Počet indexovaných URL v GW Nástrojoch

Počet indexovaných URL v GW Nástrojoch

Poslaťod Niesom v Pon, 20. Júl 2009, 08:30

Sitemapa jedného internetového obchodu, ktorý mám na starosti obsahuje, resp. generuje zoznam asi 3400 URL s produktami toho obchodu. V GWT mi však hlási, že:
Celkový počet adries URL v súbore Sitemap: 388
Indexované adresy URL v súbore Sitemap: 1

Pri sitemape pritom nehlási žiadne chyby, ani varovania. Čím to môže byť?
Niesom

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Počet indexovaných URL v GW Nástrojoch

Poslaťod txr v Pon, 20. Júl 2009, 09:42

Niesom Napísal:Sitemapa jedného internetového obchodu, ktorý mám na starosti obsahuje, resp. generuje zoznam asi 3400 URL s produktami toho obchodu. V GWT mi však hlási, že:
Celkový počet adries URL v súbore Sitemap: 388
Indexované adresy URL v súbore Sitemap: 1

Pri sitemape pritom nehlási žiadne chyby, ani varovania. Čím to môže byť?

Posli URL tej sitemapy, resp. skus rucne skontrolovat, kolko URL je v nej. Pocet skutocnych URL adries v sitemape a pocet, ktory hlasi GWT sa moze lisit, ale urcite nie az takto priepastne, teda aspon mne sa to zatial nikdy nestalo ani pri weboch s viac ako 5000 strankami. To, ze je v indexe len 1 z adries je podla mna len otazkou casu, lebo ide pravdepodobne o novy web a indexacia tolkych URL moze nejaky cas trvat.
txr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod Niesom v Str, 22. Júl 2009, 21:26

Adresa sitemapy je http://www.promenada.sk/sitemap.php a skontroloval som to, je tam tých URl oveľa viac, než vykazuje GW. Nerozumiem tomu.
Niesom

Poslaťod txr v Pia, 24. Júl 2009, 09:15

Niesom Napísal:Adresa sitemapy je http://www.promenada.sk/sitemap.php a skontroloval som to, je tam tých URl oveľa viac, než vykazuje GW. Nerozumiem tomu.

adries je tam skutocne ovela viac, ako ti pise GWT. Skutocne neviem, ci to, co ti teraz poradim pomoze, ale urcite ma zmysel to vyskusat:
- lastmod atribut je, predpokladam, vzdy aktualny datum. To teda znamena, ze obsah kazdej URL bol zmeneny, resp. pridany prave dnes. Urcite to nie je pravda... Je to sice optional tag, ale ak informaciu o poslednej zmene nemas, radsej ju neuvadzaj.
- friendly URL vyzeraju sice na prvy pohlad pekne, ale su zbytocne dlhe a pre uzivatela teda nepouzitelne. Urcite si nikto nezapamata URL v tvare "http://www.promenada.sk/k/parfemy-a-kozmetika/parfemy/l-occitane/damske-parfemy/l-occitane-lip-balm-anti-drying-10p-shea-butter/". Preferoval by som kratsie, stacil by za prvym lomitkom priamo nazov vyrobku s nejakym unikatnym idetifikatorom.
txr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod Niesom v Pia, 24. Júl 2009, 09:58

OMG, ani som si nevšimol tie dlhé škaredé URL v sitemape. Samozrejme na obchode máme nasadené pekné URL. Zadal som to programátorom vyriešiť, dúfam, že tá zmena pomôže.
Niesom

Späť na Nástroje pre SEM

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia