násroj na výber správnych key words

násroj na výber správnych key words

Poslaťod marcus v Štv, 21. Okt 2010, 19:39

helou helou,
potrebujem poradiť. Pred návrhom samotnej webstránky treba zvažovať na aké key words bude samotný obsah webu orientovaný. V tom je však kameň urázu. Pretože, príliš všeobecné kľúčové slovo prinesie síce vysokú navštevnosť, ale menej cielených zákazníkov, čiže je možno lepšie zvoliť nejaké slovíčko/ka z "long tail" časti, a práve tu nastáva tá komplikácia. V "long tail" časti alebo "chvoste" je príliš veľa špecifických výrazov, ktoré už konkrétne charakterizujú danú oblasť, činnosť, produkt atď... Práve na toto sa chcem spýtať či existuje nejaký špeciálny nástroj, ktorý mi ukáže nielen ako často je dané kľúčové slovo vyhľadávané, ale aj to ako sa potencionálny zákazník správa - teda či našiel to čo hľadal, resp. ma zaujíma či sa to vôbec dá zistiť. (nemyslím Google adwords)
Ešte ma zaujíma, ako prebieha resp. z čoho pozostáva vstupná seo analýza, keby dám web navrhnúť profíkovi.
marcus

No PageRank information available

Re: násroj na výber správnych key words

Poslaťod Ján Januška v Sob, 23. Okt 2010, 15:20

marcus Napísal:Práve na toto sa chcem spýtať či existuje nejaký špeciálny nástroj, ktorý mi ukáže nielen ako často je dané kľúčové slovo vyhľadávané, ale aj to ako sa potencionálny zákazník správa - teda či našiel to čo hľadal, resp. ma zaujíma či sa to vôbec dá zistiť. (nemyslím Google adwords)

Žiadny taký nástroj nepoznám a ani si neviem dobre predstaviť, ako by taký nástroj fungoval. Môžeš vytvoriť nejaký prieskum, aby si aspoň približne zistil, ako sa tvoja cieľová skupina správa. Potom po nejakom čase fungovania webu dosť pomáha analyzovať návštevnosť, odsledovať čo návštevníkov skutočne zaujme. A potom testovať, testovať a testovať...

marcus Napísal:Ešte ma zaujíma, ako prebieha resp. z čoho pozostáva vstupná seo analýza, keby dám web navrhnúť profíkovi.

Nie je nejaké pravidlo, z čoho má seo analýza pozostávať, často sa v niektorých častiach líši, ale zvyčajne obsahuje:
analýzu kľúčových slov
analýzu on-page faktorov
analýzu off-page faktorov
analýzu konkurencie
analýzu návštevnosti
Následne sa z daných analýz urobí nejaký záver, ktorý obsahuje rôzne odporúčania a tipy.
Ján Januška

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod marcus v Ned, 24. Okt 2010, 07:06

čiže dá sa povedať že je to z určitej časti na základe odhadov a predpokladov. Samotnú realitu ukáže až, keď sa stránka umiestni vo vyhľadávači na dobrej pozícii a potom sa uvidí, či tá snaha a analýzy prinesú nejáké to ovocie
marcus

No PageRank information available

Poslaťod Ján Januška v Ned, 24. Okt 2010, 14:36

Vždy je to o predpokladoch, nikdy sa nedá povedať, že ak urobím to a to, tak presne viem, čo tým získam. Včera sa používatelia správali inak, ako sa budú chovať o mesiac. Ale ak sú k dispozícii informácie, ktoré dokážeme správne využiť, dá sa často krát dobre odhadnúť, ako sa používatelia budú správať, čo (a kedy) hľadajú a čo na nich zapôsobí.

To, aký bude mať vplyv dobré umiestnenie na rôzne kľúčové frázy sa dá dobre "vyčítať" napr. prostredníctvom skúšobnej kampane v Google Adwords.
Ján Januška

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod tybi v Str, 17. Nov 2010, 11:20

Ján Januška Napísal:To, aký bude mať vplyv dobré umiestnenie na rôzne kľúčové frázy sa dá dobre "vyčítať" napr. prostredníctvom skúšobnej kampane v Google Adwords.

Dajte, prosím, pánovi pivo :!: :mrgreen:

Výsledok kampane, hodnota kľúčových slov, atď. sa dá veľmi dobre odhadnúť z existujúcich štatistík. Ak ešte web neexistuje, chce to investíciu do Adwords kampane a malú násobilku.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Nástroje pre SEM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia