viac produktov alebo viac variacii

viac produktov alebo viac variacii

Poslaťod Dalibor Cicman v Str, 08. Máj 2013, 13:04

robim e-shop, kde bude z viacerych produktov cca 10 rozmerov a 10 farieb, zda sa mi nezmysel robit tabulku s cca 100 variaciami...vsimol som si, ze globalne e-shopy to riesia tak, ze davaju tabulku variacii pre rozmery a podla farieb ako samostatne produkty, alebo spravia scrolovacie tlacitka na farby aj rozmery a maju to ako jeden produkt, dalsia vec je, ze maju taku velku ponuku ze by bolo asi absurdne robit tolko samostatnych produktov

co myslite, kt. je optimalny variant?
1) dat na produkt scrolovacie tlacitka a mat menej produktov (cca 200) s mnozstvom variacii, rozsiahlym popisom a mnozstvom hodnoteni

2) spravit na produkty tabulku podla velkosti a kazdu farbu robit ako samostatny produkt v shope bude cca 500 produktov, samozrejme spravim aj filtre a kategorie aby to bolo co najprehladnejsie,

3) spravit kazdu variaciu ako samostatny produkt, samozrejme vela filtrov a kategorii na rychlu orientaciu, shop bude mat cca 3000 produktov s chudobnejsimi popismi a hodnoteniami...(myslim ze pre porovnavace cien bude toto najlepsi variant)

sortiment sa skoro vobec nemeni, cize nebude problem to udziavat
Dalibor Cicman

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: viac produktov alebo viac variacii

Poslaťod tybi v Str, 08. Máj 2013, 16:11

Všetko záleží na tom, či sú variácie produktu (veľkosť a farba) hľadané a ktoré parametre sú hľadané.

- Volil by som 3) pri produktoch ako iphone 5g 16GB black, iphone 5g 32GB white, apod.
- Volil by som 1) pri produktoch ako vtipné tričko XL biele, vtipné tričko L modré, apod.
- Volil by som 2) pri produktoch ako svetelná trubica 60cm, svetelná trubica 120cm, apod. (ale napr. farebné prevedenie svietidla sa nehľadá).
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod Dalibor Cicman v Ned, 12. Máj 2013, 20:50

nakodoval som si super modul do red. systemu kt. by mi generoval vsetky variacie ako samostatne produkty a URL, cize by som vedel jednoduchospravovat vela produktov, ale uvedomil som si, ze ho nepouzijem :) lebo

1) komentare a hodnotenia zvysuju mieru konverzie, co je podla mna jeden z najpodstatnejsich ukazovatelov e-shopu a jeho vyznam bude podla mna este rast

2) vyhoda pre porovnavace cien je zbytocna, kedze ludia atypicky tovar hladaju skor cez vyhladavace, nez cez porovanvace cien

3) bolo by nutne pouzit urcity duplicitny obsah

cize idem do variantu 1
Dalibor Cicman

Poslaťod tybi v Pon, 13. Máj 2013, 09:10

Skvelé radiť niekomu, kto potom odignoruje radu a ide si po svojom. :)

Ja narozdiel od teba budem reagovať na to, čo si napísal:

1. Aj keď je to pravda, nevidím v tom argument pre voľbu jednej z tých troch variant. Môžem mať zvlášť hodnotenia bieleho iphonu a zvlášť čierneho, zvlášť 16GB a zvlášť 32GB.
2. Dohad "ako ľudia hľadajú" sa dá overiť. Viď môj príspevok vyššie.
3. Určitý duplicitný obsah nie je problémom, takže tento argument tiež nie je argumentom pre jednu z uvedených možností.

Ak by si napísal, o aký typ produktu ide, dalo by sa odpovedať aj jednoznačnejšie.
Obrázok užívateľa
tybi

Poslaťod oijlknhzggzzcd v Str, 22. Máj 2013, 19:55

tybi Napísal:1. Aj keď je to pravda, nevidím v tom argument pre voľbu jednej z tých troch variant. Môžem mať zvlášť hodnotenia bieleho iphonu a zvlášť čierneho, zvlášť 16GB a zvlášť 32GB.

len v slovenských podmienkach bude mať po roku v prípade varianty jedna dajme tomu desať hodnotení na iphone alebo ked to rozdrobí každý typ na jednu stránku tak bude mať na každom treťom tovare nejaké jedno hodnotenie.
mňa ako zákazníka poteší ked vidím, že to na tom webe žije, ľudia tam kupujú a dávajú feedback o produktoch, takže ja by som bol za prvú variantu tiež.
oijlknhzggzzcd

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod Dalibor Cicman v Sob, 25. Máj 2013, 16:17

tybi Napísal:Skvelé radiť niekomu, kto potom odignoruje radu a ide si po svojom. :)

je to tvoj názor, nie univerzálna pravda, opýtal som sa viacerých odborníkov a sám ako si spomínal neposkytol som ti dostatok informácií na najlepšiu radu

tybi Napísal:Ja narozdiel od teba budem reagovať na to, čo si napísal:
1. Aj keď je to pravda, nevidím v tom argument pre voľbu jednej z tých troch variant. Môžem mať zvlášť hodnotenia bieleho iphonu a zvlášť čierneho, zvlášť 16GB a zvlášť 32GB.
3. Určitý duplicitný obsah nie je problémom, takže tento argument tiež nie je argumentom pre jednu z uvedených možností.
Ak by si napísal, o aký typ produktu ide, dalo by sa odpovedať aj jednoznačnejšie.

1. je rozdiel vidieť 30 hodnotení a 3 hodnotenia pri produkte, taktiež mať na produktovej karte 10X viac unikátnych informácií, veľa hodnotení a dlhé popisy majú dobrý vplyv na mieru konverzie, vyhľadávače ich majú taktiež radi, okrem iného sú takto riešené takmer všetky medzinárodné e-shopy s miliónovými obratmi a tímami SEO odborníkov
2. :)
3. áno, ale keď chceš niečo robiť dobre, tak sa mu vyhýbaš
Dalibor Cicman

Poslaťod tybi v Str, 29. Máj 2013, 18:01

Dalibor Cicman Napísal:je to tvoj názor, nie univerzálna pravda, opýtal som sa viacerých odborníkov a sám ako si spomínal neposkytol som ti dostatok informácií na najlepšiu radu

Je slušné aspoň reagovať na radu. Inak totiž ľudí prejde chuť reagovať.

Dalibor Cicman Napísal:
tybi Napísal:Ja narozdiel od teba budem reagovať na to, čo si napísal:

1. je rozdiel vidieť 30 hodnotení a 3 hodnotenia pri produkte, taktiež mať na produktovej karte 10X viac unikátnych informácií, veľa hodnotení a dlhé popisy majú dobrý vplyv na mieru konverzie, vyhľadávače ich majú taktiež radi, okrem iného sú takto riešené takmer všetky medzinárodné e-shopy s miliónovými obratmi a tímami SEO odborníkov
3. áno, ale keď chceš niečo robiť dobre, tak sa mu vyhýbaš

1. Ak sledujeme takúto jednoduchú logiku, tak je najlepšie vytvoriť jednu úvodnú stránku a tam narvať všetko. Rozhodnutie, čo dať na zvláštnu stránku a čo nie, patrí medzi základný problém SEO. Pri variantoch produktov to nie je inak, ako pri rozhodovaní, či vytvoriť nejakú kategorizáciu alebo nie. Stačí sledovať, aké kľúčové slová a nakoľko sa hľadajú.

To odvolanie sa na medzinárodné shopy, to je argumentačná chyba. Keby som v nej chcel pokračovať, tak uvediem príklad AT&T a ich 2 rozdielne stránky pre iPhone 5:

http://www.att.com/shop/wireless/device ... GaihT38yub
http://www.att.com/shop/wireless/device ... GaihT38yub

Ale nechcem v nej pokračovať. :)

3. To už na webe nebudeme vôbec citovať? Nikoho a nikdy?

4. Ak si si neoveril to, čo som ti napísal v prvom príspevku (či vôbec a nakoľko sa jednotlivé varianty produktov hľadajú), tak možno robíš chybu. Plus teda reagujem preto, aby si niekto neznalý nemyslel, že všeobecne platí, že si má vybrať prvú z tvojich možností.
Obrázok užívateľa
tybi

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia