Vytvorenie stránky pre mobily

Vytvorenie stránky pre mobily

Poslaťod dejvo01 v Str, 17. Nov 2010, 16:21

Rozmýšlam o vytvorení stránky pre mobily. Pomocou php scriptu potom návštevníkov presmerovať na správnu verziu stránky.

1. Otázka znie je lepšie túto stránku mať na svojej vlastnej doméne alebo vytvoriť novú .mobi doménu?

2. Ako sa k tomu stavia Google neberie tieto stránky ako duplikácie? Respektíve ako to vyriešiť tak aby to nebral ako duplikácie.

3. Ak užívateľ cez mobilný telefón na google search vyhladá nejakú frázu a klikne na moju stránku ako zabezpečiť aby ho presmerovalo na danú stránku pre mobily? Respektívne čo ak sa daná verzia stránky nenachádza presmerovať ho na hlavnú alebo ako sa toto rieši?

Ďakujem za odpovede.
Momentálne pracujem na: http://www.kuponovnik.sk
dejvo01

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Re: Vytvorenie stránky pre mobily

Poslaťod fidelis v Pia, 19. Nov 2010, 10:16

najlepsie je vytvorit jedinu verziu stranky a tu potom pomocou CSS prisposobit jednotlivym vystupnym zariadeniam teda aj mobilom ci pda
dnes v dobre iphonov a dotykovych mobilov by si pouzivatel mal vediet ooradit aj so standardnou verziou stranok ale ak mysslis aj na tych co nemaju uplne najnovsi mobil pripadne obmedzene data
kukni si moj web a jeho kod tam to mam osetrene
a ak uz silou mocou chces generovat systemom "extra" vweriu pre mobily priamo na strane servera odporucam zakazat pristup na mobilove stranky pre vyhladavace pomocou suboru robots.txt, alebo meta tagu robots
ale ideal je to co som ti pisal ako prve teda jedna verzia stranoka pomocou CSS upravene
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod tybi v Uto, 23. Nov 2010, 13:49

fidelis Napísal:a ak uz silou mocou chces generovat systemom "extra" vweriu pre mobily priamo na strane servera odporucam zakazat pristup na mobilove stranky pre vyhladavace pomocou suboru robots.txt, alebo meta tagu robots

Ja by som radšej použil rel canonical, pre prípad, že by niekto na mobilnú verziu odkázal. Inak súhlas...
Najprv si prečítajte SEO návod od SEOchat.sk
A sledujte SEOchat.sk na Facebooku!
Obrázok užívateľa
tybi

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (10/10)

Poslaťod fidelis v Uto, 23. Nov 2010, 14:09

tybi Napísal:
fidelis Napísal:a ak uz silou mocou chces generovat systemom "extra" vweriu pre mobily priamo na strane servera odporucam zakazat pristup na mobilove stranky pre vyhladavace pomocou suboru robots.txt, alebo meta tagu robots

Ja by som radšej použil rel canonical, pre prípad, že by niekto na mobilnú verziu odkázal. Inak súhlas...

;-) jasne to je tiez fajn :-) zabudol som.
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia