V googli pri URL ukazuje kategorie namiesto URL produktu

V googli pri URL ukazuje kategorie namiesto URL produktu

Poslaťod samo70 v Štv, 24. Apr 2014, 09:02

Ahojte,

z nadpisu asi nie je zrejme, aky mam problem ale vysvetlim to na konkretnom pripade:

Pri produktoch na mojom eshope zadavam ako maju vyzerat priatelske url adresy, pre lepsie vysledky v googli. Pri tomto produkte http://iphonedoplnky.eu/puzdra-pre-ihpo ... -a-32.html mam nastavenu spravnu priatelsku url adresu.

Avsak, ak dam vyhladat klucove slova "puzdra pre ihpone 4 4s graficka podtlac" (je to iba preto aby sa mi objavil vysledok hned prvy, viem ze nikto by toto nehladal :-)) ... tak ten zeleny link sa mi zobrazuje "iphonedoplnky.eu › Obaly a púzdra › Obaly a púzdra pre iPhone 4/4S"‎ cize vlastne kategoria daneho produktu a nie jeho konkretna priatelska URL ktoru som nastavil.

Ako mozem zariadit aby v tom zelenom linku bola prave ta moja URL adresa? A nie kategorie? Vseobecne sa mi tie kategorie zobrazuju ked vyhladavam moje produkty a myslim ze to nie je moc optimalne.

Dakujem
samo70

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Re: V googli pri URL ukazuje kategorie namiesto URL produktu

Poslaťod drevokocur v Štv, 24. Apr 2014, 11:35

Google berie breadcrumbs, ak usudi, ze url je prilis dlha, prilis kratka, resp. nedava ziadnu pridanu hodnotu, resp. breadcrumbs davaju lepsiu. Okrem rieseni ktore by poskodili cielovu stranku ma nenapada sposob, ako to zmenit, no ak si Google mysli ze je to tak lepsie, tak by si mu v tom nemal branit. Vela ludi sa snazi skor o opak - dostat to tam aby to zobrazovalo. :)

Ad: Mimochodom, prečo negeneruješ urls priamo z title? To je čo za systém, že ručne zadávať názvy url? V určitých prípadoch by som to aj chápal, ale teraz sa mi to zdá zbytočné. A ak nie je daná url v poriadku, potom nie je v poriadku ani title. Navyše v tomto konkrétnom prípade máš url "puzdra-pre-ihpone-4-4s-graficka-potlac-schema-a-32.html" čo je podľa mňa horšie, ako keby si si nechal vygenerovať url z title, keďže tá url napr. evokuje skôr kategóriu ako produkt.
Wow! So much SEO. To the Moon. | Kvalitné SEO? Kontaktujte ma: drevokocur(at)gmail.com.
Obrázok užívateľa
drevokocur

Poslaťod samo70 v Štv, 24. Apr 2014, 11:47

drevokocur Napísal:Google berie breadcrumbs, ak usudi, ze url je prilis dlha, prilis kratka, resp. nedava ziadnu pridanu hodnotu, resp. breadcrumbs davaju lepsiu. Okrem rieseni ktore by poskodili cielovu stranku ma nenapada sposob, ako to zmenit, no ak si Google mysli ze je to tak lepsie, tak by si mu v tom nemal branit. Vela ludi sa snazi skor o opak - dostat to tam aby to zobrazovalo. :)

Dakujem za vysvetlenie. No myslim ze v niektorych pripadoch ma to poskodzuje, napr. pri tomto produkte http://iphonedoplnky.eu/pre-fotoaparat- ... iv-48.html ak dam vyhladat klucove slova "pre fotoaparat na iphone" tak sa vo vysledkoch vobec neobjavim, ale pritom to mam v URL toho produktu.
samo70

Poslaťod drevokocur v Štv, 24. Apr 2014, 11:55

samo70 Napísal:
drevokocur Napísal:Google berie breadcrumbs, ak usudi, ze url je prilis dlha, prilis kratka, resp. nedava ziadnu pridanu hodnotu, resp. breadcrumbs davaju lepsiu. Okrem rieseni ktore by poskodili cielovu stranku ma nenapada sposob, ako to zmenit, no ak si Google mysli ze je to tak lepsie, tak by si mu v tom nemal branit. Vela ludi sa snazi skor o opak - dostat to tam aby to zobrazovalo. :)

Dakujem za vysvetlenie. No myslim ze v niektorych pripadoch ma to poskodzuje, napr. pri tomto produkte http://iphonedoplnky.eu/pre-fotoaparat- ... iv-48.html ak dam vyhladat klucove slova "pre fotoaparat na iphone" tak sa vo vysledkoch vobec neobjavim, ale pritom to mam v URL toho produktu.

Daj si vyhľadať "Univerzálny širokouhlý makro objektív". Prečo sa snažíš vydrbať s Googlom? Tie URL čo si myslíš že robíš dobre, nerobíš dobre. Ale rob ako myslíš.

Radšej by som si na tvojom mieste odstránil z meta content "shop powered by prestashop", keďže ti to google indexuje v titulnej stránke, viď site:iphonedoplnky.eu:

iPhoneDoplnky.eu
iphonedoplnky.eu/‎
Shop powered by PrestaShop.
Wow! So much SEO. To the Moon. | Kvalitné SEO? Kontaktujte ma: drevokocur(at)gmail.com.
Obrázok užívateľa
drevokocur

Poslaťod samo70 v Štv, 24. Apr 2014, 12:16

drevokocur Napísal:
samo70 Napísal:

Daj si vyhľadať "Univerzálny širokouhlý makro objektív". Prečo sa snažíš vydrbať s Googlom? Tie URL čo si myslíš že robíš dobre, nerobíš dobre. Ale rob ako myslíš.

Radšej by som si na tvojom mieste odstránil z meta content "shop powered by prestashop", keďže ti to google indexuje v titulnej stránke, viď site:iphonedoplnky.eu:

iPhoneDoplnky.eu
iphonedoplnky.eu/‎
Shop powered by PrestaShop.

Nesnazim sa vydrbat s googlom, len som myslel ze je dobre ak dam do url aj ine klucove slova, nie kazdy bude hladat sirokouhly makro objektiv, niekto mozno bude hladat aj vseobecne pre foroaparat na iphone. Ake je to vydrbavanie s googlom ked chcem aby bol produkt vyhladatelny na viac klucovych slov?

Dakujem za ten meta content, to odstranim.
samo70

Poslaťod drevokocur v Štv, 24. Apr 2014, 12:59

samo70 Napísal:Nesnazim sa vydrbat s googlom, len som myslel ze je dobre ak dam do url aj ine klucove slova, nie kazdy bude hladat sirokouhly makro objektiv, niekto mozno bude hladat aj vseobecne pre foroaparat na iphone. Ake je to vydrbavanie s googlom ked chcem aby bol produkt vyhladatelny na viac klucovych slov?

Dakujem za ten meta content, to odstranim.

Logika je asi taká, že všetky tieto faktory majú napomôcť k tomu, aby Google hodnotil obsah danej stránky ako najrelevantnejší. A keď mu napomôžeš, tak sa ti odvďačí lepšími pozíciami.

Čo je v tomto prípade dôležité vedieť je to, že kľúčové slová ktoré použiješ musia byť relevantné obsahu, tj. aj titlu, popisu, veľkého popisu atď., pričom pre URL platí, že čím viac naľavo je slovo, tým má väčšiu váhu.

A teraz, že v čom spočíva to vydrbávanie: Ak mám stránku, ktorá je o "Univerzálny širokouhlý makro objektív", je jedno, že ja sa chcem zobrazovať aj pod fotoaparátmi, aj pod hruškami, jablkami, tak stále to zostane len v rovine želania a ak dáš na prvé miesta v url nejaké slovo "fotoaparat", "hruska", "jablko" atp, tak to bude stále nerelevantné obsahu, aj keď povedzme že fotoaparát s tým môže súvisieť. To čo ja chcem a čo je aj správne je to, aby bola url relevantná obsahu, tj. aby url mala názov "univerzalny-sirokouhly-makro-objektiv", bodka.

Cesta nanucovania googlu čo má hľadať bola vždy a bude vždy nesprávna. Ak pôjdeš touto cestou ďalej, tak možno raz na to doplatíš. Lebo vymyslieť algoritmus na postih nerelevantných url nie je až tak ťažké, a do určitej miery sa to už aj dnes deje.
Obrázok užívateľa
drevokocur

Poslaťod samo70 v Štv, 24. Apr 2014, 13:30

Dakujem za vysvetlenie, tie friendly URL si teda prerobim.

Chcem sa este spytat, ci mozem do meta nazvu dat Objektív pre iPhone - širokouhlý, makro? ... bude to tiez vydrbavanie s googlom? Alebo to uz ma nejaky zmysel.

Taktiez by som to robil pri pudzrach a obaloch, ze najprv by som dal to co povazujem za dolezite nalavo, teda "obaly a pouzdra pre iphone" ("alebo drevene puzdra pre iphone" chcem tam proste mat vzdy to spojenie pre iphone) a potom by nasledovalo nieco viac ku konkretnemu puzdru?
samo70

Poslaťod drevokocur v Pia, 25. Apr 2014, 09:32

samo70 Napísal:Dakujem za vysvetlenie, tie friendly URL si teda prerobim.

Chcem sa este spytat, ci mozem do meta nazvu dat Objektív pre iPhone - širokouhlý, makro? ... bude to tiez vydrbavanie s googlom? Alebo to uz ma nejaky zmysel.

Taktiez by som to robil pri pudzrach a obaloch, ze najprv by som dal to co povazujem za dolezite nalavo, teda "obaly a pouzdra pre iphone" ("alebo drevene puzdra pre iphone" chcem tam proste mat vzdy to spojenie pre iphone) a potom by nasledovalo nieco viac ku konkretnemu puzdru?

Meta tagy aj tak nemajú žiadny priamy vplyv na pozíciu v serp, takže je to jedno.
Obrázok užívateľa
drevokocur

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia