Je vôbec ešte SEO treba?

Je vôbec ešte SEO treba?

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 08:34

Čím ďalej sa v tejto problematike vŕtam tým sa viac utvrdzujem v tom, že SEO je kdesi na chvoste techník na zlepšenie umiestnenia stránok vo vyhľadávačoch.

Čaro SEO vidím iba v:
- Title
- H1,H2
- popisoch obrázkov
- odkazoch (a nielen externých ale aj odkazujúcich smerom von !!!)
- a samotnej kvalite textu (štylizácii)

Osobne odborníkov na SEO (tých čo si na tom stavajú business považujem za podvodníkov).

Aby bol web úspešný treba:
- písať kvalitný obsah
- poskytovať ho v zrozumiteľnej forme ľudom aj vyhľadávacím engin-om
- a mať kvalitný marketing (platenú reklamu alebo kvalitné spätné odkazy).

Všetko ostatné sú len žvasty.

Aký ja váš názor?
milanPE

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: Je vôbec ešte SEO treba?

Poslaťod tybi v Uto, 20. Júl 2010, 10:24

Môj názor je ten, že tvoj názor vyplýva:

- z neporozumenia SEO,
- alebo z požiadavky upútať,
- alebo z totálnej povrchnosti.

Tipujem to prvé na základe tejto vety...

a nielen externých ale aj odkazujúcich smerom von

Externé odkazy sú práve tie, ktoré odkazujú smerom von. Veta asi mala znieť:

a nielen spätných ale aj odkazujúcich smerom von

Samozrejme, nič to nemení na veci, že kvalitný web sa dá postaviť aj bez znalosti SEO. Ide "len" o to, že so znalosťou SEO bude zisk/predaj/návštevnosť webu oveľa vyššia.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 11:18

Zámerne som tam nadhodil tému odkazov smerujúcich von . Či sa niekto chytí. :). štylizoval som to ako mongol sediaci obrátene na koni ale čo už :D

Za zvyškom si stojím.
SEO je preceňované a panuje okolo neho prehnaná magika.

Vyladená stránka z pohľadu SEO sa tak či tak po čase prepadne v pozíciach vyhľadávačov ak nebudú splnené iné podmienky (vid čo som už písal).

Slubujem už nebudem prudiť :)

Milan

PS: a dopĺňam : "Je vôbec ešte SEO treba?" - áno je, ale nie je to všeliek.
Naposledy upravil milanPE dňa Uto, 20. Júl 2010, 11:54, celkovo upravené 1
milanPE

Poslaťod tybi v Uto, 20. Júl 2010, 11:51

To stále nevysvetľuje napríklad to, prečo si dal "kvalitné spätné odkazy" medzi ne-SEO praktiky, keď je to jeden z najdôležitejších faktorov úspechu vo vyhľadávaní. Alebo neviem, kde si sa napríklad dočítal, že pre kvalitné SEO nie je potrebné písať kvalitný obsah (je to nutná podmienka, avšak mnohokrát nie postačujúca!). Alebo prečo si vôbec nespomenul jednu z najdôležitejších onpage SEO úloh - určenie obsahu a štruktúry webu.

Vyladená stránka z pohľadu SEO sa tak či tak po čase prepadne v pozíciach vyhľadávačov...

No neprepadne, SEO nie je jednorázový úkon. Nedá sa "urobiť SEO", pracuješ na ňom (mal by si) nonstop...

SEO je skôr nedocenené... a magiku okolo neho vytvárajú ľudia, ktorí optimalizácii pre vyhľadávače nerozumejú. A možno trochu aj samotné vyhľadávače...
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod txr v Uto, 20. Júl 2010, 11:58

Suhlasim s Milanom. Dobre umiestneny web (SERP) je kazdy web, ktory je robeny na zaklade a v sulade so specifikaciami (Hacka maju byt nadpisy, Title je predsa Title a Description ... blabla), ma dobry obsah, preto tam ludia chodia a smeruju nan prirodzene odkazy zo svojich stranok. SEO je len umely blud pre ludi, co nechapu podstatu veci..
EDIT: ale da sa na tom dobre privyrobit ;) , ze?
txr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 12:25

@ tybi

Nadpis aj môj úvodnik bol jednoznačne bulvárny :). Zrejme som ťa rozčúlil viac ako bolo plánom.
Preto si si to prehodil. Nie že ich nie je treba práve naopak.

Asi by som sa mal pozastaviť nad tým čo ja považujem za SEO.
Pod SEO by som veselo zaradil všetko čo pomôže vyhľadávačom posunúť stránku na vyššie pozície.

Napríklad:
- linkbuilding
- marketing (blogovanie - Radek H. alebo Vlado R. :) )
- sémantiká
- štylizácia
...

Súhlasím s tým že SEO je potrebné ale...

Majiteľ stránky si neudrží návštevnosť (a dávam do priamej úmery s pozíciou vo vyhľadávačoch) ak nebude pre ľudí zaujímavý (neponúkne im to čo chcú). Požiadavky ludí sa neustále menia a tým pádom sa musí meniť (aktualizovať)aj obsah stránok. A tu už SEO nestačí - tu musí makať majitel stránky.

Preto tvrdím , že SEO nie je všeliek. Ak niekto slubuje dobré umiestnenie vo vyhľadávačoch tak je to len dočasné...
milanPE

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 12:32

Prečo asi Radek H. nakoniec nepredal svoj blog?
Lebo mu išiel kšeft dooole :D

Mal by som sa nuačiť používať tlačítko "Citovať" že :)
milanPE

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 13:20

Aby som si neprotirečil ešte doplnim ku:

milanPE Napísal:Asi by som sa mal pozastaviť nad tým čo ja považujem za SEO.
Pod SEO by som veselo zaradil všetko čo pomôže vyhľadávačom posunúť stránku na vyššie pozície.

Napríklad:
- linkbuilding
- marketing (blogovanie - Radek H. alebo Vlado R. :) )
- sémantiká
- štylizácia
...

, že štandardne SEO ostáva práve pri "Title, H1,H2 a semantike". Ostatné techniky sú problematické. Viem si predstaviť jednorázový marketing a úvodnú optimalizáciu. Ale z dlhodobého hladiska?
Ako vlastne vyzerá linkbuilding na Slovensku? Akási výmena odkazov? Nahodenie do katalógov?
Jeden platený reklamný článok? To sa mi zdá málo aby to dlhodobo fungovalo.

Zachytil som od "tybi-ho"
No neprepadne, SEO nie je jednorázový úkon. Nedá sa "urobiť SEO", pracuješ na ňom (mal by si) nonstop...

Sú na slovensku firmy ochotné platiť za SEO podporu?
Asi som divný ale nechce sa mi tomu veriť.
milanPE

Poslaťod tybi v Uto, 20. Júl 2010, 13:34

milanPE Napísal:Majiteľ stránky si neudrží návštevnosť (a dávam do priamej úmery s pozíciou vo vyhľadávačoch) ak nebude pre ľudí zaujímavý (neponúkne im to čo chcú). Požiadavky ludí sa neustále menia a tým pádom sa musí meniť (aktualizovať)aj obsah stránok. A tu už SEO nestačí - tu musí makať majitel stránky.

Nájsť to, čo ľudia chcú/hľadajú a ponúkať im to, je úplný prazáklad SEO. Rozbor kľúčových slov sa nerobí pre parádu, sledovanie štatistík prístupov na kľúčové slová a prispôsobovanie stratégie tvorby obsahu detto. SEO nielenže stačí, SEO to má v hlavnej pracovnej náplni.

Niekedy tak píšem, ale nie som rozčúlený. Je skôr smiešne, ako zakaždým, keď niekto začne "objavovať tajomstvá SEO", najprv "pochopí", že SEO neexistuje a potom ho začne robiť. :mrgreen: Blábolov bolo a bude napísaných veľa - ešte čakám na názor podobný tomuto: http://blog.seochat.sk/2008-12-18/seo-demon/

Zatiaľ to vyzerá zhruba takto: Vyriekol si názor, že SEO nie je potrebné, ale zároveň jeho úlohy potrebné sú. Takýmto spôsobom môžem spochybniť akýkoľvek všeobecný výraz... jedlo potrebné nie je, ale potrebné sú vitamíny, sacharidy, tuky, atď.

Čakám na ďalšie ozrejmenie toho, čo všetko je ešte nepotrebné potrebné. ;)

PS: Mal by si sa naučiť používať aj tlačítko "Upraviť".
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod tybi v Uto, 20. Júl 2010, 13:43

milanPE Napísal:štandardne SEO ostáva práve pri "Title, H1,H2 a semantike". Ostatné techniky sú problematické. Viem si predstaviť jednorázový marketing a úvodnú optimalizáciu. Ale z dlhodobého hladiska?
Ako vlastne vyzerá linkbuilding na Slovensku? Akási výmena odkazov? Nahodenie do katalógov?
Jeden platený reklamný článok? To sa mi zdá málo aby to dlhodobo fungovalo.

Dlhodobo to funguje u veľkých firiem bez akýchkoľvek problémov.

U menších weboch sa z dlhodobého hladiska snažíš dosiahnuť stav, kedy si linkbuilding klient robí sám.

Ale napríklad u naozaj nízkej konkurenčnosti to "jednorázové SEO" môže vystačiť na niekoľko rokov. Samozrejme, nie je to ideálny stav...

milanPE Napísal:Sú na slovensku firmy ochotné platiť za SEO podporu?
Asi som divný ale nechce sa mi tomu veriť.

Sú. Určite nie vo forme mesačného paušálu, teda určite nie u mňa. Ale vo forme konzultácií a hodinovej sadzby.
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod milanPE v Uto, 20. Júl 2010, 16:10

Kde som tvrdil, že je SEO nepotrebné?

Spochybňujem hlavne dlhodobý účinok jednorázovej SEO optimalizácie. //tu sme sa nezhodli
milanPE

Poslaťod tybi v Uto, 20. Júl 2010, 17:40

:mrgreen: Máš pravdu, položil si len otázku.
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod hrki v Pon, 20. Sep 2010, 18:36

tybi : suhlas :)

milan : kazdy ma svoj pohlad na vec. ale tvrdit ze SEO je zbytocnost alebo ze je to nieco co netreba je blud.

skor mi to pride ako keby si chcel vyjadrit ze samotne SEO je samo o sebe na nic. lenze chpes asi inak skratku SEO len ako cast vsetkeho co je potrebne pre uspesny web. Skor by som vravel o vytvarani uspesneho webu. Totiz aspon z mojho pohladu je SEO prepojene zo vsetkym ostatnym. Zakladom dobreho webu je napr.:

- Rozumna, pekna grafika, ktora vzbudi doveru.
- Layout a funkcie navrhnute tak aby boli co najviac pouzitelne pre uzivatelov.
- Kvalitny obsah aby bol web pre uzivatelov uzitocny a mali tak dovod preco objednat a neskor sa aj vratit.
- Rozne formy komunikacie aby bolo o uzivatelov postarane ako sa len da.
- atd, je strasna kopa faktorov ...

Dobre navrhnute title, h1, kvalitne spatne odkazy, ... je uplne jedno ako to nazves. Ja by som to mohol nazvat napriklad pouzitelnost - title clovek vidi v SERPe, aj podla neho sa rozhoduje (cize sluzi jemu), H1 vidi na webe aj podla neho sa rohoduje (znova, sluzi jemu), spatne odkazy pomahaju uzivatelovi na inom webe dostat sa na moj kde mu ponukam informacie ktore pravdepodobne hlada (bavime sa o relevantnych odkazoch).

Vsetko su to veci co idu ruku v ruke. Podstatny je ciel - sluzit uzivatelom a zarabat na tom. Hadat sa o tom co vlastne SEO je a co uz nie je zbytocne. Podstatne je to ze pokial vies robit uspesny web tak to ide vsetko ruku v ruke a nerozlisujes medzi SEO, pouzitelnostou, budovanim doveryhodnosti a podobne. Kedysi davno bol pojem marketing. Dnes sa kazdy snazi rozkuskovat to na co najmensiu cast a tvarit sa ze je odbornik prave na dany kusok. Lenze to sa neda, vzdy sa vsetko ovplyvnuje navzajom a nech to nazveme hociako stale su to tie iste znalosti, ktore sa pouzivaju na zvysenie navstevnosti a zisku. Klucom byva spojit vsetko co najucinnejsi sposobom.

Ano da sa robit web kde sa sustredis len na SEO faktory, a da sa robit aj web kde na SEO prdis. Ale ak chces vybudovat co najlepsi web tak vie SEO velmi pomoct.
Obrázok užívateľa
hrki

Poslaťod vlado v Pon, 20. Sep 2010, 22:07

Nechce sa mi citat tieto dlhe texty ale napisem svoj nazor k SEO odbornikom.
Robil som jednu webstranku, pri ktorej som sa snazil robit vsetko najlepsie ako viem, v SEU sa uz vrtam dost dlho, pisem texty na web (hodne citany blog) atd.

Po tom ako som dal spravit tybimu onpage optimalizaciu stupla navstevnost cca 5x
Teraz mi robi offpage a ide to stale krasne hore. Sam by som to proste nespravil a ak aj spravil, tak by mi to trvalo dlho a v konecnom dosledku by ma to vyslo viac.

Na trhu je kopec "odbornikov" to je jasne, ale solidne firmy (alebo aj jednotlivci) dokazu to, co si len myslite, ze by ste dokazali sami.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod milanPE v Str, 29. Sep 2010, 11:26

Ďakujem za Vaše názory.
Prajem všetko dobé :)
milanPE

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia