Google a diakritika

Google a diakritika

Poslaťod jaroslav v Uto, 28. Dec 2010, 17:17

Ako rieši google diakritiku ? podľa google analytics sú "ráno" a "rano" dve odlišné kľúčové slová. Platí to všeobecne alebo to má google nejako zvládnuté ?
jaroslav

No PageRank information available

Re: Google a diakritika

Poslaťod igor.fedorko v Pon, 03. Jan 2011, 16:08

mam podobny problem s diakritikou:

na klucove slovo "stavebna firma" mi google stranku neindexuje, pricom na slovo "stavebná firma" je web indexovany. Neviete mi poradit, ako tento problem odstranit? Dakujem
igor.fedorko

No PageRank information available

Poslaťod jtt v Pon, 17. Jan 2011, 16:04

Tak toto by aj mna zaujimalo.
Je urcite zjavne, ze google pozera na text spatnych odkazov a tie su vasinou s diakritikou. Cize lepsie pozicie su dosiahnute pri vyhladavani s diakritkou, ale myslim si, ze vacsina ludi vyhladava bez nej.
Váhy - eshop s digitálnymi váhami
jtt

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Poslaťod FSP v Pon, 17. Jan 2011, 16:56

igor.fedorko Napísal:mam podobny problem s diakritikou:

na klucove slovo "stavebna firma" mi google stranku neindexuje, pricom na slovo "stavebná firma" je web indexovany. Neviete mi poradit, ako tento problem odstranit? Dakujem

Google ja zvláštny stroj, ja obyčajne mám presne opačný problém, skôr na tú diakritiku sa chytá.
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Poslaťod vlado v Str, 19. Jan 2011, 19:13

igor.fedorko Napísal:mam podobny problem s diakritikou:

Urcite ti google stranku indexuje, len ju nanajdes vo vyhladavani.

Ano, google v tomto robi rozdiely, pre neho su "Pôžičky" a "Pozicky" dve rozlicne slova, bohuzial. Verim ale, ze v nich podobnost vidi a casom by sa mali dostat na podobne pozicie. Jedno riesenie, ktore moze pomoct predsalen existuje. Aby ste na stranku ktora ma v title "pôžičky", vlozili do obsahu aj dane slovo bez diakritiky (v tomto pripade pozicky). Ale zas aby to nebilo nejak zvlast do oci. Proste aby google videl, ze sa na stranke nachadza aj toto slovo. Urcite pomoze aj backlink z inej vhodnej stranky na dane slovo.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod tybi v Pia, 21. Jan 2011, 08:40

jaroslav Napísal:Ako rieši google diakritiku ? podľa google analytics sú "ráno" a "rano" dve odlišné kľúčové slová. Platí to všeobecne alebo to má google nejako zvládnuté ?

Skús pohľadať tu na fóre, už sa tu diakritika riešila niekoľkokrát z rôznych aspektov. V skratke: Google "chápe", že ráno je to isté ako rano, ale napriek tomu ukazuje niekedy viac, niekedy menej odlišné výsledky pre tieto slová. Totiž to "chápe" je o pravdepodobnosti a nie o istote.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia