Príčina straty pozícií

Príčina straty pozícií

Poslaťod lstulajter v Štv, 26. Dec 2013, 22:48

Chcel by som sa opýtať na vplyv konkrétnych faktorov na stratu pozícií v Google.
Nedávno som premiestnil obsah, ktorý bol na určité konkrétne kľúčové slová na 20. až 30. pozícii, zo subdomény na hlavnú (www) doménu. Vzápätí som sa vo vyhľadávači prepadol na pozície okolo 60 a nižšie.
Obsah je prakticky ten istý (mierne úpravy), zmenili sa v podstate len dve veci: iná hlavná stránka webu (teraz je všeobecnejšia) a subdoména. Názov pôvodnej subdomény bol totožný s jedným z kľúčových slov (ktoré bolo obsiahnuté aj v ďalších viacslovných výrazoch, pri ktorých sa mi web prepadol).

Otázka: čo malo vplyv na taký výrazný prepad, zmena subdomény na www (t.j. bez kľúčového slova v názve subdomény), alebo zmena hlavnej stránky?

Nová verzia webu má naviac vyplnené popisy stránok (pôvodne bol len jeden spoločný), predpokladám, že toto problémy nespôsobilo. Navyše toto som myslím robil až neskôr.
lstulajter

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Príčina straty pozícií

Poslaťod Jarino v Štv, 02. Jan 2014, 14:05

historia stranky a odkazy na stranku
Jarino

Poslaťod Jarino v Štv, 02. Jan 2014, 14:24

a indexoval si ju na google? a dal si na google novy sitemap?
Jarino

Poslaťod lstulajter v Pia, 03. Jan 2014, 00:56

Historia... ono je to trochu zlozitejsie, stranky su na Google Sites, de facto boli povodny web sub.mojadomena.sk a http://www.mojadomena.sk dva samostatne weby na Google Sites. Potom som urobil som kopiu povodneho sub.mojadomena.sk, upravil som ho a cez zmenu DNS zaznamov dal na http://www.mojadomena.sk. Zaroven som obidva povodne zrusil.

Sitemap som samozrejme dal. Googlu trvalo niekolko tyzdnov, kym ocistil index od povodnych adries, ale prepad pozicii bol prakticky okamzity, z nejakych 20.-40., co bol tiez dost biedny vysledok, som siel s vacsinou klucovych slov pod 60., v niektorych pripadoch az do druhej stovky (podla collabim.cz a Google webmaster tools).
lstulajter

Poslaťod nooptions v Pia, 03. Jan 2014, 18:25

Prepad z 30tej pozície? To asi nemá moc veľký vplyv na návštevnosť webu, že :-)
nooptions

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod lstulajter v Pia, 03. Jan 2014, 19:58

No ktovieco to nebolo, ale aspon cosi. Teraz mi uz len boti chodia.

Rozmyslam, ci sa na to cele nevykaslat a neurobit web od nuly na wordpress.com. Povodne som tam chcel spravit len blog. Aky to bude mat vplyv na SEO, neviem, ale aspon by to vyzeralo lepsie ako na Google sites. Na profesionalny web (aj SEO) mi bohuzial chyba kapital.
lstulajter

Poslaťod nooptions v Pon, 06. Jan 2014, 09:04

domena + hosting stoji cca 20€. viac nepotrebujes
nooptions

Poslaťod lstulajter v Pon, 06. Jan 2014, 18:48

nooptions Napísal:domena + hosting stoji cca 20€. viac nepotrebujes

Ved hej, ak si to vies urobit sam. Jasne, daju sa pouzit aj sablony, ale tie u firmy, kde mam domenu, ma nepresvedcili, neponukaju ani zdaleka taku volnost ako Google sites.
lstulajter

Poslaťod nooptions v Pon, 06. Jan 2014, 21:35

tak už sem konečne hoď odkaz na ten tvoj web :)
nooptions

Poslaťod lstulajter v Pon, 06. Jan 2014, 22:51

nooptions Napísal:tak už sem konečne hoď odkaz na ten tvoj web :)

Nechcem ho zverejnovat. Mas zakazane sukromne spravy? Nechce mi odist...
lstulajter

Poslaťod nooptions v Pon, 06. Jan 2014, 23:13

Správu som dostal.

Problém je v tom, že pôvodný web, ktorý bežal na sites.google.com/tvojweb sa nepresmerováva na novú URL. Ešte stále je v indexe googlu a po prekliku cez vyhľadávanie sa dostaneš na prázdnu stránku s informáciou, že nemáš oprávnenie bla bla bla.

Ak by si to dokázal nastaviť tak, že to presmeruje pôvodné url na nové, tak by sa ti pozície vrátili. Momentálne je stále v indexe 27 strán pôvodného webu
nooptions

Poslaťod nooptions v Pon, 06. Jan 2014, 23:26

nooptions

Poslaťod lstulajter v Uto, 07. Jan 2014, 00:14

Neviem, ci som Ta dobre pochopil... ked dam do Google "site:www.mojadomena.sk", vidim tam uz len stranky z aktualneho webu. V pripade, ze hladam "site:mojadomena.sk", najde mi stranky z aktualnych sudomen www a apps (apps je nieco celkom ine). Niekolko tyzdnov boli v indexe aj stranky zo starej zrusenej subdomeny xxx, ale uz je to ciste.

Neviem, ci v tom moze byt problem, cez DNS mam na web na Google sites nasmerovanu subdomenu www, aj staru subdomenu xxx, takze sa na web da dostat aj zadanim povodnej adresy xxx.mojadomena.sk. Ale v indexe uz stara subdomena nie je, iba www.
Samozrejme, ked hladam priamo na Google sites, tam ten obsah tiez najdem.

Ako som postupoval: Na novu URL (subdomena www) som nedaval povodny web zo subdomeny xxx, ale jeho Google sites kopiu s urcitymi zmenami v strukture a obsahu. Zmenila sa najma uvodna stranka, ktora je vseobecnejsia. Povodne dva weby, ktore boli na subdomenach xxx a www, nie su verejne dostupne, len aktualny web.

Ten postup, co si mi poslal, si precitam, teraz sa k tomu neviem vyjadrit.
lstulajter

Poslaťod lstulajter v Uto, 07. Jan 2014, 00:24

nooptions Napísal:Postupoval si podľa tohoto? https://support.google.com/sites/answer/99448?hl=en

Aha, uz som si to precital... to je o namapovani pod Google Apps a nastaveni CNAME zaznamu. Samozrejme, bez toho by som dany web nemal na svojej domene.
lstulajter

Poslaťod lstulajter v Uto, 11. Feb 2014, 21:20

Obdivujem tych, co rozumeju SEO. :-)

Po prudkom prepade pred par mesiacmi sa teraz pre zmenu nestiham divit, ako rychlo mi idu pozicie hore. Pritom som s webom v podstate nic nerobil, ani k pisaniu blogu som sa este nedokopal... Jedina zmena, o ktorej v poslednych tyzdnoch viem, je niekolko novych +1 v Google Plus. Ale to sa mi nezda, ze by toto malo taky velky vplyv. A pred nejakym mesiacom-dvoma som web pridal do par menej znamych katalogov, ale podla toho, co som o SEO v poslednej dobe cital, by som ani od toho necakal nejake vyznamne posuny...
lstulajter

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia