seocentrum a prístupnosť

seocentrum a prístupnosť

Poslaťod w1k v Uto, 16. Jún 2009, 18:38

zdravim, otvorte si prosim stranku http://www.seocentrum.sk/ a vypnite si obrazky.

co mi vadi:
-ked vypnem obrazky, modre pozadie v hornom menu ZMIZNE, vidim len BIELY text NA SVETLOM pozadi - zly kontrast
--riesil by som to pridam cierneho pozadia, ktore by normalne nebolo vidno, objavilo by sa az po vypnuti obrazkov

--obdobny problem pri menu vpravo, biely text na bielom pozadi, podobne riesenie.

som myslel, ze taketo veci su standard

EDIT by tybi - 29.11.2009: Názov vlákna som zmenil na "seocentrum a prístupnosť" namiesto pôvodného "seocentrum zavadza zakaznikov", keďže autor príspevku nikde nepreukázal, že by spoločnosť SEOcentrum zavádzala.
x:nth-child()
w1k

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Re: seocentrum zavadza zakaznikov

Poslaťod tybi v Uto, 16. Jún 2009, 18:44

Kde je to zavádzanie z nadpisu tohto vlákna?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod depi v Uto, 16. Jún 2009, 18:53

@tybi mam pocit, ze on nas zavadza svojim nadpisom temy :)
Knowledge is power ... but on internet knowledge is money! ~ Pracuj na sebe pokym sa ostatni zabavaju a zabavat sa budes ked ostatni este len zacnu pracovat ..
Obrázok užívateľa
depi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Poslaťod w1k v Uto, 16. Jún 2009, 19:21

oh, ospravedlnujem sa, SEOCENTRUM laka ludi na dobru pristupnost a pouzitelnost..

na CESKOM internete som nasiel:
Dobrý kód v tomto případě zaručuje, že návštěvník nikdy neuvidí bílou plochu a na ní neviditelné (zplývající) písmo. Každý grafický prvek obsahující nějaký text musí mít také ryze textovou alternativu, určenou jak pro návštěvníky, tak pro vyhledávače.

SEOCENTRUM toto porusuje, viz prvy prispevok
w1k

Poslaťod shaggy v Uto, 16. Jún 2009, 20:59

Keby sme sa mali venovať všetkým, čo niečo sľubujú a vedia o tom ... nič, tak by toto fórum bolo iba o tom a neriešili by sa tu skutočné problémy.
Ak ponúkajú niečo, čo neovládajú, skôr či neskôr sa im to vráti. Kým pri SEO môžu ponúkať akúkoľvek službu a nikto im nedokáže, že to robia zle, v prípade prístupnosti stačí počkať na ďalšie testovanie štátnych webov a ak nejakému z nich robili audit a urobili ho zle, môžu čakať postih. To však nie je naša starosť, preto by som to tu nerozoberal. Na každého raz príde...

Ale na tvojom mieste by som si na takéto hodnotenie cudzích stránok dal pozor. Aj ty si na svojom webe mal medzi zručnosťami spomenuté aj "prístupnosť a použiteľnosť - expert" a pritom sa to o tvojej stránke tiež nedá povedať. Zavádzaš zákazníkov aj ty? Ja by som si niečo také o tebe nedovolil povedať, preto to ani ty nehovor o druhých, nepôsobí to dobre ;)
Obrázok užívateľa
shaggy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod vlado v Str, 17. Jún 2009, 01:32

Zaujimave a odvazne vrdenie :-) v ziadnom pripade neoznacitelne za zavadzanie ale skor o nedbalost, pripadne (mozno) strohe vedomosti z danej oblasti pri tvorbe webu. Ale musim uznat, ze titulkom si zaujal ;)
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod w1k v Str, 17. Jún 2009, 07:15

Dobre, ospravedlnujem sa, ja nechcem rypat alebo nieco podobne. Len mi to skratka pride nefer. Ja by som spracovanie takej stranky riesil inak. Ked robim napriklad menu, ktore obsahuje nejaku grafiku, vzdy pod nu schovam ciernu farbu, pripadne inu, aby s nou text pri vypnutych obrazkoch kontrastoval..

pozrite si napriklad stranku http://www.enotebook.cz s vypnutymi obrazkami. takto by to malo fungovat.

takze este raz sorry ak to znie ako rypanie alebo nieco podobne, len som chcel upozornit na tu NEDBANLIVOST, je na autorovi, ci sa pouci alebo nie, pisal som mu o tom email, vysvetlil mu, co by mal opravit. vysmial ma
w1k

Poslaťod vlado v Str, 17. Jún 2009, 08:18

Ja viem presne o com hovoris, urcite tak ako vsecti co sme tu reagovali. My s tebou plne suhlasime, ale "podton" aky si tomuto topicu nahodil zneje tak, ako sme spomenuli vyzsie. Thats all.
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod w1k v Str, 17. Jún 2009, 09:18

Ako tak pozeram, aj napriklad niektori z Vas maju na strankach tento nedostatok - pri vypnutych obrazkoch chyba dolezity oznamovaci prvok, na exotovej stranke napriklad kompletne zmizne hlavicka. NERYPEM, len poukazujem.
w1k

Poslaťod vlado v Str, 17. Jún 2009, 11:38

Ked ti poviem ze mi je to celkom jedno a viem o tom tak mi uveris? Nemam na to cas chut odhodlanie prilezitost ani potrebu to riesit. Komercne zalezitosti mam doriesene do posledneho detailu pristupnosti. Na blog som rad ze najdem cas napisat spot (a btw je to free theme).
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod shaggy v Str, 17. Jún 2009, 17:11

w1k - my samozrejme nehovoríme, že nemáš pravdu. Je smutné, ak niekto ponúka služby o ktorých nič nevie. Ide však o to, že hodnotíš stránky ľudí, ktorí o to nestoja (podobne ako si zhodnotil stránky tu prítomných).
Nerieš takých ľudí, ja sa nimi proste nezaoberám, načo im robiť zbytočnú reklamu? A hlavne ťaháš za kratší koniec. Iné by bolo, keby na tej stránke bolo napísané "tento web je na 100% prístupný", alebo "iba my vám zaručíme prístupnosť vašich stránok" - to by už bolo zavádzanie. Ale takto sa môžeme len nad tým pousmiať a ísť ďalej. Potrebuješ si dokazovať, že si lepší? Ja nie, ja sa na taký web pozriem, zasmejem sa a neriešim.

Ale aby som ťa potešil - mám informáciu, že autor toho webu číta toto fórum (čomu sa nečudujem, musí predsa niekde nazbierať vedomosti) a prečítal si aj túto tému. Čiže je viac než pravdepodobné, že sa vďaka tebe opäť niečo naučil. Preto si pokojne môžeš napísať na svoj web napr. toto: "Poznáte expertov, ktorí ponúkajú analýzy prístupnosti? Tak ja som ten, čo ich to naučil" :)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod w1k v Str, 17. Jún 2009, 19:38

shaggy mas pravdu, je to na jeho svedomi a neslo mi o to ukazovat, kto je lepsi, kto robi lepsie alebo podobne.. je to na nom.
w1k

Poslaťod fidelis v Pia, 19. Jún 2009, 15:14

najviac ma mrzi, ze Tomas zabuda, ze pri linearizovanom citani sa clovek na tej stranke strati :(
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod w1k v Pia, 19. Jún 2009, 19:07

po vysmechoch, narazkach na amaterizmus a komplexy je tato chyba opravena..

cudne
w1k

Poslaťod shaggy v Pia, 19. Jún 2009, 20:37

fidelis - to nie je bug, to je feature :D
w1k - vravel som ti, že pán autor číta túto diskusiu. Vieš, je ľahšie niekomu povedať, že je amatér a že nemá pravdu a potom v tichosti tú chybu opraviť, ako verejne priznať, že niečo neovládam. Má zmysel pozastavovať sa nad tým? Myslím, že nie.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod fidelis v Pon, 22. Jún 2009, 00:16

To Shaggy: Ked som ja prisiel na toto forum, myslel som si, ze som expert na SEO, pristupnost, pouzitelnost, marketing na internete etc., schladili ste ma zopar sprchami :) uvedomil som sa a dnes si to uz nemyslim ale sa ucim ako ostatni, ale niektorym nestaci asi ani tisic sprch :(
ako uspech dostat na prvu poziciu zo 791 to zvladne uz aj decko na ZŠ :) a nemusi byt ani SEO konzultant :)
nechapem to fakt :)
sorry za offtopic, ale fakt som sa uz nemohol zdrzat komentara :)
fidelis

Poslaťod Dmagician v Pon, 22. Jún 2009, 22:32

Ked som ja prisiel na toto forum, myslel som si, ze som expert na SEO, pristupnost, pouzitelnost, marketing na internete etc., schladili ste ma zopar sprchami

;-)

Ako povedal ujo Morpheus Neovi. ""There is difference between knowing the path, and walking the path. Don't think you are, know you are."
Dmagician

Poslaťod fidelis v Uto, 23. Jún 2009, 11:56

Nepochopil som, kam tym mieris.
fidelis

Poslaťod shaggy v Ned, 05. Júl 2009, 19:19

Aby som túto tému uzavrel a aby si niekto nemyslel, že krivdíme iba seocentru, tak napíšem, že podobných "odborníkov" je viac. Napríklad som narazil na jedného, ktorý o sebe vyhlasuje:

Riadim sa pravidlami prístupnosti, nezabúdam na možnosť zväčšovania písma, ovládanie stránky klávesnicou, schovaný text pod obrázkami alebo správny kontrast pisma voči pozadiu.

a výsledok vyzerá takto:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod w1k v Pon, 06. Júl 2009, 09:56

Je dobre, ze si tam nasiel taku drobnost. Je to len hover efekt. Odkaz je predsa kontratny, uzivatel ho uvidi, dajme tomu, ze si aj zvacsi pismom, no a ked nan ukaze myskou, text sa nezmeni, cize nebude rozmyslat nad tym, ci je to ten isty text alebo nie.
w1k

Poslaťod shaggy v Pon, 06. Júl 2009, 18:33

w1k Napísal:no a ked nan ukaze myskou, text sa nezmeni

To je pravda, ale to už neplatí napríklad o nadpisoch na tom webe (dokonca aj v hlavičke stránky je jeden taký).
Ja len poukazujem na to, že je veľa ľudí, čo má v tejto oblasti resty, preto nie je rozumné na iných niečo vyťahovať ;)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod w1k v Pon, 06. Júl 2009, 20:41

Nadpisy su dostatocne velke. Nevidim to ako problem. Keby bol text sivy alebo este svetlejsi a mal velkost 12 PX, to by bol problem.

na seocentre mi Islo mi hlavne o banalitu, ktoru diskutovali pixy, vitdlouhy, yuhuu v rokoch 2003-2004 - text pod obrazkom
w1k

Poslaťod shaggy v Uto, 07. Júl 2009, 16:24

Nemyslel som veľkosť nadpisov, ale kontrast, ktorý nie je dostatočný. Ale nechajme to tak.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod w1k v Uto, 07. Júl 2009, 16:58

Kedze je velkost pisma dostatocne velka a uzivatel vie, kde sa dostal a co ten nadpis znamena, nehra to velku rolu.

keby to bolo 11px pismo, je to chyba
w1k

Späť na Prístupnosť a použiteľnosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia