Sledovanie pozici AdWords

Sledovanie pozici AdWords

Poslaťod Robo v Pia, 29. Jan 2010, 07:59

Zdravim Vas

Vedeli by ste mi prosim poradit ohladom google AdWords - Potreboval by som nejaky nastroj, ktory kazdy den zmeria:

1. poziciu nasho inzeratu pre nase klucove slova v PPC
reklame
2. pocet konkurentov ktori na dane slovo inzeruju

a zvlast pre:
1. Broad match
2. Phrase match
3. Exact match

- je to pre nase internetove kampane, mame vela pojmov a stale to sledovat nestihame

Dakujem za radu

Robo
Robo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: Sledovanie pozici AdWords

Poslaťod matje okrob v Pia, 29. Jan 2010, 09:49

Ak je otázka položená takto, prevdepodobne kvôli PPC zbytočne prichádzate o peniaze. Výkon a úspešnosť kampane určujú nie pozícia inzerátu či počet inzerentov, ale miera prekliku, resp. konverzný pomer, preto takýto nástroj neexistuje a ani existovať nebude.
matje okrob

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod Robo v Pia, 29. Jan 2010, 10:06

PPC mame viacmenej uspesne - zial konkurencia sa rozrastla a chceli by sme si udrzat nase pozicie. Mame naozaj velke mnozstvo klucovych slov a neda sa to denne kontrolovat ( kazde slovicko separe ).

Dakujem za nazor - budeme musiet teda asi manualne kontrolovat nase slovicka.

Pokial by ste, ale vedeli o nejakom podobnom nastroji, ktory by mohol aspon z casti ulahcit taketo kontrolovanie - rad ho vyskusam a nieco viac sa o nom dozviem ;)

Dakujem

Robo
Robo

Poslaťod matje okrob v Pia, 29. Jan 2010, 10:44

Róbert, ja stále nerozumiem, prečo chcete "kontrolovať" pozície slov (a neviem čo všetko ešte), môžete mi to prosím objasniť? Mám tušenie, že Vaša kampaň nie je optimálne štruiktúrovaná.
matje okrob

Poslaťod Robo v Pia, 29. Jan 2010, 11:40

inzerujeme na cca 1500 pojmov v SR a 1500 pojmov v CR, v kazdej krajine v 2 roznych PPC systemoch. dovody pre ktore by sme potrebovali takyto automaticky system sledovania pozicii a konkurencie:

1. ked sme piaty klesa clickrate a my v konverziach vidime ze to slovo ide vykonovo dole. zdoraznujem ze mame produkt ktory nam umoznuje sledovat konverzie az 2 mesiace po kliku na reklamu. realny vynos vidime az po 2 rokoch, pocitame aspon s priemernym vynosom.

2. bezne sa pocas mesiaca stane ze na 30 pojmov naraz vzrastie konkurencia a vytlaci nas na 4-5te miesta a my si to nevsimneme. to sa opakuje kazdy mesiac.

3. inzerujeme aj na niektore vseobecne pojmy ktore papaju viac penazi, dolezite je pre nas byt dobre umiestneny na exact match a casto sa stane ze z mesiaca na mesiac zacne vela papat broad match a na Exact match sme 6ty a konverzie klesaju

k tej 3ke - pojmy ala "shop", "ehop", "e-shop", sa vyklikame na Broad match a na Exact match je kopec konkurencie
zaujimave ze v CR na Broad match konkurencia neinzeruje, v SR inzeruju aj na Broad match.

Dufam, ze toto pomoze..

Dakujem za nazor

Robo
Robo

Poslaťod matje okrob v Pon, 01. Feb 2010, 17:37

Už mi je to jasnejšie, ale stále mám pocit, že to nemáte nastavené optimálne.

Rozumne nastavený a interpretovaný Reporting priamo v AdWords by mohol byť riešením pre prehľad o priemerných pozíciach slov, taktiež by ste mohli skúsiť pohrať sa s Inteligence v Analytics.

PS: naozaj sa vám oplatí inzerovať na frázy typu "shop", "ehop", "e-shop"? Myslím: získali ste na tieto frázy zákazníkov?
matje okrob

Poslaťod Robo v Pia, 05. Feb 2010, 10:17

Ahoj Matje

Skusim sol lepsie ponastavovat Reporting a mal si asi pravdu.
Da sa to z neho dobre vycitat a takisto dobre selektovat aj ked je pojmov naozaj dost.

Dakujem za v poho nazor a usmernenie.

PS: naozaj sa nam na dane pojmy inzerovat oplati, naopak pre nasu firmu je inzerovanie na tieto pojmy nutne. Mame tieto pojmy v roznych variaciach - na tieto pojmy sme ziskali uspokojive mnozstvo zakaznikov. Mohlo by to byt samozrejme aj lepsie, ale stale ma reklama a inzerovanie na tieto pojmy ziskovu tendenciu - snazime sa tieto velmi vseobecne pojmy sledovat podstivo a ak by sa prejavila nejaka klesajuca tendencia tak to budeme riesit.

Este raz DIKI ;)
Robo

Poslaťod medvidek v Pon, 17. Máj 2010, 22:52

Robo Napísal:
2. bezne sa pocas mesiaca stane ze na 30 pojmov naraz vzrastie konkurencia a vytlaci nas na 4-5te miesta a my si to nevsimneme. to sa opakuje kazdy mesiac.

Pokud opravdu trvate na konkretnich pozicich, ikdyz je to velmi hloupe a nedava to smysl, u AdWords si muzete zapnout cileni na pozice a system se bude snazit drzet vas v predem definovanych pozicich.
http://www.reklama-ppc.cz - Pohled na český trh PPC reklamy.
medvidek

No PageRank information available

Poslaťod singleshooter v Pia, 20. Jan 2012, 00:36

Ja by som spojil google analytics s KeywordCanine a TrafficTravis 4, urcite to urychli pracu

http://keywordcanine.com/videos/demo2/
Lepší je gram prevencie, ako kilogram liekov a preto užívam pravidelne aloe vera
http://www.AloeVeraForever.sk

Lepšie je byť zdravý a bohatý ako chodobný a chorý
http://www.PracaNaDoma.com
Obrázok užívateľa
singleshooter

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Späť na PPC reklama

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia