Viac domén na rovanký obsah

Viac domén na rovanký obsah

Poslaťod drevokocur v Uto, 07. Máj 2013, 07:23

Dobrý deň,
trochu podobný post ako predošlý, týkajúci sa duplicity obsahu, no predsa odlišný. V minulosti sme zvykli rezervovať si zaujímavé domény. Napr. máme rôzne produkty a rezervovali sme si domény značiek produktov .sk domén, ktoré boli ešte voľné. Tieto sme automaticky hádzali s presmerovaním na náš web.

To čo máme pri jednej doméne ale nie je presmerovanie ako také, ale skôr maskovanie, a to neviem či nie je z pohľadu SEO problém, lebo keď si zadám obsah z webu do google, tak sa zobrazujú výsledky aj pre tú maskovanú doménu.

Keď si zadám site:originaldomena.sk tak mám cca 28 tisíc výsledkov.
Keď si zadám site:maskovanadomena.sk tak mám cca 3 tisíc výsledkov.

Na maskovanej doméne teda google neindexoval celý obsah (čo je asi aj dobre?). Vo výsledkoch sa to pri hľadaní konkrétneho obsahu teda objavuje len občas a aj to na zadných pozíciách. Čo s tým?
Wow! So much SEO. To the Moon. | Kvalitné SEO? Kontaktujte ma: drevokocur(at)gmail.com.
Obrázok užívateľa
drevokocur

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Re: Viac domén na rovanký obsah

Poslaťod tybi v Uto, 07. Máj 2013, 12:48

To, čo voláš maskovaním, je asi alias domény - tzn. obe domény bežia paralelne vedľa seba, ale majú úplne totožný obsah. Mal by si tie aliasované domény presmerovať 301 redirectom na hlavnú doménu.
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Narcotic v Pia, 11. Okt 2013, 08:52

Souhlasím s nutností provést přesměrování 301. Takto se totiž jedná o duplicitu.
Narcotic

No PageRank information available

Poslaťod matkoone1 v Str, 06. Nov 2013, 10:48

mna by zaujimala takato vec to iste som spravil, obsah webu som prekopiroval na obsah webu b , s tym ze som zmenil klucove slova v nazvoch clankov z serialy online na serialy zadarmo. (2-3 tyzdne som mal rovnake nazvy) , rapidne mi klesla navstevnost na povodnej stranke. , popisi serialov zostali rovnake, len nazvy kde bolo serialy online som prepisal na serialy zadarmo - moja otazka je ci mi tato zmena pomoze k navrateniu k byvalim statistikam, respektive ci mam druhy web presmerovat len na hlavnu stranku (aby sa stranka opat indexovala ako predtym) alebo nie. Dakujem za odpoved
matkoone1

No PageRank information available

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia