Validácia (X)HTML

Validácia (X)HTML

Poslaťod Peterw v Pia, 05. Sep 2008, 07:16

Ahojte, nedavno som dokoncil jeden web, ktory bol plne validovany na (X)HTML. Vlozil som do neho jeden script na nacitanie flashu a validacia sa mi pokazila, zacalo to vypisovat cca 10 chyb. Je to cele kvoli tomu flashovemu obrazku, ktory tam je. Chcem sa opytat, ci to je problem, ci mam radsej cely Flash odstranit, vymenit ho za GIF alebo to ujo google v pohode precita a nemam si s tym robit tazku hlavu.

Konkretne sa jedna o web: http://www.reality.aaainfo.sk

PS: Mozete sa prosim vyjadrit ak k SEO tohto webu? Dakujem.
Moja tvorba: sexshop, moja vizitka: blog.
Peterw

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Re: Validácia (X)HTML

Poslaťod minson v Pia, 05. Sep 2008, 09:13

Su tu aj podstatne vacsi machri ako som ja, ale skusim aspon nieco male pre zaciatok ;)

Ja by som dal nazov realitnej kancelarie v Title az na uplny koniec.
Obrázok užívateľa
minson

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod shaggy v Pia, 05. Sep 2008, 11:11

Však si stačí iba prečítať čo ti vypisuje validátor, myslím že je to dosť zrozumiteľne napísané.
Napr. v id nemôže byť lomítko (spisovne lomka):
Kód: Vybrať všetko
id="uvery_aaainfo.sk.swf\"

celkovo používať názov súboru v id je divné.

Alebo ďalšia chyba - píše sa tam, že embed nemá atribút src, tak prečo ho používaš?
Kód: Vybrať všetko
<embed src="/images/banners/uvery_aaainfo.sk.swf"...

atď, stačí si to iba prečítať.

Čo sa týka uja googla, tomu je validita ukradnutá (dokonca tvoj celý xhtml dokument nie je valídny, ale to je na dlšhiu debatu a týka sa to "nepravých" xhtml súborov). Ten banner neprečíta, rovnako ako by neprečítal animovaný gif - je to len obrázok/animácia. V prípade flashu nezindexuje ani odkaz, ktorý tam máš.
Obrázok užívateľa
shaggy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod Dmagician v Pia, 05. Sep 2008, 20:46

ja uz by som len dodal ze "transitional:" to hadam ani nema vyznam validovat.. a celkovo validita je len pre validacnych onanistov.. da sa dosiahnut ale je naozaj zbytocne sa o nu snazit, dolezitejsie ako "your document is valid" je mat spravnu strukturu, a obsah dokumentov..

take hovadiny ako <h1 class="contentheading "> .. naco je to dobre.. na h1 class nepotrebujes. a ak ho chces nahodou ostylovat tak na to pouzi element v ktorom je umiestneny.. teda napriklad na tvojej stranke mas H1 v tomto elemente <div class="content">

tak pouzijes .content h1 { nejake pekne styly }
a clas "contentheading" vobec nepotrebujes do h1 davat..

... ale to je len taka drobnost na ktorej zas az tak nezalezi.. v podstate tu stranku z hladiska struktury nemas zle spravenu..
Dmagician

Poslaťod Peterw v Pia, 05. Sep 2008, 22:45

Sorry, ale tomuto som velmi nepochopil. Tento web mi totiz robil jeden priatel a povedal, ze to splna vsetky standardy a bude to vo vyhladavacoch dobre indexovane. Tak som sa tomu tesil, ale nechcel za to ziadne peniaze a preto sa chcem este opytat, aku hodnotu ma cca takyto web, kolko penazi by som mu mal za to dat. Dakujem. Peter
Moja tvorba: sexshop, moja vizitka: blog.
Peterw

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod Dmagician v Pia, 05. Sep 2008, 23:09

Opytaj sa ho kolko to robil hodin a vyrataj mu to podla nejakej hodinovej sadzby. pripadne mu daj nieco medzi 1000-5000 ---- hned ako na tom nieco zarobis. ;-)
Dmagician

Poslaťod shaggy v Sob, 06. Sep 2008, 00:05

Dmagician Napísal:ja uz by som len dodal ze "transitional:" to hadam ani nema vyznam validovat..

a to už z akého dôvodu? Keď je stránka transitional, tak už nemusí byť valídna? Transitional je len prechodná verzia, ale ja skôr za "onániu" považujem povyšovanie STRICT nad TRANSITIONAL.
Ak je kód naozaj dobrý, tak validita je prirodzený stupeň pridanej hodnoty - pretože zaručí, že sa stránka zobrazí aj v novovydanom prehliadači, ktorý striktne dodržiava odporúčania.

Dmagician Napísal:<h1 class="contentheading "> .. naco je to dobre.. na h1 class nepotrebujes. a ak ho chces nahodou ostylovat tak na to pouzi element v ktorom je umiestneny.. teda napriklad na tvojej stranke mas H1 v tomto elemente <div class="content">

tak pouzijes .content h1 { nejake pekne styly }
a clas "contentheading" vobec nepotrebujes do h1 davat..

H1 nepotrebuje class? A to odkedy? Čo ak sa vyskytne viackrát na jednej stránke, alebo bude chcieť ostylovať nadpisy pre jednotlivé stránky zvlášť?
A to či použije .content h1 alebo .contentheading je ale úplne jedno a závisí od toho, ktorú variantu preferuje.

Peterw Napísal:aku hodnotu ma cca takyto web

Takú hodnotu, akú si povie jeho tvorca. Nepýtajte sa nás po odovzdaní diela, akú má hodnotu. Poprvé - nevidíme, čo všetko sa tam robilo a za čo platíte, podruhé - aj pri kvalitnom webe môžu byť ceny odlišné, záleží od toho, koľko si dotyčný človek vypýta.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Sob, 06. Sep 2008, 03:11

shaggy Napísal:ale ja skôr za "onániu" považujem povyšovanie STRICT nad TRANSITIONAL

Zalezi na tom? :roll: Nemas ty nahodou s tymto nejaky osobny problem?

shaggy Napísal:H1 nepotrebuje class? A to odkedy? Čo ak sa vyskytne viackrát na jednej stránke, alebo bude chcieť ostylovať nadpisy pre jednotlivé stránky zvlášť? A to či použije .content h1 alebo .contentheading je ale úplne jedno a závisí od toho, ktorú variantu preferuje.

Ano H1 nepotrebuje class pretoze ho nastylujes nadradenym elementom, zvycajne mas stranku rozdelenu na bloky a aj v pripade viacerych h1 by si to styloval bez potreby davat do h1 class. To ze ty do h1 davas class este neznamena ze je tam potrebny. Je tam vo vacsine pripadov (kedy pracujes iba s textom) uplne zbytocny. Aby som sa vyjdaril zretedelno. Stylovat ho clasom je tak trochu dost prasacina.

Pripady kedy sa class ci ID v H1 uplatni sa zvycajne tykaju nahradzania (prekryvania) textu grafikou. To ale nie je tento pripad.

shaggy Napísal:Takú hodnotu, akú si povie jeho tvorca. Nepýtajte sa nás po odovzdaní diela, akú má hodnotu. Poprvé - nevidíme, čo všetko sa tam robilo a za čo platíte, podruhé - aj pri kvalitnom webe môžu byť ceny odlišné, záleží od toho, koľko si dotyčný človek vypýta.

s tym viac menej suhlasim..
Dmagician

Poslaťod shaggy v Sob, 06. Sep 2008, 10:52

dmagician - ty si napísal, že transitional nemá zmysel validovať, s čím vôbec nesúhlasím. V čom je transitional horšie od strict? Také stránky nemusia byť valídne? To je predsa blbosť.
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Sob, 06. Sep 2008, 12:21

"dolezitejsie ako "your document is valid" je mat spravnu strukturu, a obsah dokumentov..". viac k tomu nemam co povedat pretoze niekoho nazor ci je lepsie strict, valid, html 4.0 alebo 5.0 alebo ze xhtml je slepa vetva .. z takych debat som uz nastastie vyrastol a neriesim.
Dmagician

Poslaťod remo v Sob, 06. Sep 2008, 16:51

Ja by som povedal ze spravit validny TRANSITIONAL nie je ziadna veda.. kto ma nejake spravne navyky pri kodeni sa nemusi ani nejako snazit a validne to bude mat. Je vsak pravda je ze validita za kazdu cenu nema zmysel.. cloveku da dost prace uz len to aby sa to zobrazovalo v IE/Firefox/Opera rovnako.
Obrázok užívateľa
remo

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod shaggy v Sob, 06. Sep 2008, 22:21

Dmagician - ty si z toho vyrástol? No nemám pocit.
Ešte raz zopakujem čo si napísal:
ja uz by som len dodal ze "transitional:" to hadam ani nema vyznam validovat..

z toho mi to pripadalo, že podla teba stačí validovať všetko ostatné len nie Transitional a to je blbosť.

Samozrejme, že je dôležitá štruktúra webu, obsah a všetko ostatné. Ale ak ide o profíka, dokument by mal byť valídny - na tom predsa nie je nič ťažké. A je úplne jedno, či to je transitional, strict atď.
Išlo mi len o to - podľa toho čo si napísal, to vyzeralo tak, že to stále rozlišuješ a rozvíjaš tie debaty naďalej ;)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Ned, 07. Sep 2008, 08:16

Shaggy, mne skor pripada ze tebe pripada dolezite na tuto temu rozvijat debatu, ale fakt som nechcel byt neslusny a spominat v tejto suvislosti to hanlive slovo z mojho prveho prispevku ale uz to zacina prerastat do kolektivneho ukajania sa... . Zaprve. Validita a profesionalita nie su synonyma. Za druhe. Transitional je prechodne a docasne a preto ho nepouzivam. Bud by som pouzil html4.0 strict alebo xhtml strict. Transitional (→ prechodný → prechodový → nestacionárny ) - zbytocne riesit. Koniec debaty, ziadne dalsie vyjadrenia v tomto threade uz odomna nevypacis :mrgreen:
Dmagician

Poslaťod shaggy v Ned, 07. Sep 2008, 13:28

Chcel som len poukázať na to, že správny kód je dôležitý pri akejkoľvek verzii HTML. Neuznávam naháňanie za "nálepkami" HTML Valid, ale osobne si myslím, že kód by mal byť valídny.
Občas sa stane, že z niektorých verzii zmiznú niektoré veci a ostatní len nechápu, prečo sa tak stalo. Ale vždy máš možnosť použiť inú verziu - aj preto používam HTML 4.01 Transitional, je mi jedno že to je prechodná verzia, je vari horšia ako "neprechodná"? Nie, je v nej napríklad sémantický tag MENU, ale strict to už nemá.

Rovnako podsúvaš iným svoje postupy práce (nepoužívanie class pre H1) - uvedom si, že je to len tvoj subjektívny názor, ktorý sa nemá racionálny základ. Je úplne jedno, či ten človek bude štýlovať nadpis tvojim alebo jeho spôsobom, určite má na to svoje dôvody.

Ale ako vravím - je jedno či HTML alebo XHTML, transitional alebo strict - validita kódu by mala byť samozrejmosťou pre tvorcu stránok od určitej úrovne. Je jasné, že nie vždy to môže dodržať. Ak by mu to narobilo veľa problémov, alebo by bolo riešenie nepraktické, tak sa na validitu vykašle. Ale inak je normálne, že dobrý koder vie písať kód tak, aby sa zobrazil vo všetkých prehliadačoch rovnako a bol valídny.

(a dosť bolo OT, udeľujem si čierny bod a končím s tým)
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Ned, 07. Sep 2008, 14:41

Ako sou z
shaggy Napísal:Rovnako podsúvaš iným svoje postupy práce (nepoužívanie class pre H1) - uvedom si, že je to len tvoj subjektívny názor, ktorý sa nemá racionálny základ. Je úplne jedno, či ten človek bude štýlovať nadpis tvojim alebo jeho spôsobom, určite má na to svoje dôvody.
(a dosť bolo OT, udeľujem si čierny bod a končím s tým)

Ok takze tu nemenovanu temu sme uzavreli.

Odpoviem na ten H1. To nie je moj subjektivny nazor ale rada skuseneho odbornika podlozena praxou.

Naopak, tvoj nazor je subjektivny a argumentacne slabo podlozeny len akymsi "moze si to robit ako chce". V tom ti samozrejme davam za pravdu. Ved som aj napisal ze existuju pripady kedy je to nutne. Lenze tu sa bavime o konkretnom pripade na konkretnej stranke. Ja som si svoj nazor argumentacne obhajil a jasne a zrozumitelne som ti vysvetlil preco je tam class nanic.
Dmagician

Poslaťod neville v Sob, 14. Mar 2009, 11:46

Riesenie toho flashu najdes v source na nasom neville. Tiez som to riesil.
If you never give up, you can't fail.
Obrázok užívateľa
neville

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod peter.nr v Ned, 12. Apr 2009, 15:40

Ano, je to tam. Nepoužije sa EMBED, ale odkaz na swf sa vloží do parametra "data" v tagu OBJECT.

Problémy to robí ale pri flv súboroch v Safari na iPhone. Safari na iPhone swf vôbec nezobrazí, ale flv ano. Preto som na našom webe spravil dve varianty - jednu pre iPhone a druhú pre všetko ostatné. Takto mám validný web s jednou chybkou - ale tá je len vo verzii pre iPhone.
peter.nr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Poslaťod frosticek v Uto, 01. Jún 2010, 14:28

Chlapci, potrebujem help, snazim sa validovat moju stranku, ale stale mi to vypisuje 2 chyby a netusim co tam mam spravit, dakujem za pomoc. Web:

http://www.abprofitrade.eu

Pozn. web je vo vystavbe tak inde ako na index.php je vela chyb, jedna vec ma este trapi, ze kod je rozhadzany, pricom v Dreamweavery je pekne usporiadany, neviem preco. THX !
frosticek

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Späť na Hodnotenie web stránok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia