato213 v Pon, 27. Apr 2009, 22:26

Zdravim, mam v plane zalozit si e-shop. Uz som sa trocha informoval o moznostiach internetovej reklamy, ale chcel by som od vas skusenejsich zistit kolko asi stoji jeden klik v google adwords reklame. Asi najdolelezitejsi je fakt ako casto sa vyhladavaju moje klucove slova. Hladanost mojich by bola okolo 50 az 200 tis za mesiac.

1. Chcel by som len vediet vase skusenosti, kolko sa v priemere moze platit za klucove slova s takou hladanostou. Dakujem za ohlasy
2. Zaroven by ma zaujimalo aky byva pomer: pocet kliento co nakupili/pocet vsetkych co klikli na reklamu

Dakujem za ohlasy
mato213

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Cena za PPC reklamu

Poslaťod matje okrob v Uto, 28. Apr 2009, 08:31

mato213 Napísal:Zdravim, mam v plane zalozit si e-shop. Uz som sa trocha informoval o moznostiach internetovej reklamy, ale chcel by som od vas skusenejsich zistit kolko asi stoji jeden klik v google adwords reklame. Asi najdolelezitejsi je fakt ako casto sa vyhladavaju moje klucove slova. Hladanost mojich by bola okolo 50 az 200 tis za mesiac.

Najdôležitejší fakt je reklamná konkurenacia na kľúčové slovo, skutočná cena závisí hlavne od nej a ďalším dôležitým faktorom je skóre kvality kľúčového slova.

To, koľko návštevníkovdokážeš zmeniť na zákazníkov závisí hlavne od schopnosti tvojho webu presvedčiť ich, že u teba kúpia najvýhodnejšie. Popísať faktory, ktoré ovplyvňujú ich rozhodovanie je na celú vedu.
matje okrob

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod panjan v Uto, 28. Apr 2009, 14:32

mato213 Napísal:1. Chcel by som len vediet vase skusenosti, kolko sa v priemere moze platit za klucove slova s takou hladanostou. Dakujem za ohlasy

Presnu cenu na tvoje klucove slova zistis ked si zalozis adwords ucet. https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=adwords&cd=null&hl=sk-SK&ltmpl=adwords&passive=false&ifr=false&alwf=true&continue=https%3A%2F%2Fadwords.google.com%2Fselect%2Fgaiaauth%3Fapt%3DNone%26ugl%3Dtrue Mozes zacat aj malym budgetom tak smelo do toho, (ak nechces poverit spravou kampane nejaku profesionalnu firmu)
Osobne platim za adwords odkazy od 2 Sk az po 7 Sk/klik (pri najkonkurencnejsich klucovych slovach)
mato213 Napísal:2. Zaroven by ma zaujimalo aky byva pomer: pocet kliento co nakupili/pocet vsetkych co klikli na reklamu
Dakujem za ohlasy

Ja mam koneverziu nakup vs. kliky v rozmedzi 0,5% az 7% v zavislosti od relevantnosti klucoveho slova na ktore inzerujem. U teba bude vela zavisiet od kvality celeho eshopu, znalosti tvojej znacky a cien.

Ak je konkurencia na internete v tvojom obore vysoka, pocitaj s vyssou cenou za klik a nizkou konverziou.
Obrázok užívateľa
panjan

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod mato213 v Štv, 30. Apr 2009, 11:53

Dik za odpovede, este by ma zaujimalo co skor preferujete: keyword kampan, alebo tu kde sa plati za 1000 zobrazeni. Som iba zaciatocnik, takze ma opravte ak sa mylim. Ta na 1000 zobrazeni sa zobrazuje hned pred prvymi vysledkami vyhladavania a keyword sa zobrazuje na pravej strane...?

Podla mojho osobneho nazoru ma viacej zaujali tie reklamy co sa zobrazuje hned pred vysledkami hladania, ako tie co su na lavej strane. Ale otazka je ktore su viac efektivne: kolko ludi donesu na stranky a kolko zaplatim v priemere za jedneho navstevnika. Je jasne ked platite iba za klik, tak sa to da lepsie odsledovat, ale mne osobne ovela viac bije do oci ta 1000 impresions, a podla mna to viac ovplyvnuje aj silu znacky, predsa len ked to ma clovek stale na ociach, a branding je z mojho pohladu zakladny kamen na ktorom treba stavat...
mato213

Poslaťod panjan v Štv, 30. Apr 2009, 14:16

mato213 Napísal:Dik za odpovede, este by ma zaujimalo co skor preferujete: keyword kampan, alebo tu kde sa plati za 1000 zobrazeni. Som iba zaciatocnik, takze ma opravte ak sa mylim. Ta na 1000 zobrazeni sa zobrazuje hned pred prvymi vysledkami vyhladavania a keyword sa zobrazuje na pravej strane...?

1.) obe formy reklamy, ktore spominas su spoplatnene formou platby za klik, nie za videnie
2.) z hladiska kratkodobej efektivity su na tom lepsie odkazy vo vysledkoch hladania ako kontextove odkazy, t.j. ak sa na to pozeras cez uskutocnene konverzie do 1 mes. od kliknutia. Pocet takychto konverzii je zvacsa pri odkazoch vo vyhladavani vyssi
Obrázok užívateľa
panjan

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod davenger v Str, 24. Jún 2009, 13:33

mato213 Napísal:Dik za odpovede, este by ma zaujimalo co skor preferujete: keyword kampan, alebo tu kde sa plati za 1000 zobrazeni. Som iba zaciatocnik, takze ma opravte ak sa mylim. Ta na 1000 zobrazeni sa zobrazuje hned pred prvymi vysledkami vyhladavania a keyword sa zobrazuje na pravej strane...?

Podla mojho osobneho nazoru ma viacej zaujali tie reklamy co sa zobrazuje hned pred vysledkami hladania, ako tie co su na lavej strane. Ale otazka je ktore su viac efektivne: kolko ludi donesu na stranky a kolko zaplatim v priemere za jedneho navstevnika. Je jasne ked platite iba za klik, tak sa to da lepsie odsledovat, ale mne osobne ovela viac bije do oci ta 1000 impresions, a podla mna to viac ovplyvnuje aj silu znacky, predsa len ked to ma clovek stale na ociach, a branding je z mojho pohladu zakladny kamen na ktorom treba stavat...

To ci si hore alebo napravo zalezi od tvojho ad ranku (bid x CTR)

CPM by som pouzil iba na niektore vybrane weby, na ktorych chces byt a vies ze sa ti to oplati.

P.S CPM sa v search kampani pouzit neda
Obrázok užívateľa
davenger

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod medvidek v Pon, 17. Máj 2010, 22:58

Pokud s AdWords reklamou zacinas zacni pouze s cilenim do vysledku vyhledavani. Az ti to zacne fungovat, pridej obsahovou sit. Do te doby ji mej vypnutou.

Zapamatuj si dva rozdily:

PPC reklama nedokaze vyvolavat poptavku, pouze ji uspokojuje. Tedy pokud cilis reklamu do vysledku vyheldavani v ramci Google, oslovujes uzivatele, kteří maji nejaky konkretní problem, maji dotaz, neco hledaji, neco chteji a ty jim prave to co hledaji muzes nabidnout. Nemuzes jim ale nabizet neco co nechteji.

V ramci obsahove site (kontext) se muzes pokusit lidi zlakat k necemu, co vyslovene aktualne nepotrebuji. Obvykle ctou clanky o svem oblibenem tematu a AdWords jim nabizi souvisejici reklamy. Uzivatel, ktery reklamu proklikne je obvykle jen zvedavy. Tedy hodnota takoveho navstevnika je nizsi, nez toho, ktery tve zbozi sam aktivne hledal.

Obecne z praxe vyplyva, ze efektivnejsi je vzdy reklama ve vysledcich vyhledavani.
http://www.reklama-ppc.cz - Pohled na český trh PPC reklamy.
medvidek

No PageRank information available

Poslaťod Kusi v Pia, 28. Máj 2010, 22:23

tak, ani na jednu otazku sa neda odpovedat.
Preco?
No lebo oblecenie je nieco uuuuplne ine ako webhosting a to je uuuuuplne ine ako dovolenka.
Rozne konkurencie, rozny ludia, rozne stranky.
Cize skus byt presnejsi a budem presnejsi aj ja :)
Skúste môj IT Portál a IT fórum
Kusi

Poslaťod xtrixxy v Ned, 23. Jan 2011, 19:28

1.ppc
ja som si nastavil cenu ppc na 2.50 usd / 1 klik. samozrejme z dlhodobeho pohladu je to financne neunosne. minul som cca 200$ za den.

2. :? to zistis naklady na ppc/pocet zakaznikov
xtrixxy

Späť na PPC reklama

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia