Polemika o príliš jednoduchých otázkach

Polemika o príliš jednoduchých otázkach

Poslaťod vlado v Str, 03. Jún 2009, 10:30

Mimochodom, daktori ludia by sa mohli uvedomit a zacat pisat normalne nazvy tem, potom je v tom chaos a clovek podla nazvu netusi, o co sa jedna.

shaggy: téma rozdelená z - cislo-14k-v-google-vysledkoch-t516/
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Re: Google

Poslaťod tybi v Str, 03. Jún 2009, 11:31

vlado Napísal:Mimochodom, daktori ludia by sa mohli uvedomit a zacat pisat normalne nazvy tem, potom je v tom chaos a clovek podla nazvu netusi, o co sa jedna.

Máš pravdu, opravil som to. Mňa to už nebaví riešiť... Najsmutnejšie na tom je, že sme na SEO fóre.

1. Ak niekto na tomto fóre nevie napísať výstižný a unikátny nadpis pre svoj problém, ako asi dokáže napísať výstižný nadpis alebo title pre svoje stránky?

2. Ak niekto nevie, že nová téma má byť na novej stránke, ako asi cieli kľúčové slová (long tail) na svojich stránkach?

3. Ak niekto nevie zaradiť svoju otázku do kategórie, ako asi bude vedieť určiť informačnú štruktúru svojho webu?

Mno, nijako...
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Re: Číslo 14k v Google výsledkoch

Poslaťod Dmagician v Str, 03. Jún 2009, 14:11

mne zas rozum zostáva stáť nad tým, že niekto nevie čo je to kilobajt a prvé čo ho napadne je to, že sa príde opýtať do fóra Optimalizácia pre vyhľadávače... aj moja manželka keď sa pozrie na výsledky google tak vie že je to kilobajt, (mám overené spýtal som sa jej čo to je.. že vraj si to domyslela... )

niekedy mám pocit že tá prílišná tolerancia voči úrovni vedomostí na tomto fóre je skôr na škodu.. proste jak u debilov... na druhej strane.. nemôžeš sa zavdačiť každému. keby som mal rozhodovať ja asi by tu zostalo asi tak 5 ľudí... ;-)))

(ok preháňam...)
Dmagician

Poslaťod a+d+o v Str, 03. Jún 2009, 15:05

tybi Napísal:
vlado Napísal:Mimochodom, daktori ludia by sa mohli uvedomit a zacat pisat normalne nazvy tem, potom je v tom chaos a clovek podla nazvu netusi, o co sa jedna.

Máš pravdu, opravil som to. Mňa to už nebaví riešiť... Najsmutnejšie na tom je, že sme na SEO fóre.

1. Ak niekto na tomto fóre nevie napísať výstižný a unikátny nadpis pre svoj problém, ako asi dokáže napísať výstižný nadpis alebo title pre svoje stránky?

2. Ak niekto nevie, že nová téma má byť na novej stránke, ako asi cieli kľúčové slová (long tail) na svojich stránkach?

3. Ak niekto nevie zaradiť svoju otázku do kategórie, ako asi bude vedieť určiť informačnú štruktúru svojho webu?

Mno, nijako...

Ale tybi, veď si si robil prieskum čitateľov tvojich stránok ;) Koľko % SEO expertov ti vyšlo?
a+d+o

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Re: Číslo 14k v Google výsledkoch

Poslaťod shaggy v Str, 03. Jún 2009, 16:12

keby som mal rozhodovať ja asi by tu zostalo asi tak 5 ľudí

Takže vy ma tu nechcete? :( Ja nemôžem za to, že som rozumovo menej obdarený.

A teraz vážne, bohužiaľ nemôžeš presne vymedziť, kedy otázka začína byť primitívnou a/alebo infantilnou. Mňa viac rozčuluje, že sa citujú veľmi dlhé príspevky. Zvlášť ak ide o predchádzajúci príspevok je to zbytočné.

(pretože sme OT, tému som rozdelil a dal jej pekný názov)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod tybi v Str, 03. Jún 2009, 16:20

a+d+o Napísal:Ale tybi, veď si si robil prieskum čitateľov tvojich stránok ;) Koľko % SEO expertov ti vyšlo?

Zo 64 hlasujúcich sa 13 označilo za SEO expertov a zároveň za tých, ktorých veľmi nezaujíma, čo sa na SEOchate deje. To by sme si veľmi nepokecali- :mrgreen:

A súhlasím so Shaggym, že pre fórum neexistuje jednoduchá či infantilná otázka. Ak nie je zodpovedaná tu na fóre, na blogu, či v sprievodcovi, nemám problém so žiadnou súvisiacou otázkou.
Obrázok užívateľa
tybi

Re: Polemika o príliš jednoduchých otázkach

Poslaťod Dmagician v Str, 03. Jún 2009, 20:55

Mňa v diskusii osobne zaujímajú témy a otázky ktoré ma niekam posúvajú a to 99% vecí čo sa tu deje nie sú. Ono verejné fórum pravdepodobne ani na takéto veci nie je stavané. Ani na seo.nawebu.cz to nebolo lepšie, preto som s chuťou spravil unsubscribe a raz za pár mesiacov sa mrknem či sa niečo nezmenilo.. nezmenilo. Na zaujímavé debaty by sa skôr hodil nejaký privátny klub ;-) Vždy som o takom niečom sníval. Niečo na spôsob nyx CZ. (aj keď ten má obrovskú komunitu, mne by stačilo tak do 25 ľudí) totálne uzavreté pred svetom a vyhľadávačmi a iba na pozvánky.

roman
Dmagician

Poslaťod shaggy v Str, 03. Jún 2009, 22:12

Privátny klub o SEO. Kožené kreslá, sporo odeté čašníčky.
Ty vybav priestor, ja donesiem 12 ročnú škótsku whisky.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod vlado v Štv, 04. Jún 2009, 12:24

Ja si myslim, ze by sme ludom mali pravidelne vstepovat metodiku spravneho pisania nadpisov, resp. najst vhodnu metodu, akou by sa to dalo docielit, alebo sa k tomu aspon priblizit. Zvysi sa tym kvalita fora v kazdom smere.
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod Dmagician v Štv, 04. Jún 2009, 14:17

Shaggy, nemusel by to nutne byť privátny klub o SEO. Stačil by úplne privátny klub ľudí ktorí nie sú debili, majú normálne zdravé názory, sú kreatívni (nie v zmysle "špekulovať ako odrbem systém"), pracovití (to vylučuje firmy ktoré si nechajú zaplatiť milióny od štátu za predražené zákazky, takých čo optimalizujú weby ktoré sú nanič a nemajú skutočnú hodnotu pre návštevníkov/zákazníkov, ale vlastne aj mňa, kedže omnoho radšej ako prácu samotnú mám rád riešenie problémov (musia byť aj nejaké výnimky z pravidiel) :), vtipní a majúci rozhľad a nadhľad ( to vylučuje drvivú väčšinu návštevníkov tohto fóra :) viac či menej úspešní v normálnom mainstreamovom biznise (to jest žiadne šedé a čierne zóny). Takých nie je zasa až tak veľa. ;).

... takže vidím to tak, že tej whisky bude dosť pre všetkých členov ;-)
Dmagician

Poslaťod shaggy v Štv, 04. Jún 2009, 16:07

vtipní a majúci rozhľad a nadhľad

ak by si k tomu pridal ešte nenamyslení, tak by som to spĺňal iba ja :)

dmagician, sme proste starí. Máme iný pohľad na svet. Ja keď som začínal s webom, tak som narazil na fórum, ktoré podľa môjho názoru spĺňa tú tvoju definíciu (na tom fóre si aj ty, ide o DCF). Vždy som tam zavítal, prečítal si čo sa tam píše, ale nikdy som sa "neodvážil" zaregistrovať a prispievať, pretože som sa nepovažoval za tak dobrého.

Ale na druhej strane, sú ľudia zo starej školy, ktorí robia stránky viac ako šesť rokov a pritom ich správanie a vystupovanie v týchto komunitách je horšie ako u šesťročných detí (kto si myslí, že hovorím o viktorovi z Martina, má pravdu).
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod tybi v Štv, 04. Jún 2009, 16:26

Shaggy, podľa toho, ako rýpeš do iných, podľa mňa nespĺňaš podmienku nadhľadu. :mrgreen:
Ja viem, niekedy je ťažké držať jazyk za zubami, či prsty pod klávesnicou. ;)

Podľa Dmagicianovej definície by sa tá whiskey asi musela vypiť sama. :lol:
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod shaggy v Štv, 04. Jún 2009, 16:32

Rýpanie a nadhľad sa nevylučujú. Ja proste rád provokujem :)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod vlado v Štv, 04. Jún 2009, 17:06

Co sa tyka otazok ludi, resp. sposob, akym ich polozia... to poznam velmi dobre z jedneho mojho hodne navstevovaneho webu. Tam sa vsak na tu komentarovu diskusiu az tak striktne nehladi a keby mam naozaj kazdemu pokojne a nadhladom odpovedat, tak by som to musel robit na plny uvazok.

Ja si myslim, ze raz denne prebehnut (toto) forum a prepisat par nadpisov na zrozumitelne frazy nezaberie ani tolko casu ani tolko usilia a kvalitu a prehlad to zlepsi. Tolko moj nazor...
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod okuin v Štv, 04. Jún 2009, 19:58

S tym klubom suhlasim, shaggy donesie whisky, ja by som doniesol tie sporo odete casnicky ;)
okuin

Poslaťod Dmagician v Štv, 04. Jún 2009, 21:39

tybi Napísal:Shaggy, podľa toho, ako rýpeš do iných, podľa mňa nespĺňaš podmienku nadhľadu. :mrgreen:
Ja viem, niekedy je ťažké držať jazyk za zubami, či prsty pod klávesnicou. ;)

Shaggy si členstvo zabezpečil tou whisky..

tybi Napísal:Podľa Dmagicianovej definície by sa tá whiskey asi musela vypiť sama. :lol:

Sám to hádam piť nebudem, musí niekto aj nalievať, lebo (ako hovoril jeden múdry chlapík) ked si sám nalievaš to už si alkoholik :mrgreen:
Dmagician

Poslaťod shaggy v Štv, 04. Jún 2009, 22:21

ked si sám nalievaš to už si alkoholik

To vážne? :o Tak to si ma moc nepotešil :( No čo už, asi prestanem so svojim večerným rituálom:

Obrázok
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod tybi v Štv, 04. Jún 2009, 22:35

Takéto rituály mám rád... ;) Pred tým jedna sklenka Havany či Jacka, teraz kvalitné šáňo, alebo vínko.
Obrázok užívateľa
tybi

Späť na SEO chat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia