pocet sitemaps

pocet sitemaps

Poslaťod yessimus v Str, 18. Aug 2010, 09:21

Zdravim,

rad by som sa opytal, ci ked pribudnu na web nove stranky, je lepsie updatnut povodny sitemap s povedzme 1000 strankami. Alebo je vyhodnejsie pridat novy sitemap s len novymi povedzme 10 strankami, ze si to google skor "vsimne".

Dakujem.
yessimus

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: pocet sitemaps

Poslaťod vlado v Pia, 20. Aug 2010, 05:39

Ani keby mas 20 sitemaps tak si ta google skor nevsimne. Sitemap ma podla mna hlavnu vyhodu pri premiestovani webu na novu lokaciu, kde googlu ozrejmis nove umiestnenie stranok.

Ak chces, aby google rychlo indexoval tvoj web, povol na nom RSS v standardnej forme - to sa mi velmi osvedcilo. Samozrejme cim ma web menej kvalitnych spatnych odkazov, cim je novsi, tym pomalsie nan google bot zavita a zaindexuje nove.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod yessimus v Pia, 20. Aug 2010, 09:01

Aaaaha, tak dik moc.
yessimus

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod FSP v Pia, 20. Aug 2010, 09:41

U mňa sitemap pracuje tak, že každý deň sa vygeneruje nová, pričom najnovšie odkazy sú hore a zároveň sa automaticky pingne do Google, Yahoo a Bing. Všimol som si, že v poslednej dobe mi dosť rastie počet zaindexovaných stránok vo vyhľadávačoch.
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Poslaťod vlado v Pon, 23. Aug 2010, 10:50

FSP Napísal:U mňa sitemap pracuje tak, že každý deň sa vygeneruje nová, pričom najnovšie odkazy sú hore a zároveň sa automaticky pingne do Google, Yahoo a Bing. Všimol som si, že v poslednej dobe mi dosť rastie počet zaindexovaných stránok vo vyhľadávačoch.

Myslis ze pocet tvojich zaindexovanych stranok zavisi od sitemapy? To by chcelo tybiho vyjadrenie, on "rad" sitemapy :)
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod FSP v Str, 25. Aug 2010, 10:14

Nie, to som nepovedal, ale odkedy sitemap pingujem každý deň tak sa do indexu dostalo o niekoľko desiatok až stoviek linkov viac. To ja viem že sitemap nie je zárukou zaindexovania všetkých stránok. Podľa google webmaster tools mám v indexe zhruba 70% odkazov zo sitemap. Predtým to bolo menej, nejaký extra rozdiel to nebol, ale stará hodnota sa dlho držala na rovnakej (nižšej) úrovni.
Learning by Helping
FSP

Poslaťod vlado v Štv, 26. Aug 2010, 07:01

V tomto je ten problem, ze ty mozno prinutis prehliadac (pomocou sitemapy) aby tu stranku zaindexoval, ale casto sa potom stane, ze dana stranka nema (dostaok) linkov, aby sa vobec udrzala na normalnom mieste. Google sam vie, ktore stranky do indexu patria a ktore nie a ked mu budes nejake nasilim nutit, nemusi to mat vzdy pozitivny efekt. Samozrejme je to velmi individualne, ale treba na to mysliet. Na zabehnutych weboch je to fajn, ale zas tam to az tak netreba.
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod FSP v Štv, 26. Aug 2010, 16:43

Ide o web - diskusné fórum, kde každý deň pribudne nejaká nová téma, či pár tém, sitemap generator každých 24 hodín vygeneruje novú sitemap, ktorú pingne, takže vyhľadávač sa viac menej hneď dozvie o nových témach. Zatiaľ to funguje korektne, ale ak by som mal vidieť negatívna tak určite by som to hneď prenastavil.
Learning by Helping
FSP

Poslaťod tybi v Sob, 11. Sep 2010, 15:59

FSP Napísal:Ide o web - diskusné fórum, kde každý deň pribudne nejaká nová téma, či pár tém, sitemap generator každých 24 hodín vygeneruje novú sitemap, ktorú pingne, takže vyhľadávač sa viac menej hneď dozvie o nových témach. Zatiaľ to funguje korektne, ale ak by som mal vidieť negatívna tak určite by som to hneď prenastavil.

Toto fórum žiadnu sitemap.xml nemá a indexuje sa správne a dostatočne rýchlo.

Jednak platí to, čo napísal exot - zahltávať index Googlu zbytočnými stránkami je zbytočné. Neznamená to, že to bude mať efekt na návštevnosť. Preto počet stránok v indexe nie je správnym meradlom úspechu/neúspechu sitemap.xml. Čo tak pozrieť sa na počet landing pages, na ktoré prišla aspoň jedna návšteva. Stále by to nič nedokazovalo, ale aspoň by to bol návrh na zamyslenie. :mrgreen:
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod FSP v Pon, 13. Sep 2010, 08:33

tybi Napísal:Toto fórum žiadnu sitemap.xml nemá a indexuje sa správne a dostatočne rýchlo.

Na toto fórum nepribúdajú desiatky tém denne a stovky príspevkov za hodinu. ;)

Ale ja som nikde netvrdil, že úspech závisí od sitemap. Len som napísal skúsenosti zo svojho webu. A teóriou niečo ťažko vyvrátiš keď prax ukazuje niečo iné :) Tým nechcem tvrdiť že nemáš pravdu, len píšem vlastnú skúsenosť.
Learning by Helping
FSP

Poslaťod tybi v Pon, 13. Sep 2010, 09:32

FSP Napísal:Tým nechcem tvrdiť že nemáš pravdu, len píšem vlastnú skúsenosť.

A ja ti len radím, aby si sa pozrel na návštevnosť. Ak sa tá nezvýšila od aplikácie sitemapy, potom zvýšený počet stránok v indexe nemal zmysel.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia