Odkial zobral Google Title ?

Odkial zobral Google Title ?

Poslaťod jtt v Štv, 25. Nov 2010, 14:33

Chcel by som sa poradit ako zistit, odkial Google zistil a zadal Title pre moju stránku. Totižto na Slovné spojenie "digitálne váhy" sa zobrazujú v popredí dve stránky.
Digitalne-vahy.eu
a digitalne-vahy.sk

Mne sa jedna o stranku s .sk a jej Title je Váhy - Eshop. Pritom však v indexi je názov úplne identický s doménou .eu a to nechcem... Ako to zistiť ? neviete ?
Váhy - eshop s digitálnymi váhami
jtt

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Odkial zobral Google Title ?

Poslaťod somzde v Štv, 25. Nov 2010, 16:05

Je to tak a napr. Yahoo vam zobrazuje tento title:Digitálne váhy a obchodné váhy, ktory si berie z vasej H2. Odkial to zobral Google neviem, ale vyzera to, ze si to berie taktiez z tejto H2. A dovod preco to robi je zrejme necitatelny title, ktory mate: VÁHY - Eshop | BRUTTO - výroba a predaj váh

Ci je to naozaj tak nehovorim na 100%. Budem rad ak ma niekto opraví. Historicky to zrejme dane nebude napr. ze tento title ste mali v minulosti teda napr. dnes ste ho zmenili. To, ze ho robot nevie precitat mi pride, ale divna nakolko description zobrazuje. Fakt si to iba myslim, nikdy som sa s tym nestretol. Takze budem rad ak niekto bude vediet na isto :-)
Magazín o internete plný zaujímavých článkov a jeho fan page na facebooku.
Obrázok užívateľa
somzde

Poslaťod jtt v Štv, 25. Nov 2010, 18:16

Je to postavene na prestashope a neviem si s tym rady, lebo nahradzuje nase znaky tymi ASCII kodmi. Ale ze precitat to vie, o tom som presvedceny, lebo ked si da clovek "vahy eshop" do google, tak to vyhodi spravnu stranku...
jtt

Poslaťod somzde v Štv, 25. Nov 2010, 18:42

Vskutku zaujimave. Zadam vahy e-shop tak title zobrazuje spravne, zadam digitalne vahy alebo vahy a ukazuje iny. Robi to jak google tak i yahoo. Co je zaujimave tak Bing to vobec nerobi. Cokolvek zadam do bingu z predchadzajucich KW vyhodí spravny. Celkom ma to zaujima. Idem patrat :D
Obrázok užívateľa
somzde

Poslaťod tybi v Štv, 25. Nov 2010, 18:48

Google to berie z anchor textu spätných odkazov - všetky spätné odkazy na tvoju stránku majú anchor text: Digitálne váhy

Problém je v tom, že tvoj title neobsahuje slovo "digitálne", preto tam radšej dá to, čo nájde v anchor texte. Máš zlý title, Google ti vlastne pomáha! Stačí, že si zmeníš title na: Digitálne váhy - eshop / BRUTTO a bude sa ti zobrazovať title, nie anchor text. A možno sa dokonca dostaneš vďaka tomu na prvú pozíciu.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod jtt v Štv, 25. Nov 2010, 18:49

ja len, ze ci naahodou si to nejako nemyli s tou domenou .eu... ale to mi pripada absurdne.... fakt netusim... Ani na Dmoz nie som s touto strankou, takze neviem odkial berie ten nadpis.

PS - idem menit title :)

PS2: je pravda, ze odkedy som zmenil nazov z Digitalne Vahy na Vahy - eshop atd, tak sa mi zda, ze na vseobecnejsie slovo "váhy" mi klesla pozicia, ale len tak o jedno, dve miesta...

PS3 : Otazka pre Tibiho, u ktoreho som inak absolvoval kurz a aj vdaka tomu mame stranku vyssie ako kedykolvek predtym... Robi problem to spravanie sa prestashopu, ze prepisuje diakritiku v title a alt textoch napr. ?
Naposledy upravil jtt dňa Štv, 25. Nov 2010, 18:53, celkovo upravené 1
jtt

Poslaťod somzde v Štv, 25. Nov 2010, 18:51

somzde Napísal:Vskutku zaujimave. Zadam vahy e-shop tak title zobrazuje spravne, zadam digitalne vahy alebo vahy a ukazuje iny. Robi to jak google tak i yahoo. Co je zaujimave tak Bing to vobec nerobi. Cokolvek zadam do bingu z predchadzajucich KW vyhodí spravny. Celkom ma to zaujima. Idem patrat :D

Nerobi to, ale pri vsetkych. Vyzera to ako keby este tieto stranky nepreindexoval. Nasiel som dva a ostatne su OK. Nemali ste URL niekedy .../eshop/... Ostatne su OK. Iba pri jedne som na toto narazil a po otovreni sa zobrazi, ale bez .../eshop/...
Obrázok užívateľa
somzde

Poslaťod tybi v Štv, 25. Nov 2010, 18:52

jtt Napísal:PS - idem menit title :)

To bolo rýchle! :) Počkaj na reindexáciu a ono sa to zmení.
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod somzde v Štv, 25. Nov 2010, 18:55

tybi Napísal:Google to berie z anchor textu spätných odkazov - všetky spätné odkazy na tvoju stránku majú anchor text: Digitálne váhy

Problém je v tom, že tvoj title neobsahuje slovo "digitálne", preto tam radšej dá to, čo nájde v anchor texte. Máš zlý title, Google ti vlastne pomáha! Stačí, že si zmeníš title na: Digitálne váhy - eshop / BRUTTO a bude sa ti zobrazovať title, nie anchor text. A možno sa dokonca dostaneš vďaka tomu na prvú pozíciu.

Tybi chova sa vyhladavac takto casto? Alebo iba v pripade ak uzna, ze tento title je vhodnejsi na zaklade anchorov?
Obrázok užívateľa
somzde

Poslaťod jtt v Štv, 25. Nov 2010, 18:55

Ano, dakedy bol ten obchod na /eshop/, ja som to zmenil, snazil som sa, co sa dalo urobit redirect, aspon tie najpodstanejsie stranky, s najlepsimi poziciami a tie, ktore ukazoval analytics ako najlepsie landing pages, ale je mozne, ze niektore nie su dobre presmerovane... :?
jtt

Poslaťod tybi v Štv, 25. Nov 2010, 20:37

somzde Napísal:
tybi Napísal:Google to berie z anchor textu spätných odkazov - všetky spätné odkazy na tvoju stránku majú anchor text: Digitálne váhy

Tybi chova sa vyhladavac takto casto? Alebo iba v pripade ak uzna, ze tento title je vhodnejsi na zaklade anchorov?

Iba ak uzná, že anchor je lepší ako title (teda title neobsahuje celý hľadaný výraz, ale anchor áno). Teraz si už tak myslí častejšie ako pred tým. :mrgreen: Nemalo by sa to stávať, ale vidíš, že tento príklad ukazuje, že je to dobrý prístup.
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod jtt v Štv, 25. Nov 2010, 22:03

..a este posledna otazka - ako je to s tymi cudnymi znakmi v prestashope, kde namiesto slov vÁhy to napíše nejakú skomoleninu, predpokladám, prepis dlhého "a" ascii kódom.
Vadí to nejak, alebo je to ok ?
jtt

Poslaťod DaTu v Pia, 26. Nov 2010, 09:01

Prehod si poradie meta tagov - meta tag "charset" daj este pred meta tagom "title", cize uplne na zaciatok.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod jtt v Pia, 26. Nov 2010, 09:34

ja som to tak opravil, avsak, mozes prosim upresnit na co to ma vplyv ?
Neviem, zatial som nepozeral odkial berie tie popisy prestashop, ci to nie je zalezitost databazy. Len vidim, ze napr. title je tam vlozeny ako :

{$meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}

Cize on sa to snazi prekodovat, neviem, ci by som to escape nemal dat prec...

UPDATE: No dal som to escape dokelu, chvilu to zobrazovalo normalne, potom sa ta stranka zacala chovat divne, tak sa s tym budem hrat radsej vo vecenych hodinach
jtt

Poslaťod DaTu v Pon, 29. Nov 2010, 00:13

jtt Napísal:ja som to tak opravil, avsak, mozes prosim upresnit na co to ma vplyv ?

Vyhladavace zaujimaju metaznacky, ktore definuju jazyk a encoding stranky. Ak definujes tieto meta tagy hned na zaciatku head, este pred title, tak ulahcujes im pracu.
jtt Napísal:Neviem, zatial som nepozeral odkial berie tie popisy prestashop, ci to nie je zalezitost databazy. Len vidim, ze napr. title je tam vlozeny ako :

{$meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}

Cize on sa to snazi prekodovat, neviem, ci by som to escape nemal dat prec...

UPDATE: No dal som to escape dokelu, chvilu to zobrazovalo normalne, potom sa ta stranka zacala chovat divne, tak sa s tym budem hrat radsej vo vecenych hodinach

Nerobim s prestashopeom, ale definicia meta_title cez escape je ok. Smarty parameter "escape" ti vyescapuje vsetky html entity, cize ked ho odpalis, textova cast webu sa ti rozbije. Tvoj problem by som skusil riesit cez definiciu jazyka. Skus pozriet ine weby v SK, ktore su robene v prestashope.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod jtt v Pon, 29. Nov 2010, 08:01

Pozeral som a na tie, na ktore som natrafil, tie to mali takto rozbite... Pokusim sa s tym pohrat, ale zakial to google rozkoduje, tak ma to az tak netrapi...

Ale urcite sa s tym pohram...

PS : Ten Tibiho napad so zmenou title bol uspesny, ako mozete vidiet :) Diky moc !
jtt

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia