Ochutnaj.sk - chutné recepty a fotorecepty online

Ochutnaj.sk - chutné recepty a fotorecepty online

Poslaťod daved v Ned, 02. Mar 2014, 16:57

Ahojte,

spravujem kulinársky portál, ktorý obsahuje recepty a fotorecepty http://www.ochutnaj.sk. Snažil som sa zapracovať na grafike, prehľadnosti a najmä na použiteľnosti. Vytvoril som čo najjednoduchšie pridanie receptu.

Nie som spokojný s návštevnosťou portálu a rád by som vás poprosil o rady, na aké stránky sa zamerať. Snažil som sa o výmenu odkazov s tématickými stránkami, lenže nie sú ochotní spolupracovať kvôli tomu, že som konkurencia.

Ako inak môžem získať užívateľov a návštevnosť stránky? Pridávam tam nové recepty, články vždy keď mám čas, ale bol by som rád, keby portál začali využívať reálne aj užívatelia.

Ďakujem za každú radu a pomoc
daved

No PageRank information available

Re: Ochutnaj.sk - chutné recepty a fotorecepty online

Poslaťod drevokocur v Uto, 18. Mar 2014, 12:12

Toto je asi jeden z najkrajších webov aké som na sk webe videl. Napriek tomu má dosť veľké nedostatky.

V prvom rade si treba uvedomiť, že pracuješ s komunitným portálom, nie nejakým eshopom kde len lifruješ tovar, čiže v prvom rade sa vyser na nejaké keywordy a podobné pitomosti (ako ten stuffing čo si predviedol na titulke ako dovi dopo), a zameraj sa na budovanie komunity. V tomto ti veľmi môžu pomôcť sociálne médiá.

Musíš sa teda zamerať na:
- jednoduchú použiteľnosť webu (a hlavne tú použiteľnosť ako takú, keďže napr. menu máš úplne nefunkčné a neoptimalizované, neviem ako si mohol vôbec spustiť web s takými niečím)
- "všetko pre komunitu", tj. zoberiem si len nejaku pitomu krtkovu tortu http://www.ochutnaj.sk/recepty/domaca-krtkova-torta-146, ktora nie je vobec optimalizovana pre fb

dalej:
- máš tam nejaké hodnotenia, neviem si ich vôbec nakliknúť, tj. mala byť možnosť prezerať samostatne hodnotenia
- pre komentovanie alebo hodnotenie sa musím vopred prihlásiť - umožni ľuďom aspoň napísať všetko a potom povedzme jednoduché prihlásenie cez sociálne siete, tj. integrácia fb alebo cez gmail
- máš tam fb button ktorý asi lajkuje FB page na facebooku, ale odkiaľ to mám vedieť? čo ak lajkujem samostatný recept - radšej tam dal fb window s tvojou stránkou na fb a tvárami
- používaj snipety na recepty ak je to možné

Spusti súťaže zaujímavé, akcie, rozmýšľaj, ako napr. ľudí cez fb, newslettery, alebo priamo cez stránku motivovať na to, aby písali recepty, resp. sa zapojili do komentovania. Pamätám si na reštaurácie.sk, ktoré odmeňovali ľudí za hodnotenie reštaurácii šekmi na stravovanie, ja som tiež jeden 20€ šek vyhral, len za to, že som bodovo a slovne ohodnotil pár reštaurácií. Odvtedy tú stránku pravideľne navštevujem. To bola taká marketingová akcia, ktorá z hovna spravila zlatú nosnicu! A podľa mňa ich to ani nestálo veľa (ak vôbec niečo). ;-)

Čiže ešte raz: 1. POUŽITEĽNOSŤ (na tom ešte musíš tam zapracovať trochu) 2. BUDOVANIE KOMUNITY, 3. NA KEYWORDY SA VYSER.

Pekný deň. :)
Wow! So much SEO. To the Moon. | Kvalitné SEO? Kontaktujte ma: drevokocur(at)gmail.com.
Obrázok užívateľa
drevokocur

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Re: Ochutnaj.sk - chutné recepty a fotorecepty online

Poslaťod jasom v Uto, 15. Apr 2014, 13:12

Pekný dizajn, obsah je tiež dobrý. Jednu vec by som ale vytkol - v dnešnej dobe je podľa mňa samozrejmosť robiť responsive dizajn (taký čo sa prispôsobí šírke monitora).
Ynterview.com - pridajte váš inšpiratívny rozhovor. O Ynterview.com píšem aj na mojom blogu.
jasom

No PageRank information available

Späť na Hodnotenie web stránok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia