Google.com vs Google.sk

Google.com vs Google.sk

Poslaťod depi v Sob, 20. Nov 2010, 22:49

Caute chalani,

chcel by som sa spytat ohladom jednej veci. Aky je rozdiel medzi vysledkami/indexaciou na anglickej verzii Google.com a jednotlivymi lokalizovanymi verziami (Google.sk)?

Ide mi napriklad o to, ze Google.com/.de/.co.uk ukaze vzdy viac zaindexovanych stranok ako napr. Google.sk/cz.

Priklad:
site:seochat.sk ma na Google.sk 699 vysledkov
site:seochat.sk ma na Google.com 1260 vysledkov

Google teda celkovo web ma zaindexovany ovela lepsie/hlbsie, lenze kedze sa vzdy presmerovava na danu konkretnu lokalnu verziu tak sa nevyuzije plny potencial danych vysledkov.

Je mi jasne, ze ono je to aj tak len nejaky odhad, ale pri vacsich cislach vznikaju ovela vacssie odchylky.

Viete mi to nejak vysvetlit pripadne poradit ako zvysit indexaciu aj na lokalnych verziach?

Vopred vdaka ;-)
Knowledge is power ... but on internet knowledge is money! ~ Pracuj na sebe pokym sa ostatni zabavaju a zabavat sa budes ked ostatni este len zacnu pracovat ..
Obrázok užívateľa
depi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Google.com vs Google.sk

Poslaťod tybi v Uto, 23. Nov 2010, 14:11

Ahoj,

príčin môže byť niekoľko, ale jedno je isté, ten rozdiel ti spôsobujú stránky, ktoré sú v "supplemental indexe" alebo kvôli jazykovému obmedzeniu. Lenže oba druhy stránok (inojazyčné a supplemental) sa aj tak v lokalizovanom vyhľadávaní neobjavujú. Takže ak ma zaujíma Slovensko, budem sa pozerať na Google.sk.

ALE! Tajný pokročilý tip: :mrgreen: Omnoho lepšie číslo na posúdenie toho, ako dobrá je viditeľnosť tvojho webu vo vzťahu k indexovaniu, je sledovať štatistiky. A to konkrétne počet landing pages, kam prišiel aspoň jeden návštevník z vyhľadávania za nejaké obdobie (povedzme mesiac). Toto omnoho viac vyjadruje reálnu "indexovanosť" stránok, pretože zahŕňa stránky, ktoré reálne aj prinášajú návštevnosť. Totiž indexované supplemental stránky sú ti nanič.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Re: Google.com vs Google.sk

Poslaťod xtrixxy v Ned, 23. Jan 2011, 19:23

pokial mas SVk domenu g. geotargeting sa zameria na google.sk
ked mas *.com domenu vo g. WMT si nastav geotarget aky chces.

je logicke nastavit geotargeting pre slovenske stranky , aby ukazovali lepsie vysledky na google.sk ako na google.com, alebo google.pl (priklad)
xtrixxy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia