Title tag bez "brandu"

Title tag bez "brandu"

Poslaťod vlado v Uto, 22. Sep 2009, 22:23

Na svojom blogu http://exot.boo.sk/blog/ som spravil mensi test s title tagom, proste som vyhodil "brand" takze z "Nazov clanku | brand" sa stal iba "Nazov clanku". Prinieslo to mierny vzostup na niektore klucove slova / longtaily. V akom pripade si myslite, ze je dobry takyto postup?
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Re: Title tag bez "brandu"

Poslaťod tybi v Str, 23. Sep 2009, 13:26

Ak brand neobsahuje kľúčové slovo, tak jeho pridávanie do title znižuje váhu dôležitejších kľúčových slov. Takže odstránenie brandu môže mať presne taký efekt, ako píšeš. Na druhú stranu to môže znížiť počet priamych prístupov a vôbec kaziť celý branding (u známej značky to bude napríklad znamenať zhoršenie miery preklikov).

U osobného blogu to môžeš samozrejme risknúť, i keď aj osobný branding je podľa mňa dôležitý. U webu, ktorý niečo predáva, by bol takýto prístup veľmi zlý. Hlavne keď si uvedomíš, že návštevníci, ktorí tvoj brand poznajú, konvertujú oveľa lepšie ako nový-neznalý návštevník.

Príklad: Keď som so SEOchat-om na Slovensku začínal Google Adwords Keyword Tool neukazoval žiadnu návštevnosť pre výrazy "SEOchat" či "SEO chat". Teraz je to okolo 150 hľadaní za mesiac.

Príklad 1: SEOmoz išiel ešte ďalej. Oni veľmi dobre vedia, že vložením "SEOmoz" na začiatok title-u nerobia to najsam-eňo-ňuňo SEO. http://www.seomoz.org/blog/4-rs-of-seo- ... ce-results
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod vlado v Str, 23. Sep 2009, 15:52

Hej, je to tak ako pises. Niektorymi vecami som si nebol celkom isty, tak je fajn, ze to je s kym prejst.
No ale napriklad brand mi zostane na hlavnej stranke, ktora ma tak ci tak najvacsi pagerank (nemyslim gtpr) a tak ma na slovo "exot" najdu tak ci tak, nie? :)
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod tybi v Str, 23. Sep 2009, 18:10

vlado Napísal:Hej, je to tak ako pises. Niektorymi vecami som si nebol celkom isty, tak je fajn, ze to je s kym prejst.
No ale napriklad brand mi zostane na hlavnej stranke, ktora ma tak ci tak najvacsi pagerank (nemyslim gtpr) a tak ma na slovo "exot" najdu tak ci tak, nie? :)

To áno... a je aj v doméne/URL. Ale pozerám sa na to nejak takto...

1. Ak Exota poznám a hľadám recenziu na Hondu Accord ;) môžem rovno zadať: "honda accord exot"
2. Ak Exota poznám, ale nevedel som, že písal o Honde Accord, zadám: "honda accord". Ak Exota zbadám medzi výsledkami, kliknem a prečítam si, čo na to hovorí.
3. Ak Exota nepoznám, je dobré, že už title mi hovorí, že existuje, znižuje sa šanca, že si značku nezapamätám. No a keď ho budem vo výsledkoch vidieť veľa, spoznám ho a budem robiť 1. alebo 2.

8-)
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod vlado v Str, 23. Sep 2009, 23:17

Skvele, vdaka, zas a opat si mi otvoril novy priezor v hustom mracne co sa nadomnou tvorilo! :-)
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

Poslaťod tybi v Štv, 24. Sep 2009, 12:50

Veľmi rád, takéto otázky ma bavia. ;) Bolo by zaujímavé vidieť presné štatistiky, ako sa ti návštevnosť z kľúčových slov zvýšila (a či to nebolo napr. dodatočnými spätnými odkazmi) a či sa iné metriky nejak skazili (priama návštevnosť, prístupy na brandové kľúčové slová, apod.). Ak by si o tom napísal, máš u mňa odkaz z blogu. :D
Obrázok užívateľa
tybi

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia