PPC agentúry

PPC agentúry

Poslaťod Robo v Pia, 23. Apr 2010, 14:49

Dúfam, že rozprúdim väčšiu diskusiu :)

http://www.reklama-ppc.cz/velky-test-ce ... tur-1-dil/

Nezabudnite - má to až 4 pokračovania:)

Robo
Robo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: PPC agentúry

Poslaťod tybi v Pon, 17. Máj 2010, 09:13

To by si k odkazu musel pridať aj nejaký názor. Na čo máme vlastne reagovať?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Robo v Pon, 17. Máj 2010, 14:33

Ak som to sem zle zadal - ospravedlnujem sa.
Chcel som len upozornit na zaujimavy, ale rozporuplny clanok - clanky o PPC.
Robo

Poslaťod medvidek v Pon, 17. Máj 2010, 22:46

Robo Napísal:Ak som to sem zle zadal - ospravedlnujem sa.
Chcel som len upozornit na zaujimavy, ale rozporuplny clanok - clanky o PPC.

ahoj, v cem je rozporuplny? Myslim, ze vse v nem si dokazu obhajit :)
http://www.reklama-ppc.cz - Pohled na český trh PPC reklamy.
medvidek

No PageRank information available

Poslaťod Robo v Uto, 18. Máj 2010, 09:06

Ahoj Medvidek

Pokial viem a dobre som cital ( dokonca som zaujato sledoval clanky niekolko krat denne - pretoze som chcel vediet vysledok ), tak vela informacii sa menilo. V excelovej tabulke sa menily nejake informacie - sam som si vela z danych firiem presiel, pretoze ma zaujimalo, ako to vlastne vsetko je a niektore veci, ktore v tabulke boli uvedena ako - ze sa na danom webe cennik nenachadza - ja som ho bez problemov dohladal.

Mozno to bola len odozva firiem, ze takuto vec po precitani ihned uverejnili.
Je tam ale aj vela prispevkov s tym, ze firmy nesuhlasia a narazaju na komunikaciu, popripade poskodzovanie mena danej spolocnosti.

Aj agentury musia z niecoho zit ( a je na nich ci sa dokazu predat ), ale na opacnu stranu - chapem postoj autora a jeho osobny nazor. Vela z agentur to naozaj robi az neludskym sposobom a doslova sa vnucuju a okradaju ludi. V kazdom pripade, je fajn, ze taketo porovnanie vzniklo.

Dufam, ze som autora clanku teraz nejak neurazil, alebo nieco podobne - to som nechcel. Beriem clanok ako zo strany klienta, tak agentury.
Robo

Poslaťod medvidek v Uto, 18. Máj 2010, 10:45

Uvedeny blog a serial clanku jsem psal ja, takze jen male doplneni. U jedne firmy jsem v tabulce doplnoval, ze cenik maji na webu, protoze jsem ho prehledl a sama firma me upozornila, ze ho maji.

U nekterych firem jsem v prubehu aktualizoval komentare v tabulce, ktere byly doplnujici a slo jen o upravu slov a jejich vyzneni, protoze se proti nekterym formulacim nektere firmy branily.

To ze firmy v nekterych pripadech nesouhlasi je dano i tim, ze jejich hodnoceni vyznelo negativne a ty firmy se snazily te nalepky zbavit a snazily se vysvetlit proc a zac, ale prakticky nikdo ten zaver zmenit nedokazal, protoze vim co mi nabizeli, jak mi nabizeli a znam i vic veci z pozadi. Ja je jen nechal at se vypovidaji a ctenari si udelaji pripadny zaver sami.

Kdyz jsem ten test realizoval, dal jsem si velky pozor na to jak bude provedeny a jake zavery budu psat. Kazdy duvod vyrazeni jsem se snazil logicky vysvetlit a odborna verejnost mi nasledne vetsinove dala za pravdu a souhlasi. Provedeni testu bylo prijato velmi pozitivne a to predevsim i od rady agentur, ktere v testu byly zahrnuty.

Jak je i na blogu uvedeno, mam jiste zkusenosti ze sveta PPC. At uz to byla prace pro jednu nadnarodni PPC agenturu, at uz to byla prace primo v Seznam Sklik, kde jsem mel na starost velke klienty a spolupraci s agenturami, at uz je to ted zkusenost se zakladanim vlastniho byznysu na ppcreklamy.cz. Pomerne dobre znam pozadi a i diky tomu jsem se do pripravy toho serialu pustil. Nic takoveho dosud u nas nevzniklo. Nikdo nemel silu dotahnout to do konce, oslovit tolik firem a predevsim zavery zverejnit.

Je spousta agentur, ktere parazituji na tom, ze PPC reklame klienti nerozumí a ze neni moznost jak transparentne porovnat nabidky vice agentur. Na to mel clanek predevsim upozornit. A snad nektere veci casem zmení :)
medvidek

Poslaťod medvidek v Uto, 18. Máj 2010, 10:45

Robo Napísal:Dufam, ze som autora clanku teraz nejak neurazil, alebo nieco podobne - to som nechcel. Beriem clanok ako zo strany klienta, tak agentury.

A neboj, neurazil :)
medvidek

Späť na PPC reklama

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia