shopify.com vs DNS presmerovanie

shopify.com vs DNS presmerovanie

Poslaťod dcm v Uto, 09. Nov 2010, 17:28

Dobry podvecer prajem

Mal by som (pre Vas asi laicku) otazku ak smiem. Mam konto na shopify.com. Ide o CMS based shop system s tym, ze shopify poskytuje vlastnu domenu v tvare blablabla.myshopify.com. Tu ale prichadza moj problem.

Kedze chcem posobit na slovenskom trhu a taktiez chcem figurovat v slovenskej lokalizacii google, chcem sa opytat ci koncovka com a obchod zriadeny na serveroch v USA moze ovplyvnit vyhladatelnost mojho obchodu v slovenskej lokalizacii kedze obsah nebude fyzicky na slovenskych serveroch.

Je ale moznost presmerovania cez DNS. Tomuto taktiez nerozumiem dostatocne. Ak si blablabla.myshopify.com presmerujem cez DNS na www.blablabla.sk, zvysim tym moznost, ze ma google zaindexuje ? A dajme tomu ak mam viacero domen ? Napr. ze si 3 domeny presmerujem na myshopify.com ?

Pytam sa hlavne koli tomu ci je lepsie si zalozit hosting u nas a skusit nejaky CMS ktory priamo fyzicky nahram an servery, alebo je to jedno a google indexuje obsah rovnako. Mimochodom, na shopify bezi mnoho shopov takze co sa tyka tejto domeny, myslim ze google ju uz verne pozna.

Co sa tyka domen, mam zakupene 2 domeny. Jednu, ktoru som si zakupil aj s hostingom ked som este nevedel o shopify a dalsiu len domenu, ktoru som rezervoval pred konkurenciou. Shopify by som si chcel presmerovat na domenu s hostingom. Je lepsie na tom hostingu spravit aspon welcome page s nejakymi klucovymi slovami a obsah ponechat na shopify alebo ? Som z toho pomateny ... :cry:

Chcem podotknut ze shopify sa nestahuje a neinstaluje ale bezi priamo u poskytovatela kedze ide o komercne CMS.

Dakujem za Vas cas a odpovede.

Michal
dcm

No PageRank information available

Re: shopify.com vs DNS presmerovanie

Poslaťod DaTu v Uto, 09. Nov 2010, 23:27

Hmm, osobne som nikdy nerobil web s inou TLD, ako je sk, takze z praxe neviem poradit. Domnievam sa, ze TLD neovplyvni umiestnenie webu v SERP, ale web beziaci na serveri mimo SR moze mat na to vplyv. Kedze pises, ze mas zakupenu domenu s webhostingom v SR, asi by som cez DNS presmeroval blablabla.myshopify.com na http://www.blablabla.sk. Uz len z hladiska slovenskeho usera je to prijatelnejsie.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod dcm v Str, 10. Nov 2010, 00:10

Dakujem...takze myslel som si ze, kedze to bezi u nich tak rank v SK mutacii googlu to ovplyvnit moze. Este by ma zaujimalo ci google indexuje len domeny. Napr. mam zakupenu dmenu XYZ.sk ale nemam k nej ziaden hosting. A use vyhlada XYZ v googli, predpokladam, ze domenu bez hostingu mu nenajde.

Pisem to koli tomu, ze ak by som prazdnu domenu bez hostingu presmeroval cez DNS na blablabla.myshopify.com, pravdepodobne by to nemalo efekt pokym by user priamo nezadal do browsera XYZ.sk

V tom pripade by asi bolo vhodne spravit nejaky welcome page
dcm

No PageRank information available

Poslaťod DaTu v Str, 10. Nov 2010, 08:32

Ak na domenu XYZ.sk nevedu ziadne odkazy, Google ti ju nezaindexuje. Ak sa bavime o tom, ze cielova domena ma byt http://www.blablabla.sk a v buducnosti uvazujes nad welcome page na domene XYZ.sk (staci ti ten najobycajnejsi hosting), tak naco domenu XYZ.sk presmerovavat cez DNS na blablabla.myshopify.com? Staci ju priamo presmerovat na http://www.blablabla.sk.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod tybi v Pia, 12. Nov 2010, 16:52

Len by som rád potvrdil, že napriek tomu, že DaTu nerobil na inej ako sk doméne, radí ti správne. Trošku by som to ale opravil - aj sk doména môže mať nejaký malý efekt na výsledky a aj slovenský hosting. Avšak omnoho dôležitejšie je, či na tvoj web smerujú odkazy zo slovenských webov a či je obsah tvojho webu slovenský.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia