Penalizácia ? ..trustrank

Penalizácia ? ..trustrank

Poslaťod Telemetrik88 v Pon, 15. Nov 2010, 13:45

Zdravím,

Sú 2 projekty tematicky menej podobné na samostatných doménach, majú rovnaký webhosting a pristupuje sa k nim cez to isté CMS. Ako to je s prelinkovaním týchto dvoch stránok ? Môže byť udelená penalizácia..a keď áno, tak v akej miere ? V prípade keď jedna osoba spravuje dve tematicky podobne stranky tak nemoze byt z toho ziadna penalizacia, preto ma to zaujima, ze aky vplyv ma hlavne to ze je zrejme ze tie stranky maju rovnakeho spravcu. Alebo co sa stane ked budu obidve na subdomene nejakej spolocnej hlavnej domeny.
Este nieco k TrustRank-u (neviem ci som nemal otvorit dalsiu temu): V pripade, ze by stranka-y boli na subdomene, tak od coho zavisi pridelenie TrusRank-u z hl. domeny..?
Telemetrik88

No PageRank information available

Re: Penalizácia ? ..trustrank

Poslaťod tybi v Pon, 15. Nov 2010, 14:11

Ak sú to len dva projekty, penalizácia nehrozí.

Neide len o Trustrank, ale rozumiem otázke... Ak budú subdomény preodkazované a obsahovo podobné (viď. blog.seochat.sk, forum.seochat.sk a hľadanie http://www.google.sk/#hl=sk&q=seo), potom ich Google bude brať ako jeden web.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod sendvo v Pon, 15. Nov 2010, 16:15

ja som prevádzkoval asi 20-30 vzájomne prelinkovaných príbuzných stránok na rovnakom serveri a rovnakom cms a k žiadnej penalizácii nedošlo - všetky weby boli v top 3 výsledkoch googlu.. takže si myslím, že sa nemáš čoho báť pokiaľ prevádkuješ dva seriózne weby a nepouzivas "nelegalne" seo praktiky..
RC modely, RC autá, RC vrtuľníky - od hračiek po profesionálne modely
Obrázok užívateľa
sendvo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod tybi v Pon, 15. Nov 2010, 22:20

sendvo Napísal:ja som prevádzkoval asi 20-30 vzájomne prelinkovaných príbuzných stránok na rovnakom serveri a rovnakom cms a k žiadnej penalizácii nedošlo - všetky weby boli v top 3 výsledkoch googlu.. takže si myslím, že sa nemáš čoho báť pokiaľ prevádkuješ dva seriózne weby a nepouzivas "nelegalne" seo praktiky..

To slovo príbuzných je dôležité!

Inak možno by bolo na mieste poznamenať, že sa tu nebavíme o penalizácii v pravom slova zmysle, pri takomto excesívnom preodkazovaní hrozí "len" devalvácia tých odkazov medzi sebou, nie priamo penalizácia.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia