Ma este zmysel optimalizacia pre IE6?

Ma este zmysel optimalizacia pre IE6?

Poslaťod guliwer v Štv, 22. Júl 2010, 08:39

Riesim tuto otazku uz nejaku dobu, ci je este rentabilna optimalizacia pre IE6 vzhladom na investovany cas v porovnani s % navstevnikov. To % mi vychadza nejakych cca 13% z pouzivatelov IE, nie celkovych pouzivatelov!!! Cize realne sa to cislo moze pohybovat na nejakych cca 5-8% ?

Ci sa neoplati skor investovat cas do skvalitnenia sluzieb ktore web poskytuje ako travit cas optimalizaciou pre IE6

Nechem tym pouzivatelov IE6 nejakym sposobom obmedzovat, ale dokedy budeme krmit staru kravu, ktora uz toho vela nenadoji?

Aj uzivatelia IE6 si musia uvedomit ze neda sa stale ohliadat spat a prat ohlad na male aj ked nie celkom zanedbatelne % uzivatelov.

Pre porovnanie, co keby na dialnici povolili mnimimalnu rychlost na 60km/h len koli tomu ze este po nej jazdia trabanty?
guliwer

No PageRank information available

Re: Ma este zmysel optimalizacia pre IE6?

Poslaťod milanPE v Štv, 22. Júl 2010, 11:49

Asi každý by rád kopol IE6 kamsi.
Podľa mojich odhadov IE6 na slovensku používa ešte okolo 10-12% (cez leto možno menej), čo je dosť.
Ak by ale webdesigneri hromadne prestali podporovať IE6 tak by to niekam mohlo spieť.

Už sa mi X-krát stalo že práve klient si novú stránku prezeral v IE6. Bolo mu jedno na čom to pozerá.
Môj záver je taký - ak ti to klient nezreklamuje tak to pre IE6 neoptimalizuj.
milanPE

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod sendvo v Štv, 22. Júl 2010, 15:00

doplnim ze na strankach ktore sledujem pouziva IE6 v priemere tak 10-15% pouzivatelov

je to dost ale ja osobne by som pre IE6 neoptimalizoval.. zbytocna robota pretoze skor ci neskor IE6 vymrie a okrem toho tym ze nieco zoptimalizujes pre IE6 moze sa to pokazit napr pre IE7 alebo 8.. a mas dalsiu robotu navyse ktora zasa nikam nepovedie..
RC modely, RC autá, RC vrtuľníky - od hračiek po profesionálne modely
Obrázok užívateľa
sendvo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod head v Štv, 22. Júl 2010, 21:40

Na svojich a na nizkorozpoctovych weboch na to KASLEM.

Avsak ked sa jedna o normalnu zakazku, tak sa to snazim optimalizovat a spravit funkcne, pricom na kozmeticke detaily kaslem ak stym je vela roboty.
Obrázok užívateľa
head

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Poslaťod indiana v Sob, 24. Júl 2010, 19:39

IE6 je choroba. 0ova tolerancia k optimalizácii. Môj postoj.
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod fidelis v Pia, 30. Júl 2010, 20:29

IE6 patri na smetisko dejin internetu len este zopar sietarov v bankach a inych podobnych instituciach, kde internet len pouzivaju a netvoria to este nepochopili a preto to obludne cislo. Myslim, ze dnes uz nik normalny ten prehliadac nemoze povazovat za standardny :-) ved vysiel v roku 2001 a odvtedy uzrelo svetlo sveta o mnoho viac lepsich prehliadacov asi treba pockat ky to pochopi aj ten najlenivejsi sietar v tej najzaostalejsej institucii.

Este jeden off-topic: Ak by ste statna sprava presla na open source (OS Linux, Mozilla Firefox, Open Office a pod.) usetrilo by sa kopec financii na nakladnych licenciach za plateny softver ;-) co vy na to?
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod lukas v Uto, 10. Aug 2010, 09:46

IE6tku neoptimalizujem uz dobry rok, ale stalo sa mi, ze som musel web optimalizovat koli klientovi, ktory pouzival v kancelarii IE6 aj ked na ploche mal Chrome a nevedel pochopit preco je IE6 zastaraly. V robote sme tiez skoncili s IE6 kedze to zralo naozaj vela casu a veci, ktore boli dolezitejsie sme museli odkladat koli IE6 bokom :-)

fidelis -> statna sprava nemoze prejst na open source koli peniazom, ktore by nemohli kradnut a aj keby presli na open source museli by zaplatit neuveritelne mnozstvo skolitelov, ktory by ukazali zamestnancom, ze namiesto outlooku maju thunderbird. Cele je to o tom, ze v statnej sprave robia lenivi a stari ludia namiesto toho aby brali mladych perspektivnych ludi, ktori koncia vysoku skolu, ale toto je problem celkovo slovenskej moralky a zmyslania
lukas

No PageRank information available

Poslaťod fidelis v Uto, 10. Aug 2010, 18:48

no to s tebou suhlasim lukas, ze sme sto rokov za opicami a este asi dlho budeme.
ospraveldnujem sa za off-topic, ale ked si Slovensko porovname len s bratmi Cechmi uz za nimi v mnohom zaostavame a nestihame, lebo kym my sa dostaneme tam kde su oni dnes, oni uz zas budu o krok aj o dva popredu voci nam.
Len si vezmite poziadavky na pristupnost tu to este stale vacsina webdizajnerov povazuje za zbytocnu sikanu a buzeraciu a stratu casu v Cechach to beru ako PR a su radi, ze mozu ich stranky pouzivat aj ludia s hendikepom.
Slovaci prebudme sa konecne!!!
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod DaTu v Štv, 24. Feb 2011, 01:16

IE6 si drzi podiel cca 10%, preto by som ho este velmi nezatracoval. Pouzivaju ho najma vo velkych podnikoch, kde prechod na vyssie verzie browserov nie je taky jednoduchy krok (napr. kvoli intranetu), ako ked si doma stiahnes novu verziu FF.
Inak, v poslednej dobe mam dojem, ze k odpadu sa pomaly blizi FF.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod FSP v Štv, 24. Feb 2011, 19:36

IExploreru chýba utilita, ktorá by užívateľa upozorňovala na dostupnosť novšej verzie. V prípade ak je rozdiel už dve verzie (IE6 vs IE8) tak update by mal prebehnúť automaticky.

peter121 Napísal:My uz na http://www.mediamenu.sk neoptimalizujeme pre ie6.. Popravde IE je celkovo odpad. Optimalizacie robime pre FF, Opera, chrome a safari.

Pre IE sa optimalizuje nie preto, že je to odpad, ale preto, lebo ho ešte stále používa minimálne 25% surferov. Na rozdiel od Safari, ktorý nemá možno ani 2% podiel.
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia