Prebrate RSS link otvarat v iframe

Prebrate RSS link otvarat v iframe

Poslaťod mondzo v Sob, 08. Jan 2011, 21:27

Mam portal, nazvem ho A.
Chcem prebrat RSS z ineho portalu, nazvem ho B a cez citacku pekne nastylovane RSS spravy zobrazit na mojom portali A. Ale uvazujem o nasledovnom. Ked uzivatel klikne na spravu (napr jej nadpis) chcem ju otvorit original celu spravu z portalu B na mojom portali A cez iframe s tym, ze hore este doplnim box/bar, kde chcem zobrazit reklamu.

Myslite si, ze mozem taketo nieco urobit? Ja viem, ze okradam portal B od priameho linku z mojeho portalu A, cize nedostane stavu, ktoru pri poskytnuti RSS ocakava. Takisto by ma zaujimalo, co na toto povie Google a hlavne, ze obsah iframe moze pokladat ako za obsah mojho portalu A a nie originalneho portalu B a cize moze nastat penalizacia za duplicitny obsah? Alebo?

Dakujem.
mondzo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: Prebrate RSS link otvarat v iframe

Poslaťod DaTu v Sob, 08. Jan 2011, 22:56

Pokial viem, tak Google sa do iframe nedostane, takze nema ako zistit, ze ide o duplicitu. Sucasne ti ale tvoj obsah v iframe nezaindexuje, lebo crawler nevie citat vnutro iframe.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod mondzo v Ned, 09. Jan 2011, 10:38

No s tym iframe je to diskutabilne, niekto vravi dostane, niekto vravi nedostane, ale OK.
A co zobrazovanie cez iframe s reklamou na vrchu? Asi to nie je moc seriozny pristup? Ci?
mondzo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod tybi v Pia, 21. Jan 2011, 09:00

mondzo Napísal:Mam portal, nazvem ho A.
Chcem prebrat RSS z ineho portalu, nazvem ho B a cez citacku pekne nastylovane RSS spravy zobrazit na mojom portali A. Ale uvazujem o nasledovnom. Ked uzivatel klikne na spravu (napr jej nadpis) chcem ju otvorit original celu spravu z portalu B na mojom portali A cez iframe s tym, ze hore este doplnim box/bar, kde chcem zobrazit reklamu.

Myslite si, ze mozem taketo nieco urobit? Ja viem, ze okradam portal B od priameho linku z mojeho portalu A, cize nedostane stavu, ktoru pri poskytnuti RSS ocakava. Takisto by ma zaujimalo, co na toto povie Google a hlavne, ze obsah iframe moze pokladat ako za obsah mojho portalu A a nie originalneho portalu B a cize moze nastat penalizacia za duplicitny obsah? Alebo?

Dakujem.

Či môžeš? Je to na tebe...

Google to nebude brať ako duplicitu, pretože cez src= v iframe zaindexuje stránku toho webu, nie tvoju. V iframe sa predsa nezobrazuje tvoja stránka, alebo áno? Ale ak aj áno, tak penalizácia za duplicitný obsah prakticky neexistuje. Niet sa čoho báť.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod fidelis v Sob, 22. Jan 2011, 19:55

mozes urobit este jednu vec, ze za iframe das element "nofrane" ako sa to robilo kedysi v ramikovych layoutoch a tam das odkaz na RSS-ko a softver, ktory sa nedostane do obsahu iframe-u sa aspon nan "preklikne" cez tento odkaz. Zaroven softver, ktory rozpozna iframe bude element noframe ignorovat vratane prehliadacov, cize tym padom ziadna duplicita nehrozi. :-)
priklad kodu:
Kód: Vybrať všetko
<iframe src="http://blog.seochat.sk/feed/"></iframe>
<noframe><a href="http://blog.seochat.sk/feed/">RSS feed</a></noframe>
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia