Nálepky a ich zmysel

Nálepky a ich zmysel

Poslaťod Stanley VII v Sob, 22. Jan 2011, 12:14

Dobrý deň!

Ako vidíte význam používania nálepiek vo Wordpresse? Kým som sa začal bližšie zoznamovať so seo, tak som ich význam vnímal ako nápovedu googlu o čom je konkrétny článok (odkazy s anchor textom z homepage). Preto som ku každému článku do nálepiek písal rôzne synonymá a skratky, ktoré som predpokladal ako zadávané do googlu. Tiež som myslel, že vďaka objaveniu nálepky na homepage pomáha nálepka lepšej indexácii.

Včera som si však prečítal o používaní nálepiek tento článok: http://www.wolf-howl.com/blogs/how-to-use-tagging/

V skratke hovorí o tom, že nálepky majú zmysel v tom, že ak máte napríklad pri cestovnej kancelárii kategórie podľa destinácie - Afrika, Amerika, Európa, je to jeden spôsob delenia a môžete pridať nálepku "pobyt pri jazere", kde sa to hodí a tým vám vznikne ďalšia možnosť navigácie. Po kliku na nálepku pobyt pri jazere sa ukážu ďalšie články k tejto téme). No ja som si myslel, že by sa práve naopak nemali používať nálepky s rovnakým popisom k viac článkom.

Význam, aký popísali v článku nieje problém urobiť vytvorením kategórie "pobyt pri jazere" a články zaradiť do viacerých kategórií, takže toto využitie nálepiek sa mi veľmi nepozdáva a myslím, že z tohoto pohľadu by boli zbytočné.

Mám aj jednu konkrétnu vec, na ktorú sa chcem opýtať. Pri fráze "pravidla pokru" sa v googli objaví odkaz na nálepku (všimnite si url) :

pokerspravy-tag.jpg
pokerspravy-tag.jpg (20.75 KB) Zobrazené 1996 krát


Pôvodný článok je pritom na url:
Kód: Vybrať všetko
http://www.pokerspravy.sk/84/pravidla-texas-holdem-pokru/


Tam sa aj užívateľ po kliknutí na odkaz v googli dostane. Je to tak preto, lebo som sa s programátorom dohodol, aby automaticky otvorilo článok v nálepke alebo kategórii, ak je tam iba jeden článok. Myslíte, že to môže byť skodlivé? Môže to google vnímať ako duplikovaný obsah a penalizovať zato? Prečo mi miesto pôvodných článkov indexuje najprv nálepky a tie zobrazuje vo vyhľadávaní? Je to tým, že odkaz na nálepku sa vďaka homepage dostane do googlu skôr ako pôvodný článok, ktorý potom google už vníma iba ako kópiu?

Ďakujem za vaše názory!

A ešte sa opýtam, či niekto viete ako nálepky pracujú, keďže rôzne nálepky sú často rôzne veľké, prečo je tomu tak? Má to nejaký zmysel? Pozeral som zdrojový kód a je tam iba nastavená rôzna veľkosť písma, žiadne h-čka...

nalepky.jpg
nalepky.jpg (25.76 KB) Zobrazené 2012 krát
Moje SEO dobrodružstvo prebieha na webe Online Poker Správy
Obrázok užívateľa
Stanley VII
 
No PageRank information available
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str, 22. Dec 2010, 16:51

Re: Nálepky a ich zmysel

Poslaťod tybi v Sob, 22. Jan 2011, 20:02

Nálepky - tagging je len iná forma kategorizácie (z toho vyplýva, že napr. názvy nálepiek by sa nemali prekrývať s názvami kategórií). Príklad ako ho uvádza Michael Gray je veľmi dobrý. Kategória "pobyt pri jazere" by jednoducho nazapadala do logiky hlavnej kategorizácie, preto nálepky sú ideálnym doplnkom/riešením, aj pre používateľov!

Veľkosť písma nálepiek vo Wordpresse závisí od toho, koľko článkov bolo daným tagom označených. Tzn. aby používateľ videl, o čom najviac píšeš a čo je asi najdôležitejšia nálepka. Nijak to so SEO nesúvisí.

Čo sa týka tvojho konkrétneho problému, je to preto, že tú URL adresu http://www.pokerspravy.sk/tag/pravidla-pokru/ redirectuješ pomocou 302 na http://pokerspravy.sk/84/pravidla-texas-holde
m-pokru/. Zmeň to na 301 redirect a zmení sa aj URL vo výsledkoch.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi
 
PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)
 
Príspevky: 1201
Registrovaný: Sob, 03. Nov 2007, 17:17
Bydlisko: Limbach


Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron