Javascript vkladajte radsej do headu dokumentu

Javascript vkladajte radsej do headu dokumentu

Poslaťod fidelis v Uto, 21. Okt 2008, 02:08

Ak sa javascript nachadza v tele dokumentu, metie to citacky obrazovky, ktore ho nevedia precitat a interpretovat a tak zmatene "pobehuju" po dokumente hore dolu. Tento problem, som mal na svojom webe http://www.fidelis.sk dnes som javascript premiestnil z tela do headu dokumentu a zrazu vsetko funguje korektne a bez potiazi.
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Re: Javascript vkladajte radsej do headu dokumentu

Poslaťod head v Uto, 21. Okt 2008, 08:31

stale si robis promo ?
Obrázok užívateľa
head

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Poslaťod tybi v Uto, 21. Okt 2008, 10:57

fidelis Napísal:Ak sa javascript nachadza v tele dokumentu, metie to citacky obrazovky, ktore ho nevedia precitat a interpretovat a tak zmatene "pobehuju" po dokumente hore dolu. Tento problem, som mal na svojom webe http://www.fidelis.sk dnes som javascript premiestnil z tela do headu dokumentu a zrazu vsetko funguje korektne a bez potiazi.

OT: Fidelis, do podpisu si môžeš dať odkaz na svoje stránky. A keď potom hovoríš o svojom webe, každý vie, o ktorý ide. Takto to naozaj vyzerá, že si robíš self-promo. V hore uvedenom texte bol príklad tvojej stránky nepotrebný, radšej si sem mal vložiť kód zo stránok (alebo vlastne ani to nebolo potrebné).
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod fidelis v Uto, 21. Okt 2008, 11:47

dakujem tybi za pripomienku druhy krat sa vyvarujem podobnych chyb, ale mna by konecne zaujimal vas nazor na obsah mojich prispevkov a vase skusenosti s tym o com pisem a nielen ku forme a rozsahu mojich prispevkov
fidelis

Poslaťod neville v Sob, 14. Mar 2009, 11:01

Zdravim. Na neville stranke som dal js-ko celkom dole nad tag </body> nakolko to odporuca YSlow od Yahoo. Ak mas cas prosim pozri sa nan s tym screenreaderom :) Vopred vdaka.
Obrázok užívateľa
neville

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod fidelis v Sob, 14. Mar 2009, 20:45

Zdravim ta kolega!

Konecne tu ma niekto zaujem aj o realnu pristupnost :))

Ale k veci pozrel som sa na tu stranku pomocou NVDA bezplatneho citaca obrazovky (velmi dobry nastroj je zadara a velmi pomaha pri testovani realnej pristupnosti)

Takze tu je zbezny suhrn vysledkov testu:

1. spominany JS na stranke vobec nerobi spominane problemy (napriek tomu si vsak myslim, ze JS patri do externeho suboru a do elementu "head", ale to nie je pravidlo len moja skusenost)
2. vyskytli sa vsak ine problemy
a) pri prechode riadok po riadku ked pridem k Flashovej animacii ohlasy znamu hlasku "neznamy objekt" a zasekne sa neda sa pohnut dalej ani hore ani dole a musim mysou kliknut dakde mimo flashoveho bannera aby som znova mohol "skakat" po stranke.
b) - navigacne menu je pre citacky plne pristupne nevidiaci by s nim nemali mat problem.
- problem, vsak mozu mat pouzivatelia, ktori sice vidia, ale na pohyb po stranke pouzivaju len klavesnicu. odporucam umoznit preskok navigacneho menu pomocou tzv. "skip odkazu" (vid kod mojej stranky odkaz je v pod ciarou)
- dalej problem moze nastat pri vypnutych obrazkoch vtedy sa menu stava nepritupne paradoxne prave pre vidiacich pouzivatelov, pretoze textove alternativy su skryte pomocou CSS
- stranka je teda plne pristupna a bez problemova iba ak su vypnute aj obrazky aj CSS aj JS
c) zavazny problem som objavil pri snahe vyplnit formlare, lebo formularove prvky (editacne boxy) nie su zviazane pomocou znacky label so svojimi popiskami. Pre ilustraciu ponukam ukazku kodu ako by to malo vyzerat.
Kód: Vybrať všetko
<tr>
   <td><p><label for="contact_name">Zadajte meno:</label></p></td>
   <td><input type="text" name="name" id="contact_name" size="30" class="inputbox" /></td>
</tr>

Tento postup zabezpeci ze pri prechode medzi formularovymi prvkami bude citacka citat aj popisky prvkov
fidelis

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia