Presun webu na inú doménu

Presun webu na inú doménu

Poslaťod Tunco v Štv, 19. Jan 2017, 09:52

Priatelia, prosím o váš názor. Podarilo sa mi kúpiť volnú doménu s názvom dvoch kľúčových slov, pri ktorých chcem, aby som sa v googli zobrazil na popredných miestach. Momentálne mám dva roky firemnú doménu s názvom firmy - http://www.nazovfirmy.sk
Aby som však zlepšil svoju pozíciu vo vyhľadávaní, rozmýšlam o prenose celého webu na novú doménu - klampiartrencin.sk. Neviete, aký to však bude mať dopad na SEO a celkovú pozíciu tohto webu v googli? Nakoľko je to nová doména, nie je zatiaľ v žiadnom katalógu - všade by som musel zmeniť firemnú web stránku vo všetkých katalógoch (zoznam, zlaté stránky,...) netuším, ako dlho by to trvalo, aby som sa vôbec umiestnil vo vyhladávaní. Zároveň som premýšlal o presmerovaní webu http://www.nazovfirmy.sk na novú doménu - môže toto presmerovanie ublížiť seo ? Máte s tým skúsenosť? Aký ja váš názor prosím ? :)
Tunco

No PageRank information available

Re: Presun webu na inú doménu

Poslaťod Fantastic v Ned, 21. Máj 2017, 12:25

Presmerovanie by zabralo na dve veci:

1. V katalógoch stránku meniť nemusíš, lebo po kliknutí na starý odkaz to návštevníka aj tak hodí k tebe na novú doménu.

2. Všetky ranky sa presunú a Google začne zobrazovať tvoju novú doménu. Daj si však pozor, aby si to spravil cez permanent redirect 301 a presmeruj každý článok na novú adresu článku, nie na hlavnú stránku, nech naďalej fungujú externé odkazy na podstránky.

ALE, aj keď sa všetky ostatné ranky presunú, Google bude zaobchádzať s tvojou doménou ako s novou, čo ti uškodí, otázka je ako veľmi a ako veľmi je pre teba dôležité, aby si doménu zmenil.

Aká stará je tvoja doména teraz?
Fantastic

No PageRank information available

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia