Rapídny prepad stránok

Rapídny prepad stránok

Poslaťod Simuel v Uto, 11. Jún 2013, 22:30

Pozdravujem komunitu :D, dosť brutálne sa mi prepadáva web vo vyhľadávaní na hlavné kľúčové slovo. Ide o web http://www.equishop.sk a kľúčové slovo je "jazdecke potreby".
Pred tou zoo čo google na mnohých tak nemilo narafičil so sa riadil klasickými radami - zbieral som odkazy z iných stránok napríklad zo sidebaru či z footeru, ale hlavne som sa zameriaval na PR články rozmiestnené po rôznych PR weboch a náš web dosiahol 1 pozíciu a mali sme dokonca aj spodné odkazy.
Teraz už sme na 5 pozícii. Keď sme boli asi na tretej, tak som zistil čo je Penguin a Panda.
Začal som teda rušiť články na PR weboch a sťahoval som ich na moje tematicke blogy v počte ks 3, asi o 70% som ponížil množstvo odkazov na moju stránku. Zrušil som odkazy z iných stránok (teda zo sitebarov a footerov) a prepad stále pokračuje.
Máte nejaké návrhy ako zvrátiť túto nemilú situáciu? Konal som podľa Vás správne? Lebo výsledok by sa už mohol prejaviť, s úpravami som skončil pred cca 10dňami a dnes sme spadli na to spomínané 5 miesto.
Ďakujem za pozornosť :-)
Simuel

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: Rapídny prepad stránok

Poslaťod excalator v Uto, 18. Jún 2013, 08:44

Nerob z toho tragédiu a nezabudni, že aj piate miesto na prvej strane je lepšie ako byť na desiatej strane. Stánky kolísajú hore dole a konkurencia nikdy nespí. Poznám zopár stránok, ktoré vystrelili brutálne rýchlo hore, ale ešte rýchlejšie padli ... Každá rozumná SEO agentura ti povie ked ti robia SEO, že ťa dajú na popredné pozície, čo sa chápe prvá a druhá strana tak hlavne nestresuj, aby si si nenarobil viac zla ako dobra ...
excalator

No PageRank information available

Poslaťod tybi v Sob, 29. Jún 2013, 08:41

Robíš to dobre, predchádzaš penalizácii. Zruš všetky odkazy, ktoré môžu byť považované za spam.

A potom, alebo už počas toho, začni robiť veci správne...

Pracuj na obsahu:
- Máš na stránkach informácie k produktom, ktoré nikto iný nemá? Ak nie, tak vymysli a pridaj.
- Radíš formou blogu svojim potencionálnym zákazníkom? Ak nie, tak začni.

Tu a tam získaj prirodzený spätný odkaz:
- Toľko majiteľov koňov a fanúšikov má svoje mini-stránky, že to musí byť úplná malina. Čo ich zaujíma? Na čo odkazujú už teraz? Nevieš im nejako pomôcť?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod BenyPage v Uto, 29. Jan 2019, 13:49

Hlavně to chce méně stresu, ten propad zase není tak rapidní :). Mám e-shop s ekodrogerií a také se mi několikrát stalo, že jsem se dost propadl. Hold konkurence nespí a taky se snaží tě předehnat :D Doporučuji se zaměřit i na další oblasti ;). My se například s touto agenturou https://seoprofy.cz/seo-optimalizace/ při spolupráci zaměřujeme i na jiné věci - třeba reklamu na sociálních sítích, zrychlení doby načtení stránky, analýze konkurence atd. :)
BenyPage

No PageRank information available

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia