pouzitelnost HP www.sap.com

pouzitelnost HP www.sap.com

Poslaťod divamys v Str, 25. Feb 2009, 08:35

Zdravim,

tuto temu otvaram na podnet Dmagician-a
aky-layout-generuje-najvacsi-zisk-t364/#p2410

Stranku http://www.sap.com pouzivame viac-menej pravidelne a ja ich domovsku stranku povazujem za prehladnu a pouzivatelsky privetivu, povedal by som ze az ukazkovu. Shaggy vsak s tymto urcite nesuhlasi, sudiac z jeho prispevku aky-layout-generuje-najvacsi-zisk-t364/#p2407.

Velmi by som ocenil, ak by ste sa vyjadrili k domovskej stranke http://www.sap.com, a tak rozsirili nie len moje obzory ;)
firemny web: blueminds.eu | osobny web: divamys.graphinet.eu
divamys

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: pouzitelnost HP www.sap.com

Poslaťod okuin v Str, 25. Feb 2009, 12:48

hm, neviem, az taky odbornik nie som, ale nepaci sa mi napriklad to, ze sa musi scrolovat dole na to, aby som videl spodne menu, vela ludi to nemusi napadnut.. Myslim, ze je tam priestor na to, aby sa cely web zmestil na vysku obrazovky pri standardnom rozliseni..
okuin

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod shaggy v Str, 25. Feb 2009, 17:35

Ja našťastie skrolovať, spodné menu vidím aj bez toho - spodné menu považujem iba za "doplnok", v tom problém nie je.

Pri dlhších textoch (napr. na blogoch) majú ľudia tendenciu úplne ignorovať obrázky. V tomto prípade však obrázok jednoznačne dominuje a priťahuje všetku pozornosť, to nie je dobré (ak teda SAP nie je fotograf, čo predáva svoje portréty).

Dominantný obrázok sa prejavuje aj na tých textoch - majú priehľadné pozadie, ktoré znepríjemňuje čítanie informácií. Vzniká tam určitý "informačný šum", návštevník tak tie 4 boxy vľavo môže považovať iba za doplnkovú informáciu a hľadá niečo, čo je primárnym obsahom toho webu.

Obsah tých boxov je nejednoznačný. Mám malú firmu, chcem od nich službu - čo si mám vybrať? Explore SAP services, alebo small and midsize companies? A ja som vlastne amatér, mne len spoločník poradil, že používajú SAP a že je dobrý. Kde je jednoznačná a jasná informácia o tom, aké ponúkajú produkty? Mám kliknúť sem, alebo sem? Hore vidím nejaký login, mám sa najprv prihlásiť? Alebo nemusím?
Naopak, rovnaký používateľ príde sem - http://crazyegg.com/ a vidí:
- hlavné funkcie, ktoré ponúka ich služba,
- výhody pre nich/pre ich klientov,
- vedia že sa musia hneď zaregistrovať
Minimum doplňujúcich textov, hovoria k veci, ale stále si zachovali určitý marketingový nádych (stále je to omáčka, aj keď je oveľa viac zrozumiteľná pre bežného človeka).
Obrázok užívateľa
shaggy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod divamys v Pon, 02. Mar 2009, 13:20

shaggy: dik za info... myslim ze k tomu uz nemam co dodat, presvedcil si ma ;)
firemny web: blueminds.eu | osobny web: divamys.graphinet.eu
divamys

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia