SEO a prepojenie na fb

SEO a prepojenie na fb

Poslaťod igid26 v Pon, 14. Nov 2016, 05:36

Zdravím,
Zaujímalo by ma či je pri prepojení fb účtu s web stránkou rozdiel v použití klasického odkazu a FB likeboxu. Na webe mám umiestnené odkazy na sociálne účty. Pri analýze SEO cez niektoré SEO nástroje mi však vyhodnotilo, že nemám prepojený fb účet s web stránkou. Umiestnený likebox na webe však zvyšuje page load z 1.23 s niekedy až na 2.1 s, čo je myslím dosť veľa. Má vlastne toto prepojenie nejaký vplyv na SEO alebo si vyhľadávače nájdu jednotlivé sociálne účty samy. Máte stým nejakú skúsenosť?
igid26

No PageRank information available

Re: SEO a prepojenie na fb

Poslaťod sub001 v Str, 23. Nov 2016, 16:58

Samotny link na socialny profil FB nema ziadny vyznam z pohladu SEO. Nakolko su "socialne signaly" sucastou Google algoritmu, je taktiez predmetom diskusie.

Vacsina expertov sa priklana k nazoru, ze pocet lajkov a sdielani priamo nezlepsuje postavenie stranky v Google, alebo nie vyrazne. Nepriamo vsak socialne aktivity mozu mat kladny vplyv na SEO, najma ak ich vysledkom su nove linky.

Hlavny benefit socialnych sieti je dalsi zdroj navstevnikov, ktory v niektorych pripadoch moze byt vacsi ako pocet navstevniov z Google.
sub001

No PageRank information available

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia