Webhosting

Webhosting

Poslaťod MimiWatch v Ned, 25. Jan 2009, 20:56

Neviem to zaradiť inde tak skúsim sem....Viete mi poradiť kvalitný (t.j. rýchly) a bezprobémový Webhosting na slovensku?
MimiWatch

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (3/10)

Re: Webhosting

Poslaťod Dmagician v Ned, 25. Jan 2009, 21:53

mimi, tvoja otázka je položená tak všeobecne že ti na ňu kvalifikovane odpovie len psychotronik..

chýbajú tam nasledovné údaje... predpokladaná návštevnosť a záťaž servera, cenový rozsah ( / rok ), technické detaily hostingu. prípadne ak ide o presun aplikácie na iný hosting, tak skúsenosti z hostingom predošlým a požiadavky na ten nový. dúfam že som to napísal dosť zrozumiteľne.
Dmagician

Poslaťod MimiWatch v Ned, 25. Jan 2009, 22:29

Z predošlým (aktuálnym) je len jeden problém, v rýchlosti. Po nejakom čase prevádzky sa spomaľuje spracovanie dotazov z SQL, čiže celé stránka....po reklamácii sa to zrýchli, s vysvetlením že na serveri boli nevyladené aplikácie ktoré ho celý brzdili tak to prehodili inde. Po čase je to späť a stále dookola. Nejaké 2 - 3 výpadky za rok na 10 min neriešim.

Až tak do toho nevidím ale požiadavky základne, Apache, podpora MySQL + srandičky dookola. Kapacitu veľkú nepotrebujem, stačí okolo 1 GB

Nemám to zdaleka také naročné že by som potreboval dedikovaný server, momentálne tam je trafic do 2 GB za mesiac.
MimiWatch

Poslaťod a+d+o v Ned, 25. Jan 2009, 23:12

skus napr atlantis.sk ja mam s nimi zatial dobru skusenost...
zatial nebol ziaden problem a oproti inym maju super support
A
a+d+o

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod shaggy v Ned, 25. Jan 2009, 23:35

MimiWatch Napísal:Kapacitu veľkú nepotrebujem, stačí okolo 1 GB... momentálne tam je trafic do 2 GB za mesiac.

Tak to nepotrebuješ skutočne veľkú kapacitu, myslím že ti stačí aj okolo 100MB.
Ja mám jednu nie veľmi navštevovanú stránku, všetky dáta zaberajú tak do 50MB a mesačný traffic je ako u teba okolo dvoch GB. Ak by si skutočne využil ten 1GB priestoru, tak traffic by bol podľa môjho názoru vyšší. Veľa ľudí má práve v otázke potrebného priestoru prehnané nároky a potom zbytočne prepláca.

Určite by som sa vyhol hostingu, na ktorom beží aj toto fórum (Trnavský Tripsoft, resp. Webhouse), ja som napr. spokojný s websupportom (buď ich unlimited hosting alebo custom hosting).
Obrázok užívateľa
shaggy

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod MimiWatch v Ned, 25. Jan 2009, 23:56

shaggy Napísal:Tak to nepotrebuješ skutočne veľkú kapacitu, myslím že ti stačí aj okolo 100MB.
Ja mám jednu nie veľmi navštevovanú stránku, všetky dáta zaberajú tak do 50MB a mesačný traffic je ako u teba okolo dvoch GB. Ak by si skutočne využil ten 1GB priestoru, tak traffic by bol podľa môjho názoru vyšší. Veľa ľudí má práve v otázke potrebného priestoru prehnané nároky a potom zbytočne prepláca.

Určite by som sa vyhol hostingu, na ktorom beží aj toto fórum (Trnavský Tripsoft, resp. Webhouse), ja som napr. spokojný s websupportom (buď ich unlimited hosting alebo custom hosting).

S kapacitu som prestrelil schválne, momentálne mám obsadené cca 100 MB a v budúcnosti sa nad 200 isto nedostanem.

Nechcel som robiť negatívnu reklamu ale už keď si spomenul, mám to u Webhouse. Na websupport čítam len pozitívne referencie, tak to asi skúsim. Len by som už rád zaparkoval definitívne lebo aj teraz z prechodu na iný host mám trochu depky ohľadom kódovania DB a podobne.
MimiWatch

Poslaťod shaggy v Pon, 26. Jan 2009, 01:23

Na websupporte mi beží moja najstaršia stránka (už to bude tretí rok) a zatiaľ žiadne problémy.
Zaznamenal som len dva výpadky - keď policajti zhabali pár ich serverov a druhý, keď sa stala chyba u poskytovateľa pripojenia (ale vtedy bolo neprístupná aj časť stránok, ktoré hostovali napr. u atlantis alebo iných prevádzkovateľov).

Okrem toho tam spravujem ešte ďalšie dve stránky a nemal som s nimi problém. Ja mám iba ten customhosting, ale myslím že veľkosť databázy nie je obmedzená priestorom, ktorý si objednáš (neviem, neprekročil som zatiaľ).
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod Dmagician v Pon, 26. Jan 2009, 09:50

Mimi, s kódovaním databázy budeš mať problém pokiaľ prechádzaš zo starej štvorkovej na nové verzie 4, prípadne 5, ktoré majú interne všetko kódované v UTF-8, je to ale pomerne jednoducho riešiteľný problém, základ je exportovať data tak aby sa ti nezblbla diakritika, import už potom nejak zmákneš.

Na novších databázach treba na stránke upraviť pripojenie tak aby sa hneď po pripojení databázy vykonalo nasledovné query:

SET NAMES utf8 (pre utf8)
alebo SET NAMES cp1250 (pre windows 1250)

(alebo také kodovanie ake potrebujes)

Čo sa týka tvojich problémov so zahltením DB, over si či to náhodou nespôsobuješ ty. Možno to máš nakódené zložito a vyťažuje to niekedy extrémne databázu. Pužívanie PCONNECTOV môže zabrať všetky sockety a mysql server už dalšie nepustí. Chyba môže byť hocikde. Nie zrovna u teba. Možno tam majú niekoho "šikovného". Tak či onak na každom zdieľanom hostingu musíš byť pripravený aj na problémy takéhoto typu. O zdroje sa delíš s rôznymi ľudmi. Niekedy máš štastie a chytíš pohodový server a inokedy ťa dajú niekam kde to niekto extrémne vyťažuje, je to lotéria.

roman
Dmagician

Poslaťod head v Pon, 26. Jan 2009, 10:21

Ja odporucam websupport.sk, su ochotny a ked som nieco potreboval tak som to aj dostal ;)
Obrázok užívateľa
head

Poslaťod indiana v Pon, 26. Jan 2009, 17:51

custom hosting od websupportu, server padne iba ked si pren pride policia...
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod divamys v Pon, 02. Feb 2009, 09:48

indiana Napísal:custom hosting od websupportu, server padne iba ked si pren pride policia...

Mozem potvrdit, s websupportom som velmi spokojny.
firemny web: blueminds.eu | osobny web: divamys.graphinet.eu
divamys

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Poslaťod matkovsen v Uto, 03. Feb 2009, 12:00

ja používam websupport.sk asi 2roky som max spokojní .
matkovsen

No PageRank information available

Poslaťod indiana v Str, 04. Feb 2009, 10:20

ja som to nemyslel zle, ja hostujem iba u websupportu, ale vsetci si urcite pametame ako policia.sk nabehla do websupportu a pre par zelenych hlav nesla pola SK internetu
"With mobility comes freedom and progress." - Bill Ford
http://www.budystudio.com | http://www.drivel.sk
Obrázok užívateľa
indiana

Poslaťod shaggy v Str, 04. Feb 2009, 17:22

Však ani ti nikto nehovoril, že si to myslel zle, aj ja som písal o tom policajnom zásahu (len sa o tom moc nerozpisujte, lebo nájdu toto fórum a zabavia pár serverov aj WebHousu).
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod txr v Štv, 05. Feb 2009, 14:05

sory za reklamu, ale aj to je alternativa ;)

http://www.create.sk/ceny-webhosting/
txr

Poslaťod shaggy v Štv, 05. Feb 2009, 20:21

txr Napísal:sory za reklamu, ale aj to je alternativa

Bez urážky, ale nie je. Alternatíva pre zabehnutú a kvalitnú firmu ako websupport je napr. Atlantis hosting, Yegon, Forpsi a pod.

Možno si kvalitný, ceny tiež nemáš zlé, ale ja osobne moc neverím hostingu, ktorý niekto ponúka len-tak, pomimo popri inej činnosti (tvorba stránok). Pre začiatok by to chcelo nejaké merania dostupnosti, postačí napr. mereni.kyblsoft.cz (na to, aby som si urobil názor to bohato stačí).
Obrázok užívateľa
shaggy

Poslaťod a+d+o v Pia, 06. Feb 2009, 10:32

sranda ze plateny hosting od forpsi je v tom zozname nizsie ako freehosting :)
a+d+o

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (2/10)

Poslaťod txr v Pia, 06. Feb 2009, 11:03

shaggy Napísal:Bez urážky, ale nie je. Alternatíva pre zabehnutú a kvalitnú firmu ako websupport je napr. Atlantis hosting, Yegon, Forpsi a pod.

Možno si kvalitný, ceny tiež nemáš zlé, ale ja osobne moc neverím hostingu, ktorý niekto ponúka len-tak, pomimo popri inej činnosti (tvorba stránok). Pre začiatok by to chcelo nejaké merania dostupnosti, postačí napr. mereni.kyblsoft.cz (na to, aby som si urobil názor to bohato stačí).

Dole na stranke cien je napisane, ze sa o to stara EURONET, z coho je myslim jasne, ze to je zabehnuta alternativa... Okrem toho telefonicky support je nonstop. Ceny u nas a v EURONETe su az na par centov rovnake.
txr

Späť na SEO chat

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia