POZOR! Seochat používateľ JohnyDS je pravdepodobne scammer

POZOR! Seochat používateľ JohnyDS je pravdepodobne scammer

Poslaťod indiana v Pia, 04. Máj 2012, 16:55

Chcem upozorniť na správanie a obchodné praktiky používateľa JohnyDS (http://forum.seochat.sk/member1704/), ktorý tu (Pozn. admina: vlákno bolo odstránené) http://forum.seochat.sk/predam-facebook-skupiny-spolu-cca-300-000-fan-t2078/ a možno aj inde ponúka na predaj facebook skupiny. Po výmene 14 emailov mi pretiekla trpezlivosť, pretože žiadal platbu za predávané skupiny napred bez akejkoľvek deklarácie vlastníctva, odhalenia totožnosti alebo záujmu o obchodnú dohodu.

Mám dôvod domienvať sa, že ide o scammera – vyžiada peniaze ale nedodá tovar.

Primárne dôkazy
• Za celý čas odmietol odhaliť svoju totožnosť.
• Nedokázal vlastníctvo predmetných facebook skupín.
• Nepreukázal svoje tvrdenia o pozitívnych obchodných referenciách (v minulosti realizované obchody) deklarovaním akéhokoľvek odkazu na tretiu stranu alebo kupujúceho.

Sekundárne dôkazy
• Po výbere jednej z ponúkaných facebook stránok som si prešiel fotografie skupiny. Objavil som, že na jednej z nich sú označení určití ľudia ako administrátori. Keď som sa ho spýtal na predmetnú facebook stránku, či je v nej administrátor s niekým iným dokazujúc to fotografiou administrátorov na ktorej nebol, odpovedal, že stránku už medzičasom predal. (???)

• Po výbere jednej z ponúkaných facebook stránok, o ktorú som mal najväčší záujem, som ho požiadal aby ako dôkaz vlastníctva (keďže stále odmietal odhaliť svoju identitu) na ňu publikoval odkaz na wikipédiu s článkom o téme facebook stránky. Napriek tomu, že som nechápal prečo robí okolo identity toľko tajnosti, rešpektoval som to. Na druhej strane som sa chcel už s predajom pohnuť ďalej a takéto ukrývanie identity nevytvorilo dôveru. Myslím si preto, že takéto publikovanie nového statusu na facebook stránke pod jej hlavičkou je dostatočne a jednoznačné deklararovanie kontroly nad predávanou facebook stránkou. Doteraz tento odkaz nepublikoval. Jeho odpoveď bola namiesto updatovania statusu, že mám čas na zaplatenie vopred len do konca víkendu.

• Viac-menej odmietol osobne stretnutie - sprostredkovanie 3 stranou a predaj cez zmluvu.

• Jediný údaj, ktorý som získal bolo číslo bankového účtu - 189863052 / 0900. Avšak žiadna banka nebude informovať cudzieho človeka o skutočnom majiteľovi účtu – zákon o osobných údajoch a zákon o bankovom tajomstve. Neviem komu tento účet patrí.

Cela komunikácia prebiehala len emailovou formou. Písomný prejav nezodpovedal štandardu, určite však nešlo o „nigérijské listy“. Mám dôvod domnievať sa (chyby a formulácie viet), že ide o slovenského Maďara. (Možno JohnyDS znamená Johny Dunajská Streda – neviem)

Možno JohnyDS je skutočne administrátorom niektorej z ním ponúkaných skupín. Avšak jeho prejav a správanie sú nanajvýš čudné a vypátrať stopu o tomto používateľovi nie je možné ďalej ako po prázdny pokec profil.
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Re: POZOR! Seochat používateľ JohnyDS je pravdepodobne scammer

Poslaťod FSP v Pia, 04. Máj 2012, 18:11

Mne sa tie jeho ponuky tiež zdajú podozrivé, takže nie som sám, ako vidím.
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Poslaťod johnyDS v Sob, 12. Máj 2012, 07:41

Ohovarat inych to viete co .... Mám dôvod domienvať sa, že ide o scammera –???? co ste vy za cloveka boze ... million referenci Vam mozem poslat co mi poslali na ucet a dal dodal som vyetkym ......

- refer. viem dokazat ......skupiny su moje ... iba Vam som Vadil ze na Vas mam mail a neudate o sebe nic a chcete aby som Vam poslal najprv skupinu ...facebbok profil ked na vas date to je nic to mozte aj vymnysliet
- ked som Vam pisal ze nech mi poslete vase udaje a tel.cislo tak ste mi uz ani nenapisali ...

- takze neviem kto nema seriozne ponuky , tolko k tomu .....
johnyDS

No PageRank information available

Poslaťod johnyDS v Sob, 12. Máj 2012, 07:43

Viac-menej odmietol osobne stretnutie ??? ako viac menej ? preto som Vam pisal ze mi mate podla Vas poslat tel cislo boha .... budte uz ticho radsej
johnyDS

Poslaťod johnyDS v Sob, 12. Máj 2012, 07:47

este k tej narodnosti .....ked budete vysoskolske vzdelanie a budete vediet sa dohovorit v 5ich jazykoch , tak sa potom mozme porozpravat ...a ne tu otrevovat ludi ,,,
johnyDS

Poslaťod FSP v Sob, 12. Máj 2012, 08:40

Nechcem sa vám tu miešať do diskusie, ale podľa profilu na AZete máš 21 rokov, čo to máš potom za vysokoškolské vzdelanie?
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Poslaťod johnyDS v Sob, 12. Máj 2012, 11:54

no nemam 21 rokov ale viac ... na azete pouzivam iba maily cize jedno co tam mam
johnyDS

Poslaťod txr v Sob, 12. Máj 2012, 13:11

DS bola trefa do cierneho, neviem, preco to Janko chape ako urazku...
txr

Poslaťod indiana v Ned, 13. Máj 2012, 19:02

Cieľom môjho postu bolo poukázať na nekalé praktiky. Osobné údaje neprezradzeme nikomu, komu neveríme. A určite nie niekomu, kto i na pokeci nemá žiadnych priateľov ...

JohnyDS navrhol osobné stretnutie v Bratislave s tým, že dôjde k predaju a prevodu práv administrátora priamo na mieste. Ako mimobratislavský som chcel sprostredkovať predaj cez priateľa (middle man) v Bratislave. Na môj návrh nereagoval.

Každý môj email je riadne podpísaný.
Obrázok
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

Späť na SEO chat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia