Cesky Etarget, domena .sk

Cesky Etarget, domena .sk

Poslaťod vlado v Pia, 24. Apr 2009, 09:58

Mam zlu skusenost s Ceskym Etargetom a rad by som sa s vami o nu podelil. Nedavno som ho skusal na jednej z mojich .SK domen. Stranka ma velku navstevnost, cca 75% tvoria cesi a 25% Slovaci a kedze vacsina textov a nadpisov je pisanych v Cestine, rozhodol som sa skusit cesky Etarget. Registracia presla v pohode, vsetko korektne, normalne. Umiestnil som kody do webu a za nieco menej ako 4 tyzdne stranka slusne zarobila (nieco cez 12 000Kc).

Vtedy mi dosiel dopis od pana Kovara v tomto zneni:
"Zdravim, kvuli stiznostem inzerentu jsem musel kompleten zrusit Vas ucet a vratit vsechny penize inzerentum... Nemuzete mit cesky ETARGET na domene sk! Byl jsem tri tydny v Thajsku, takze jsem si toho nemohl vsimnout, jinak bych Vas musel drive upozornit, nic s tim nemohu jineho delat... Diky za pochopeni, Pepa Kovar"

O domenach .sk .cz .com atd. sa v podmienkach ceskeho etargetu nic nepise - http://cz.etarget-media.com/partner/ter ... hp?print=1 . Pise sa iba "Reklamní odkazy Etarget mohou být umístěny jen na stránkách v českém jazyce." Takze sa da povedat, ze je clovek nedostatocne informovany, umiestni na svoje stranky reklamu, ktora mu zabera miesto (za tu dobu by tam mohla byt ina reklama, pripadne nieco ine, atd.) a nakoniec mu po mesiaci zrusia ucet, bez vystrahy, upozornenia. Keby blokli danu plochu (to sa mi stalo na Slovenskom Etargete, tam k zakaznikovi pristupuju ovela profesionalnejsie a zhovievavejsie) s vystrahou, tak to pochopim. Ale toto je jednak nefer a jednak to nemaju vo svojich pravidlach.

Co si o tom myslite?
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Re: Cesky Etarget, domena .sk

Poslaťod tybi v Pia, 24. Apr 2009, 10:12

To bolo jediné, čo ti napísali? Reklama sa zobrazovala len na českých stránkach? Nechceš zverejniť web, o ktorý sa jedná?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod vlado v Pia, 24. Apr 2009, 11:01

tybi Napísal:To bolo jediné, čo ti napísali? Reklama sa zobrazovala len na českých stránkach? Nechceš zverejniť web, o ktorý sa jedná?

Ked som mu napisal tak odpisal nieco v tom zmysle ze sa to nepacilo zakaznikom a riesili to dakde na fore (ktore som vsak nenasiel). Cely tento pristup sa mi zda divny. Reklama sa zobrazovala na komplet celom webe, ale ako hovorim, vacsina textov (aj ked na tomto webe texty moc dolezite nie su) je cesky. Pripada mi to, ako keby to dakto nareportoval od zavisti, nejaky neprajnik. Web o ktory sa jedna nezverejnim. Mimochodom tu cesku/slovensku navstevnost mozem statisticky dokazat.
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod tybi v Pia, 24. Apr 2009, 12:40

vlado Napísal:
tybi Napísal:To bolo jediné, čo ti napísali? Reklama sa zobrazovala len na českých stránkach? Nechceš zverejniť web, o ktorý sa jedná?

Ked som mu napisal tak odpisal nieco v tom zmysle ze sa to nepacilo zakaznikom a riesili to dakde na fore (ktore som vsak nenasiel). Cely tento pristup sa mi zda divny. Reklama sa zobrazovala na komplet celom webe, ale ako hovorim, vacsina textov (aj ked na tomto webe texty moc dolezite nie su) je cesky. Pripada mi to, ako keby to dakto nareportoval od zavisti, nejaky neprajnik. Web o ktory sa jedna nezverejnim. Mimochodom tu cesku/slovensku navstevnost mozem statisticky dokazat.

To je jedno, kto ťa nareportoval, ale či mal za čo. Ale aj keď bola nejaká chyba na tvojej strane, tak:

1. Je chybou Etargetu, že ti povolí pridať kód na stránky, ktoré v tomto základnom smere nespĺňajú pravidlá.
2. "Byl tri tydny v Thajsku"??? To je teda silné kafe.
3. "Nemuzete mit cesky ETARGET na domene sk!"... No, zjevně můžu!!! A kde je odkaz na pravidlo, které to říká?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod shaggy v Pia, 24. Apr 2009, 19:38

Nečítal som pravidlá etargetu, ale ak nič také nie je v pravidlách, tak sa pokús dohodnúť, ak sa to nepodarí, tak žaloba (+ patričná medializácia, nech si urobíš aspoň reklamu).

Na druhej strane, vždy to môžu zvaliť na podvodné kliknutia, ale ak máš uschovanú komunikáciu medzi tebou a etargetom, tak by sa to mohlo dať použiť.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod indiana v Pia, 24. Apr 2009, 22:18

Nikto nemusel nic reportovat. To co ti napisali aj tak robia, napr. pri vyplacani penazi pozeraju ci neporusujes podmienky. Je pravda, ze zakazat zobrazvanie ti mali skor ako po tom co ucet dosiahol taku ciastku a si takpovediac poskodeny. Ale stale je to system etargetu a su to stale jeho peniaze ...

Zmyslom kontextovej reklamy je lepsie cielenie. S jedným strankou som presne ako ty chcel oslovit ceskym etargetom ceske publikom na slovenskom webe. Tak isto som si precital podmienky, ale aj tak mi to nedalo. Tak som napisal mail a oni mi jasne povedali ze obsah ceskeho etargetu sa nesmie zobrazovat na slovenskych strankach.

Hodnotenie je subjektivne, ale zistit ci je stranka slovenska alebo ceska sa da podla mna velmi rychlo : ) . Staci zacat napr. domenou, hlavickami, menu ...

V tychto veciach plati dvakrat meraj, raz rez.
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod okuin v Sob, 25. Apr 2009, 14:29

Ak ti peniaze nevyplatia tak je iba jedno riesenie, zaloba..
okuin

Poslaťod shaggy v Sob, 25. Apr 2009, 19:53

Je pekné, čo odpíšu keď sa ich pýtaš na takú špecifickú vec. Ale stále sú tu podmienky, s ktorými obidve strany súhlasia - ak vlado vraví, že tam nič také nebolo, tak je jednoznačne v práve. Existuje dohoda potvrdená oboma stranami, existujú presne dané podmienky, takže je jednoznačne v práve.

Samozrejme to nerobí dobrú reklamu etargetu a dúfam, že čoskoro poznajú o čom je tvrdenie "kdo s čím zachází, tím také schází" - ak sa niekto správa neseriózne, ľahko sa môže stať, že dostane nálepku "neseriózna firma" a už sa toho nezbaví.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod vlado v Pon, 27. Apr 2009, 09:35

Sorry cez vikend som tu nebol, vidim, ze vas tato tema oslovila a som rad, ze o tom mozeme podebatovat.

Zalobu a ani medializaciu asi riesit nebudem. Nemam na to chut, so Slovenskym Etargetom som spokojny (aj ked chystam profesionalnejsie riesenie pre moje top weby).

Aby som to ujasnil, hned po registracii a vytovreni plochy som napisal do CZ etargetu, ci by bolo mozne aktivovat mi kontextove zobrazovanie, pretoze som predpokladal, ze je random (tak to bolo na SK etargete, vzdy som musel poziadat o aktivaciu kontextu). Odpoved mi prisla az o 3 tyzdne a tu som vam tu uz odcitoval :-).

Ak budem mat chvilu navyse este napisem...
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod okuin v Uto, 28. Apr 2009, 14:22

Tak ked to nechces nijako riesit, na co to riesis tu? ;)
okuin

Poslaťod vlado v Uto, 28. Apr 2009, 14:53

okuin Napísal:Tak ked to nechces nijako riesit, na co to riesis tu? ;)

Aby niekto na to nedoplatil ako ja. Iba rada do buducnosti. A riesit to nechcem preto, lebo by sa isto nasli dovody, preco by som vlastne na stranke ani etarget kod nemal mat... Aj ked bez podobnych stranok by etarget asi ani neexistoval.
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod indiana v Uto, 28. Apr 2009, 20:26

Existoval, len by mal menej zamestnancov ... ;)
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Späť na PPC reklama

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia