Klamlivá reklama

Klamlivá reklama

Poslaťod shaggy v Pia, 05. Jún 2009, 16:47

Dnes som pri vyhľadávaní narazil na jednu firmu, ktorá inzeruje na "optimalizácia stránok". Konkrétne ide o stránku http://goup.sk/ - stretol som sa s nimi už aj v minulosti, kedy ponúkali svoje služby ľuďom, ktorých poznám.
Už vtedy som radil vyhnúť sa oblúkom niekomu, kto na svojich stránkach klame a zavádza. Vidím, že sa nič nezmenilo, stále tvrdia, že iba oni dokážu zabezpečiť pozíciu vo vyhľadávačoch (čo samozrejme zaručiť nevedia).

Celkom ma pobavil aj ten obrázok vpravo, ak si všimnete, je na ňom vodoznak (používa ho fotobanka http://dreamstime.com/). Čiže sú na tom asi tak zle, že si to logo nemohli zaplatiť a preto ho musia používa bez dovolenia autora. Smutné.

Stretli ste sa niekto s nimi? Alebo poznáte podobných "expertov"?
Obrázok užívateľa
shaggy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Re: Klamlivá reklama s GoUP

Poslaťod tybi v Pia, 05. Jún 2009, 17:23

Tou garanciou myslia to, že vyženú CPC na takú sumu, že sa web bude zobrazovať na prvej pozícii? V tom porovnaní sa vôbec neobťažovali pridať najväčšiu výhodu PPC oproti SEO. A asi pol roka, keď začínali, tak sa im zobrazovala AdWords reklama na stránku, ktorá bola 404 Not Found. Viac k nim asi nie je potrebné dodávať...
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod vlado v Pia, 05. Jún 2009, 18:02

Inak ani htaccess im vela nehovori. Ale ak je pravda to co pise tybi o tej 404ke, tak to je vazne komicke :-)
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod shaggy v Pia, 05. Jún 2009, 22:12

No vidíš, akí sú šikovní. Ešte aj 404ku dokážu dostať na prvé miesto :-)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Pia, 05. Jún 2009, 23:42

toto mi pripomína klokočinské BIG Billa, alebo nitrianske HYPER Tesco .. v oboch prípadoch bežné supermarkety ktoré niekto potreboval trošku imidžovo nafúknuť.. uznanie patrí bille za to, že to BIG neskôr zo svetelného názvu odstránila (možno chceli ušetriť na elektrine a žiarovkách?) ;-)

jednoducho predávajú adsense a nazývajú to inak.. možno im táto taktika aj funguje. Starý produkt predávajú v novom obale, neviem či sa má význam na takéto niečo hnevať.
Dmagician

Poslaťod shaggy v Sob, 06. Jún 2009, 09:24

Dmagician - možno máš pravdu, ale cesta cez klamlivú reklamu mi pripadá úbohá. Ja osobne neklamem, nemám potrebu klamať pred rodinou a nemám potrebu klamať pred klientmi. Nehovorím, že im vždy poviem všetko :mrgreen: ale nikdy neklamem.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Sob, 06. Jún 2009, 10:56

Shaggy, mám na reklamu rovnaký názor. Najúčinnejšia reklama podľa mna je ak ľudom povieš pravdu a presne ukážeš prednosti produktu. Takú reklamu je radosť výmýšľať a robiť. Preto ma na webe najviac baví propagovať akcie kde ľudia vidia jasne tú protihodnotu.. či už za preklik, alebo za aktivitu ktorú reklama propaguje. Na slová zadarmo, rôzne podmienené zľavy, X % obsahu najviac, nová receptúra, výkričníky, a iné stereotypné kaleráby som si vypracoval silnú alergiu a vždy keď je to možné ich klientom ani neodporúčam používať. Najradšej mám oznamovacie vety ;-)

Čo sa týka propagácie a sebapropagácie v drvivej väčšine ide o klam a sebaklam ;-), Väčšina ľudí je "hlúpejších, naivnejších a sugestibilnejších" ako všetci tí úžasní kreatívci a marketéri --- pretože gausova krivka nepustí. To ale neznamená, že ľudia nemajú rozum a nevedia sa poučiť. Lož má krátke nohy. Negatívne skúsenosti si zapamätáme a podáme ďalej. Preto je najlepšia reklama taká ktorá nemusí klamať. Jedine tá prispieva k dlhodobo udržateľnému účinku ;-).

Najnáročnejšou úlohou je predať predražené veci, resp. nedostatočne výrazne konkurujúce produkty, nekvalitné služby, nedostatočne transparentne nacenené služby a pod. Bohužiaľ väčšina zákazníkov ktorí webdeveloperi dostanú pod palec nemajú toto vôbec doriešené. Klient často ani nevie ako by mohol web využiť na zvýšenie predaja svojich produktov, prinajlepšom príde s nejakým konceptom/identitou od reklamky, ktorý sa na web vôbec nehodí. Dodá ti nejaké materiály, očakáva že to nejak nahodíš na web a myslí si že je hotovo. Ale aby som nekrivdil len zákazníkom, drvivá väčšina samotných web štúdii a agentúr nemá z toho či onoho dôvodu zmáknutý ani svoj vlastnú reklamu a marketing. Tak nemôžeš ani očakávať, že budú niečo takéto schopné pretlačiť u zákazníka :-). Ono je pohodlnejšie dostať podklady, napráskať za pár dní to do CMS a takto robiť jeden web za druhým ;-).
Dmagician

Poslaťod fidelis v Str, 10. Jún 2009, 02:31

A co vravite na tychto "expertov" *cenzurované* ? Dokazom ich "odbornosti", je ich vlastne webove sidlo :D
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod Dmagician v Str, 10. Jún 2009, 07:48

Na to poviem len tolko. Neobzeraj sa okolo seba na druhych, pracuj hlavne na sebe. ;-)
Dmagician

Poslaťod shaggy v Str, 10. Jún 2009, 16:57

fidelis - dôkazom odbornosti je aj to, ak takto verejne hodnotíš cudzí web a ich služby ;)

Ja som chcel poukázať na klamlivú reklamu (ktorá je podľa zákonov SR zakázaná) + na kradnutie obrázkov, myslím, že o tom by ľudia mali vedieť. Ale nie sme tu od toho, aby sme sa vyjadrovali ku kvalitám služieb firmy, ktorá o tejto diskusii ani netuší. Je to neprofesionálne a hlavne je to vždy iba subjektívny názor, preto sa také veci nerobia. Z toho dôvodu som adresu v tvojom príspevku zmazal.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod fidelis v Pon, 22. Jún 2009, 00:30

To Shaggy: Sorry bracho, ale ponukat SEO a robit vlastne stranky z obrazkov bez textovej alternativy je dost huste kafco, co povies? :D
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Späť na SEO chat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia