URL - pořadí slov nebo doména?

URL - pořadí slov nebo doména?

Poslaťod mi55ka v Ned, 09. Mar 2014, 18:40

Dobrý den,

mám následující dotaz: uvažme, že jsem finanční poradce a chci si zaregistrovat web. Uvažme, že řetězec "finanční poradenství praha" je často vyhledávaný. A teď: mám zájem o doménu financniporadenstvipraha.cz, tak je však obsazená, a tak volím ze dvou možností:

1. financniporadenstvipraha.net (nebo info, atd.)
nebo
2. prahafinancniporadenstvi.cz

Tedy: je důležitější pořadí klíčových slov v url, nebo koncovka domény (předpokládám, že v Česku bude nejvodnější "cz")? :?: Jde mi o vyhledávání hlavně v googlu, dále v seznamu.

(pozn.: to finanční poradenství je jen příklad....)

Díky moc....
mi55ka

No PageRank information available

Re: URL - pořadí slov nebo doména?

Poslaťod salma v Pon, 10. Mar 2014, 18:00

Pre seo nie je dôležité poradie slov v názve domény. "Prahafinancniporadenstvi.cz" však pôsobí mierne neprirodzene tým, že sa začína názvom mesta. Moje odporúčanie v tomto prípade:

financni-poradenstvi-praha.cz
financniporadenstvipraha.eu
financniporadenstvipraha.com

alternatíva .eu alebo .com mi príjde vhodnejšia ako .net, pokiaľ samozrejme domény nie sú už zaregistrované. ideálne by však bolo prevádzkovať .cz doménu. :)
salma

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod Pavel Ungr v Pon, 10. Mar 2014, 23:39

Co zkusit myslet na uživatele a nevytvářet jim SEO domény, ale prostě domény pro lidi? Zapamatovatelné, jednoduché, krátké, výstižné. SEO nesmí být dogma.
Jsem SEO konzultant. Tweetuju nejen o SEO jako @pavelungr.
Obrázok užívateľa
Pavel Ungr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Poslaťod mi55ka v Uto, 11. Mar 2014, 00:11

Děkuji,

inu domény s/bez pomlčkami na .cz jsou pryč...... bohužel v mojí oblasti je docela tlačenka a vím, že lidi tyto tři klíčová slova vyhledávají (finance byly jen hypotetický příklad), čímž nepřímo odpovídám na mírně moralistní komentář, že nevytvářím doménu pro lidi, i když té připomínce rozumím.

Pokud to tedy shrnu, mám opět dva kandidáty:

1. financniporadenstvipraha.eu ..... .eu, o kolik je horší než .cz?

2. prahafinancniporadenstvi.cz .....i když přiznávám, že "město" na začátku adresy není nic pěkného, vyjde líp než varianta č.1

babo raď...... a díky předem.
mi55ka

Poslaťod nooptions v Str, 12. Mar 2014, 12:46

Ty ani nechceš počuť rozumnú odpoveď, ty chceš aby ti niekto odobril tvoje zvláštne presvedčenie, ktoré si si vymyslel. Normálny človek, ktorý sa pohybuje v online marketingu by ti povedal aby si zapojil fantáziu a vybral si si jedno alebo maximálne dvojslovnú doménu. Nemusí tam byť pritom ani jedno kľúčové slovo. A určite .cz
nooptions

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod mi55ka v Sob, 15. Mar 2014, 18:54

Pánové, pomohli jste, děkuji! Nerad bych působil jako paličák, kór, když nejsem z oboru, takže si rád nechám si poradit:-) ........ Budu Vás obtěžovat už snad s jedinou další otázkou tentokrát ohledně struktury webu ovšem až v dalším vlákně :-)
mi55ka

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia