Vyrazny pokles PGR

Vyrazny pokles PGR

Poslaťod samo70 v Pon, 09. Dec 2013, 12:40

Ahojte,

zaznamenal som vyrazny pokles PGR na webe http://www.hobbyportal.sk. Dosahovali sme PGR 3 a tento rank malo dokonca vacsina hlavnych sekcii. Niektore z hlavnych sekcii padli na PGR 0 a hlavna stranka na 2!

Pre web sa snazim kontinualne vytvarat nove spatne odkazy, par krat sa nam podari clanky pretlacit cez vybrali.sme.sk az na titulku sme.sk! Ocakaval som skor narast GPR ako pokles :-/

Nezaznamenali ste v poslednej dobe tiez pokles na vasich strankach? Pripadne zmenil google nejake pravidla? Mohli sme byt trebars za nieco penalizovany?

Dakujem za kazdu radu.

Samo
samo70

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Re: Vyrazny pokles PGR

Poslaťod nooptions v Pon, 09. Dec 2013, 15:18

ukazovateľom dobre fungujúceho webu je rastúca návštevnosť, nie PageRank.

Inak hobbyportal.sk tvoria aj okaté PR články, takže ak by nastala penalizácia, nečudoval by som sa.
nooptions

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod samo70 v Pon, 09. Dec 2013, 15:29

V com su clanky okate? ... Prave ak mame PR clanok nesnazime sa ho pisat nejak reklamne, vzdy sa snazime spisat ho uzitocne pre citatelov aby bol uzitocny a suvisel s hobby. Snad uz vsetky weby ktore maju vyssiu navstevnost uverejnuju niekolko PR clankov mesacne, myslim ze to je normalna vec, navyse teprv u nich su clanky okate a vyslovne reklamne.

Ako by som mohol zistit ci sme neboli penalizovany? Pripadne ako sa to da potom riesit?
samo70

Poslaťod nooptions v Pon, 09. Dec 2013, 17:19

Jasné, PR články uverejňuje viac menej každý, na tom nie je nič divné. je pravda, že si na článkoch dávate záležať, problém je ale v tom, že odkazujete len na komerčné stránky (eshopy,firmy) nie na informačné weby. Buď máte informačný článok bez odkazu alebo PR článok s odkazom na eshop. Preto si myslím, že PR články sú okaté.

Ale odbyt na články zjavne máte, takže riešiť podľa mňa nič nemusíte :-)
nooptions

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod samo70 v Pon, 09. Dec 2013, 18:49

S odbytom som bol spokojny, len teraz sa to moze zmenit :-) ... i ked GPR neni hlavny ukazovatel, podla mna vela odberatelov na to hladi, hlavne pri predaji samostatnych odkazov v sekciach, preto ak by sa dalo by som tuto situaciu dal rad do poriadku.

Predstavoval som si ze casom dosiahnem GPR 4 a googlaci mi spravili toto? :-D

Myslite ze je tato situacia neriesitelna? Musim sa s tym zmierit?
samo70

Poslaťod samo70 v Pon, 09. Dec 2013, 20:34

inak, na tu penalizaciu to nevyzera, s navstevnostou to zatial vyrazne nezahybalo ... taktiez mi nejde do hlavy ze klesol pgr napr. sekcie auto-moto, mala 3 a teraz 0 a pritom do tejto sekcie nedavame snad ziadne PR clanky.
samo70

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia