Presun webu na inú doménu

Presun webu na inú doménu

Poslaťod Tunco v Štv, 19. Jan 2017, 09:52

Priatelia, prosím o váš názor. Podarilo sa mi kúpiť volnú doménu s názvom dvoch kľúčových slov, pri ktorých chcem, aby som sa v googli zobrazil na popredných miestach. Momentálne mám dva roky firemnú doménu s názvom firmy - http://www.nazovfirmy.sk
Aby som však zlepšil svoju pozíciu vo vyhľadávaní, rozmýšlam o prenose celého webu na novú doménu - klampiartrencin.sk. Neviete, aký to však bude mať dopad na SEO a celkovú pozíciu tohto webu v googli? Nakoľko je to nová doména, nie je zatiaľ v žiadnom katalógu - všade by som musel zmeniť firemnú web stránku vo všetkých katalógoch (zoznam, zlaté stránky,...) netuším, ako dlho by to trvalo, aby som sa vôbec umiestnil vo vyhladávaní. Zároveň som premýšlal o presmerovaní webu http://www.nazovfirmy.sk na novú doménu - môže toto presmerovanie ublížiť seo ? Máte s tým skúsenosť? Aký ja váš názor prosím ? :)
Tunco

No PageRank information available

Re: Presun webu na inú doménu

Poslaťod Fantastic v Ned, 21. Máj 2017, 12:25

Presmerovanie by zabralo na dve veci:

1. V katalógoch stránku meniť nemusíš, lebo po kliknutí na starý odkaz to návštevníka aj tak hodí k tebe na novú doménu.

2. Všetky ranky sa presunú a Google začne zobrazovať tvoju novú doménu. Daj si však pozor, aby si to spravil cez permanent redirect 301 a presmeruj každý článok na novú adresu článku, nie na hlavnú stránku, nech naďalej fungujú externé odkazy na podstránky.

ALE, aj keď sa všetky ostatné ranky presunú, Google bude zaobchádzať s tvojou doménou ako s novou, čo ti uškodí, otázka je ako veľmi a ako veľmi je pre teba dôležité, aby si doménu zmenil.

Aká stará je tvoja doména teraz?
Fantastic

Re: Presun webu na inú doménu

Poslaťod Focl v Str, 09. Aug 2017, 13:52

Dobrý deň,

Určite neodporúčam zbŕkle presmerovanie na novú doménu.

Predom je potrebné posúdiť stav tejto novej domény, píšete, že je nová. No je aj možnosť, že nevidíte staré odkazy ktoré na ňu smerujú. Ak kúpite novú doménu, kde bol pred 3 rokmi obsah a ten bol penalizovaný, táto Vaša nová doména bude mať túto penalizáciu pravdepodobne stále aktuálnu.

Treba aj zvážiť, že ak zrušíte starú zabehnutú doménu do určtej miery stratíte jej silu pri správnom presune, pri nesprávnom presune obsahu na novú doménu môžete stratiť pozície ktoré ste získali za celý čas existencie starej domény.

Tento krok by Vám mal posúdiť znalý človek, nezaberie to veľa času, je však na mieste určitá analýza.
Pokiaľ potrebujete pomôcť s propagáciou alebo optimalizáciou stránky, neváhajte ma kontakovať cez našu stránku: https://www.digitalpylon.com/sk
Obrázok užívateľa
Focl

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia