Tieto stránky mohli byť zneužité

Tieto stránky mohli byť zneužité

Poslaťod gamesite.sk v Štv, 08. Nov 2012, 21:14

Dobrý deň,
dlhšiu dobu pozorujem zníženú návštevnosť našich web stránok.
Tá je s určitosťou spôsobená tým, že nás google prestal zaraďovať do výsledkov vyhľadávania, resp. sme niekde na posledných priečkach - pričom donedávna sme pri použití rovnakých kľúčových slov boli medzi prvými. Pravdepodobným dôvodom tohto "vylúčenia" bude asi to, že google označil naše stránky ak podozrivé - viď. http://www.google.com/safebrowsing/diag ... amesite.sk
Stránky neobsahujú žiadny mallware ani iný obsah ktorý by to mohol zapríčiniť. Webmaster tools neukazuje žiadne chyby. Na stránkach nedošlo k žiadny významným zmenám, ktoré to mohli ovplyvniť.

Na žiadosť o prehodnotenie vo webmaster tools prišla nasledujúca odpoveď:
Reconsideration request for http://www.gamesite.sk/: No manual spam actions found

Dear site owner or webmaster of http://www.gamesite.sk/,

We received a request from a site owner to reconsider http://www.gamesite.sk/ for compliance with Google's Webmaster Guidelines.

We reviewed your site and found no manual actions by the webspam team that might affect your site's ranking in Google. There's no need to file a reconsideration request for your site, because any ranking issues you may be experiencing are not related to a manual action taken by the webspam team.

Of course, there may be other issues with your site that affect your site's ranking. Google's computers determine the order of our search results using a series of formulas known as algorithms. We make hundreds of changes to our search algorithms each year, and we employ more than 200 different signals when ranking pages. As our algorithms change and as the web (including your site) changes, some fluctuation in ranking can happen as we make updates to present the best results to our users.

If you've experienced a change in ranking which you suspect may be more than a simple algorithm change, there are other things you may want to investigate as possible causes, such as a major change to your site's content, content management system, or server architecture. For example, a site may not rank well if your server stops serving pages to Googlebot, or if you've changed the URLs for a large portion of your site's pages. This article has a list of other potential reasons your site may not be doing well in search.

If you're still unable to resolve your issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team

Taktiež som komunikoval s pánom Gemrichom z Google CZ s ktorým sme však neprišli na dôvod tohto problému a odporučil ma obrátiť sa s mojim problémom na web gug.cz, kde som sa ale odpovede nedočkal.

Vedel by mi, prosím, niekto poradiť v čom by mohol byť problém a ako ho vyriešiť?
gamesite.sk

No PageRank information available

Re: Tieto stránky mohli byť zneužité

Poslaťod FSP v Štv, 08. Nov 2012, 21:29

gamesite.sk Napísal:Pravdepodobným dôvodom tohto "vylúčenia" bude asi to, že google označil naše stránky ak podozrivé - viď. http://www.google.com/safebrowsing/diag ... amesite.sk

Ak máš na mysli hlášku "Táto lokalita je momentálne zaradená medzi podozrivé." to píše pri každej, asi zlý alebo nesprávny preklad alebo proste je to blbo napísané :)
Learning by Helping
FSP

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (8/10)

Poslaťod gamesite.sk v Štv, 08. Nov 2012, 22:13

lenže nám to píše aj pri výsledkoch vyhľadávania
Prílohy
screen1.jpg
screen1.jpg (66.02 KB) Zobrazené 3036 krát
gamesite.sk

Poslaťod jeriko v Pia, 09. Nov 2012, 13:30

Ahoj
osobnú skúsenosť mám tiež s týmto... Aj ja som videl zopár týždňov tieto hlášky ale nakoľko sa nič nestalo tak som sa s tým prestal zaoberať a po nejakom čase to aj zmizlo. VIeš povedať nejaký presnejší dátum kedy sa to začalo? Mám také tušenie že tu bude súvisieť so slávnym google penguin updatom.

Jeriko
jeriko

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod gamesite.sk v Sob, 10. Nov 2012, 07:21

Tiež začínam mať pocit, že by to mohlo byť tým.
1. pokles (zhruba o 20%) bolo cca v polovici júna 2012,
potom začiatkom septembra sa to vrátilo skoro na pôvodné hodnoty (ale to bude skôr tým, že sa skončili prázdniny)
a 2. pokles (rovnako zhruba o 20%) bol cca v polovici septembra 2012.
gamesite.sk

Poslaťod jeriko v Pon, 12. Nov 2012, 08:33

Ahoj to cca zapada do release dáumu google updatov
Pozri si ale pre istotu presný dátum: http://www.seomoz.org/google-algorithm-change
V prípade ked si sa uistil ze sa jedná o google update ban daj vediet. Zaujímam sa o takéto prípady a o ich nápravy.

S pozdravom
Jeriko
jeriko

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod gamesite.sk v Uto, 20. Nov 2012, 09:15

No neviem čo sa deje, ale už ma to začína dosť hnevať, lebo návštevnosť stále klesá, google nás nechce nájsť a keď tak sme označení ako "zneužití".
Od začiatku tohto mesiaca klesla návštevnosť o viac ako polovicu - a to už nie je normálne.
gamesite.sk

Poslaťod tybi v Uto, 20. Nov 2012, 18:27

gamesite.sk Napísal:No neviem čo sa deje, ale už ma to začína dosť hnevať, lebo návštevnosť stále klesá, google nás nechce nájsť a keď tak sme označení ako "zneužití".
Od začiatku tohto mesiaca klesla návštevnosť o viac ako polovicu - a to už nie je normálne.

Ahoj, skúšal si aj toto? http://support.google.com/webmasters/bi ... wer=163634
Hlavne, ak teda hovoríš, že stránky neboli napadnuté, tak rovno toto?

1. Na domovské stránce Nástrojů pro webmastery klikněte na požadované stránky.
2. Klikněte na možnost Stav stránek a potom na možnost Malware.
3. Klikněte na položku Požádat o kontrolu.

Totiž ty asi poslal reconsideration request ako pri penalizácii za spam, nie?
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod gamesite.sk v Uto, 20. Nov 2012, 19:33

Vo webmaster tools v časti Healtg/Malware nemám možnosť požiadať o kontrolu, nachádza sa tu len text: "Google has not detected any malware on this site."
gamesite.sk

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia