zmizol so z výsledkov googlu

zmizol so z výsledkov googlu

Poslaťod MarSal v Uto, 05. Okt 2010, 15:41

Páni SEO znalci, poraďte mi prosím. Možno sa to tu už riešilo v tomto fóre, príspevkov a tém je veľa, skúšal som hľadať, ale nenašiel som...tak ak ste to už rozoberali, prepáčte.

Zo dňa na deň som vypadol z výsledkov google. Mám stránku http://www.psickari.sk a podarilo sa mi za dva-tri mesiace aj pomocou tohoto fóra zvýšiť návštevu z cca 3tis na 7,5tis. mesačne. Poctivo si píšem články, mám doma milión kníh o psoch, cvičím aj vlastného a delím sa so skúsenosťami, takže žiadne texty nekopčím.

Neviem čo sa stalo, lebo napríklad na slovné spojenie "psie mena" som bol na 2 priečke a teraz mi nenájde nič. V poslednej dobe, cca 2 týždne som ale nič nenahadzoval. Posledná vec bola, že som nahodil aplikáociu pexeso voľne šíriteľnú. Môže to byť spojené s tým, že 2 dni bola stránka vypnutá, lebo som neskoro zaplatil hosting?

Ozaj neviem, mrzí ma to že google takto, dosť som sa namakal, veď tých článkov je tam štrašne veľa, veľa roboty...čo som pokašľal?

Dikes všetkým.
MarSal

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (0/10)

Re: zmizol so z výsledkov googlu

Poslaťod lubos v Uto, 05. Okt 2010, 20:42

No ktovie, možno práve keď bola stránka vypnutá tak Google updatoval a stránku vyhodil keď ju nenašiel. Chvíľu počkaj a mala by sa vrátiť späť, každopádne počkaj na názor skúsenejšieho - moc sa nevyznám :)
lubos

No PageRank information available

Poslaťod DaTu v Uto, 05. Okt 2010, 21:05

MarSal Napísal:Neviem čo sa stalo, lebo napríklad na slovné spojenie "psie mena" som bol na 2 priečke a teraz mi nenájde nič.

Ja som ta nasiel. Sice nie na 2. priecke, ale predsa...
Odporucam chvilu pockat.
DaTu

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (4/10)

Poslaťod MarSal v Str, 06. Okt 2010, 08:11

OK chlapi, tak vydržím, o týždeň dám vedieť :-)
MarSal

Poslaťod MarSal v Str, 06. Okt 2010, 08:38

DaTu Napísal:
MarSal Napísal:Neviem čo sa stalo, lebo napríklad na slovné spojenie "psie mena" som bol na 2 priečke a teraz mi nenájde nič.

Ja som ta nasiel. Sice nie na 2. priecke, ale predsa...
Odporucam chvilu pockat.

Našlo ti moju stránku? Ja nech robím čo robím, nenájde mi ju ani na slovo "psickari", čo som bol prvý.
MarSal

Poslaťod lubos v Str, 06. Okt 2010, 13:10

Vcera ked som dal hladat "psie mena" tak mi tvoju stranku naslo na tretej strane. Dnes ju uz tiez nemozem nikde najst, ani ked zadam "psickari.sk" :?
lubos

Poslaťod vlado v Štv, 07. Okt 2010, 01:04

Mozno ti trocha pomoze toto - http://exot.boo.sk/blog/directo-vlastne ... nalizacii/ (moja vlastna skusenost s "penalizaciou" / "sandboxom" od google).

Inak ked som otvaral tvoju stranku prvykrat natahovalo mi ju asi 20 sekund (to google nerad vidi). Dalsia vec, skus ist do googlu a dat
Kód: Vybrať všetko
site:http://www.psickari.sk/
- je tam zaindexovanych 42 stranok, hlavnu indexovu stranku google neindexuje. Urcite mas nejake (podla mna docasnu) penalizaciu. Dovodom bude ten vypadok + (mozno) to ze ti ju nacitava tak extremne dlho (mozno nie vzdy, ale mozno prave vtedy ked na nu pristupuje google robot). Urcite si zaisti stabilny a rychly hosting, pripadne nejaku technicku optimalizaciu webu, taka jednoducha stranka sa musi nacitavat bleskovo a nie 20 sekund.

Hlavne nepanikar, google sa vacsinou vzdy casom spamata. Skus zohnat zopar dobrych linkov z podobnych webov (nie vela a nie velmi intenzivne, tak 1 za tyzden). Napis nejaky novy obsah. Verim ze sa to preberie opat k zivotu.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod MarSal v Štv, 07. Okt 2010, 11:24

Dík za rady. Ozaj ti stránku ťahá tak dlho? Mne sa to ešte nestalo a naťahuje okamžite...no neviem, čím to môže byť? Čo znamenajú tie naindexované stránky? Znamená, že ostatné stránky google neindexoval, teda ani nebudú vo výsledkoch zobrazované? Ako docielim, aby indexoval aj ostatné stránky?
MarSal

Poslaťod JR_ v Štv, 07. Okt 2010, 15:52

Skús si hodiť stránku do seo-servis.cz Aj keď sa samozrejme nedá súhlasiť so všetkým čo tam píšu. Niektoré chyby tam rýchlo odhalíš. Napr. máš zle spravené nadpisy:
Přehled nadpisů stránky.
* <h1>Zahrajte sa PEXESO !!!
* <h1>Dodacie podmienky ESHOPU
* <h1>Psie videá
* <h3>E-shop
* <h3>Menu
* <h3>Najnovšie inzeráty
<h1> je veľmi dôležitý "Zahrajte sa PEXESO !!!" a "Dodacie podmienky ESHOPU" tam isto nepatria.
Stránka je naozaj dosť pomalá treba zapnúť gzip kompresiu, obrázky nezmenšovať cez html, pridať cashing, minify css a js a zredukovať počet .js (to posledné je ale zložitejšie)
Samozrejme výpadok v G. nebude spôsobený nadpismi ani pomalým načítavaním, ale do budúcnosti to pomôže.
Obrázok užívateľa
JR_

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod vlado v Pia, 08. Okt 2010, 00:47

JR_ Napísal:<h1> je veľmi dôležitý

Az taky podstatny nie je, ale samozrejme, hentaka struktura Hx je nanic.

Mimichodom, ak ti na webe tak strasne zalezi, zver ho do ruk odbornika, nie vzdy sa da z problemov dostat len prechadzanim diskusnych for. A to nie je ze robim niekomu reklamu, to je z vlastnej skusenosti.
123 Pôžičky - Slovenské pôžičkové centrum | blog
"The world is yours"
Obrázok užívateľa
vlado

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (7/10)

Poslaťod MarSal v Pia, 08. Okt 2010, 07:52

Dakujem páni. Nuž, investovať do stánky peniaze teraz nechcem, lebo mi ani žiadne neprináša. Je to len hobby stránka, no pravda je že som doteraz do nej investoval kopec času. Ale aj tak, ak je tu niekto, kto si myslí že by mi mohol s týmto pomôcť, nech mi napíše cenovú ponuku na psickari@psickari.sk.

Je tam síce e-shop, ale to som len známej poskytol priestor a ona platí základné výdaje stránky zatiaľ čo ja si ju budujem.
MarSal

Poslaťod MarSal v Pia, 08. Okt 2010, 08:24

JR_ Napísal:Skús si hodiť stránku do seo-servis.cz Aj keď sa samozrejme nedá súhlasiť so všetkým čo tam píšu. Niektoré chyby tam rýchlo odhalíš. Napr. máš zle spravené nadpisy:
Přehled nadpisů stránky.
* <h1>Zahrajte sa PEXESO !!!
* <h1>Dodacie podmienky ESHOPU
* <h1>Psie videá
* <h3>E-shop
* <h3>Menu
* <h3>Najnovšie inzeráty
<h1> je veľmi dôležitý "Zahrajte sa PEXESO !!!" a "Dodacie podmienky ESHOPU" tam isto nepatria.
Stránka je naozaj dosť pomalá treba zapnúť gzip kompresiu, obrázky nezmenšovať cez html, pridať cashing, minify css a js a zredukovať počet .js (to posledné je ale zložitejšie)
Samozrejme výpadok v G. nebude spôsobený nadpismi ani pomalým načítavaním, ale do budúcnosti to pomôže.

Dík, Zapol som si gzip kompresiu...ale nevedel som že keď obrázky zmenšujem cez html, tak to nejak citeľne spomaluje...je to spomalenie výrazné? Zapol som aj cache, ale neviem či to ide rýchlejšie. Existuje nejaký nástroj na meranie rýchlosti stránky?
MarSal

Poslaťod MarSal v Pia, 08. Okt 2010, 08:52

našiel som super nástroj na zmeranie rýchlosti stánky s gzip a bez....mne to zapnutie gzip kompresie spôsobilo až 70 % !!! zmenšenie súboru, takže super, dakuejm.

http://www.pipeboost.com/GetReport.asp? ... sickari.sk

Viem že toto do tejto témy asi nepatrí, ale ked sme to už nahryzli....

Tá zmena nadpisov H1...urobenie v tom poriadok....pre mňa španielska dedina, neviem ako ich pomením ...
MarSal

Poslaťod Juraj v Pia, 08. Okt 2010, 12:25

Prosim poradte mi co mam napisat do robots.txt pre stranku http://www.krasnazena.sk
Velmi pekne dakujem, som uplny zaciatocnik :)
Juraj

Poslaťod JR_ v Pia, 08. Okt 2010, 14:57

našiel som super nástroj na zmeranie rýchlosti stánky s gzip a bez....mne to zapnutie gzip kompresie spôsobilo až 70 % !!! zmenšenie súboru, takže super, dakuejm.

Tá zmena nadpisov H1...urobenie v tom poriadok....pre mňa španielska dedina, neviem ako ich pomením ...

Dobré nástroje na ladenie rýchlosti sú Pagespeed a Yslow obe fungujú ako doplnky pod Mozillou. (treba mať nainštalovaný tiež doplnok Firebug). Ak si robil kompresiu cez .htaccess tak si ho skopíruj aj do časti kde máš .js a .css tie nemáš skomprimované, to isté platí aj pre cache v cache máš len index.html. Pomocou Pagespeed ľahko urobíš aj js a css Minify (v podstate vynechanie zbytočných častí, ale potom už ťažko čitateľné a upravovateľné).Asi najprehľadnejší nástroj je http://www.webpagetest.org. Hoď si tam svoju stránku a porovnaj napr. s mojou (nejaký rozdiel tam je)
H1 - H2 to je snáď jasné - treba tam mať dôležité info nie zbytočnosti
Obrázok užívateľa
JR_

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (1/10)

Poslaťod DaTu v Pia, 08. Okt 2010, 22:04

Juraj Napísal:Prosim poradte mi co mam napisat do robots.txt pre stranku http://www.krasnazena.sk
Velmi pekne dakujem, som uplny zaciatocnik :)

:-) To zavisi od toho, co chces, aby crawler spravil po precitani tohto suboru.
DaTu

Poslaťod MarSal v Pon, 11. Okt 2010, 07:16

JR_ Napísal:

Dobré nástroje na ladenie rýchlosti sú Pagespeed a Yslow obe fungujú ako doplnky pod Mozillou. (treba mať nainštalovaný tiež doplnok Firebug). Ak si robil kompresiu cez .htaccess tak si ho skopíruj aj do časti kde máš .js a .css tie nemáš skomprimované, to isté platí aj pre cache v cache máš len index.html. Pomocou Pagespeed ľahko urobíš aj js a css Minify (v podstate vynechanie zbytočných častí, ale potom už ťažko čitateľné a upravovateľné).Asi najprehľadnejší nástroj je http://www.webpagetest.org. Hoď si tam svoju stránku a porovnaj napr. s mojou (nejaký rozdiel tam je)
H1 - H2 to je snáď jasné - treba tam mať dôležité info nie zbytočnosti

Dikes za rady, pozriem sa na to...čo sa H1, H2 týka, viem ako by to malo byť upravené, viem čo má byť H1 a H2, ale neviem ako to mám urobiť...nie som programátor, robím len v admine joomly ako užívateľ.
MarSal

Poslaťod fidelis v Str, 13. Okt 2010, 14:21

ajajaj tabulky v 21. storoci to nemyslite vazne!!!
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod DaTu v Str, 13. Okt 2010, 19:40

fidelis Napísal:ajajaj tabulky v 21. storoci to nemyslite vazne!!!

Ale no tak. Chces mi tvrdit, ze len cez CSS styly bez pouzitia tabuliek zalomis hocijaku sajtku, aby bola cross-browser validna? :-)
DaTu

Poslaťod MarSal v Štv, 14. Okt 2010, 07:38

Som naspäť na pozíciách s http://www.psickari.sk . Hurá. Teraz viem, že to bolo určite spôsobené krátkodobým (2 dni) výpadkom stránky. Ďakujem všetkým za rady.
MarSal

Poslaťod fidelis v Uto, 26. Okt 2010, 10:22

DaTu Napísal:
fidelis Napísal:ajajaj tabulky v 21. storoci to nemyslite vazne!!!

Ale no tak. Chces mi tvrdit, ze len cez CSS styly bez pouzitia tabuliek zalomis hocijaku sajtku, aby bola cross-browser validna? :-)

to som nepovedal, len tvrdim, ze mne tabulkovy dizajn pride zastaraly nemoderny nestandardny a CSS layout je standard to je rozdiel ze kod je vizitka kodera ked koder nevie spravit "nerozbitny" layout v CSS spravi ho tabulkou a to je minimalne neprofesionalne pri dnesnej podpore CSS v prehliadacoch.
Keby sa pisal rok 2000 a menej nepoviem makke F ale v dnesnej dobe je to uz takmer trestny cin.
Je to nestandardne, neflexibilne a celkovo uz by sme mohli na to snad aj zabudnut. Poslime taketo techniky konecne tam, kam patria teda do muzea webdizajnu :)
Trojstlpcekovy layout sa da spravit aj pomocou CSS a to dokonca tak, aby vyzeral ako tabulka teda, ze vsetky tri stlpce maju rovnaku vysku. Tu je dokaz:
http://fidelis.pokrm.sk/table-like-three-columns/
Všetko o mne: http://www.kohn.sk/
fidelis

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (6/10)

Poslaťod DaTu v Uto, 26. Okt 2010, 20:46

Fidelis, o CSS standardoch pises, ako keby ich zodpovedne dodrziaval kazdy browser. :-) Vies predsa dobre, ze to tak nie je. Ak by to tak bolo, tak dnesna verzia CSS by bola uz minimalne 5.x :-) Namiesto toho tu mame nejaky CSS zlepenec verzie 2, ktory ma snahu byt standardizovany uz od roku 98. Skutocnost je taka, kedze Microsoft si nepatentoval IE, ze vzniklo kopec browserov a tym padom kazdy si zacal robit svoje vlastne "standardy". Pokial sa vyvojari browserov nedohodnu, standardy zostanu nadalej len nejakou fantasmagoriou.
Pred niekolkymi rokmi som bol tiez velkym "CSS nadsencom", ale casom som dospel k zaveru, ze najlepsia a "najflexibilnejsia" zalamovacka je kombinovana - CSS + tabulky. O tom, ze layout webu je najlepsi v CSS niet pochyb (zalomil si naozaj peknu trojstlpcovu stranku :-) ), ale pokial zalamujes formular alebo iny fragment (nie zakladny layout), tak v CSS nedosiahnes taku presnost (a sucasne flexibilnost) ako s tabulkami. Ano, tabulky su stare, ale to neznamena, ze vsetko nove je tip top. Pokial chces ist cestou len CSS, v poriadku, ale pri zlozitejsich weboch sa s tym natrapis.
DaTu

Poslaťod txr v Str, 27. Okt 2010, 09:15

DaTu Napísal:Pred niekolkymi rokmi som bol tiez velkym "CSS nadsencom", ale casom som dospel k zaveru, ze najlepsia a "najflexibilnejsia" zalamovacka je kombinovana - CSS + tabulky.

ako si dospel k tomuto zaveru? Hlavne to slovo "najflexibilnejsia" :o Skus uviest nejake konkretne vyhody.

DaTu Napísal:O tom, ze layout webu je najlepsi v CSS niet pochyb (zalomil si naozaj peknu trojstlpcovu stranku :-) ), ale pokial zalamujes formular alebo iny fragment (nie zakladny layout), tak v CSS nedosiahnes taku presnost (a sucasne flexibilnost) ako s tabulkami.

Neviem sice, co myslis pod pojmom "presnost", ale tiez prosim nejaku ukazku. Co sa tyka formularov, nepoznam validne riesenie s pouzitim jednej tabulky.

DaTu Napísal:Ano, tabulky su stare, ale to neznamena, ze vsetko nove je tip top. Pokial chces ist cestou len CSS, v poriadku, ale pri zlozitejsich weboch sa s tym natrapis.

To ze sa s tym natrapis, neznamena, ze to nie je najlepsie, prave naopak, mna osobne vzdy potesi, ked sa s problemom dlhsie trapim a nakoniec ho vyriesim, ako by som pouzil nejake "lajdacke" tabulky.
txr

PageRank is SEOchat’s view of the importance of this member (5/10)

Poslaťod DaTu v Str, 27. Okt 2010, 21:49

txr Napísal:
DaTu Napísal:Pred niekolkymi rokmi som bol tiez velkym "CSS nadsencom", ale casom som dospel k zaveru, ze najlepsia a "najflexibilnejsia" zalamovacka je kombinovana - CSS + tabulky.

ako si dospel k tomuto zaveru? Hlavne to slovo "najflexibilnejsia" :o Skus uviest nejake konkretne vyhody.

:-) ok. Pod flexibilitou rozumiem "pruzne prisposobit" HTML a CSS kod grafickemu navrhu webu. "Pruzne" znamena jednoducho, rychlo. Priklady vyhod tabuliek:
1. Vertikalne centrovanie textu - v CSS musis pouzit padding (ak mi niekto vysvetli pouzitie vertical-align, rad sa poucim :-)) a aj tak zarovnavas od oka. V tabulke pouzijes valign a mas to zarovnane presne.
2. Rozmery textovych input poli - v CSS sa mi velmi tazko podari pofixovat vsetky input polia, aby mali rovnake rozmery vo vsetkych browseroch (IE6 a vyssie, FF, Opera, Safari, Chrome). Preto na zalomenie napr. formulara pouzivam postup - do divka vnorim formular zalomeny v tabulke, pricom definovane rozmery riadkov/stlpcov tabulky mam rovnake v kazdom browseri, tym padom aj input poli.
3. Pouzitie tabuliek vo WYSIWYG-u sa mi tiez viac osvedcilo ako len pouzitie CSS - z hladiska usera, ktory je zvyknuty pouzivat bezny textovy editor, je naplnenie obsahu vo WYSIWYG-u cez tabulku jednoduchsie a zrozumitelnejsie ako cez definovanie CSS stylu pre nejaky fragment alebo objekt. Samozrejme, zavisi to od narocnosti obsahu, jednoduchy obsah sa da dat do WYSIWYG-u aj bez tabuliek.
4. Stlpce tabulky sa mi prisposobuju sirke tabulky, tym padom aj text, resp. obsah tabulky sa mi prisposobuje - napr. z 3 stlpcov mam definovanu sirku 2 stlpcov, 3. stlpec sa mi automaticky prisposobi zostatku celkovej sirky tabulky bez toho, aby som mu potreboval definovat width: auto alebo 100%. V CSS na to potrebujem vnorene divka.

Dalsie priklady vyhod ma momentalne nenapadaju, "CSS vs. tabulky" sa mozeme venovat v jednej teme :-), kde budeme uvadzat za a proti. V kazdom pripade, urcite by som tabulky nezatracoval. Zakladny layout webu v CSS = ok, ale zalamovanie niektorych fragmentov webu operativnym pouzitim tabuliek je pre zalamovaca vacsim prinosom, ako sa tvrdohlavo natahovat len s CSS.

txr Napísal:
DaTu Napísal:O tom, ze layout webu je najlepsi v CSS niet pochyb (zalomil si naozaj peknu trojstlpcovu stranku :-) ), ale pokial zalamujes formular alebo iny fragment (nie zakladny layout), tak v CSS nedosiahnes taku presnost (a sucasne flexibilnost) ako s tabulkami.

Neviem sice, co myslis pod pojmom "presnost", ale tiez prosim nejaku ukazku. Co sa tyka formularov, nepoznam validne riesenie s pouzitim jednej tabulky.

Vid vyhody bod 2.

txr Napísal:
DaTu Napísal:Ano, tabulky su stare, ale to neznamena, ze vsetko nove je tip top. Pokial chces ist cestou len CSS, v poriadku, ale pri zlozitejsich weboch sa s tym natrapis.

To ze sa s tym natrapis, neznamena, ze to nie je najlepsie, prave naopak, mna osobne vzdy potesi, ked sa s problemom dlhsie trapim a nakoniec ho vyriesim, ako by som pouzil nejake "lajdacke" tabulky.

:-) Hmm, skus to vysvetlit klientovi.
Nerozumiem, preco tabulky povazujes za nieco "lajdacke". Ak budu skutocne standardy a bude ich akceptovat kazdy browser, co by mi malo zarucit, ze kazda moja stranka sa rovnako zobrazi v kazdom browseri, tak som ochotny sa tabuliek definitivne vzdat.
DaTu

Poslaťod DaTu v Str, 27. Okt 2010, 21:52

fidelis Napísal:Trojstlpcekovy layout sa da spravit aj pomocou CSS a to dokonca tak, aby vyzeral ako tabulka teda, ze vsetky tri stlpce maju rovnaku vysku. Tu je dokaz:
http://fidelis.pokrm.sk/table-like-three-columns/

Ak sa ti ale zmeni obsah stredneho stlpca, resp. jeho obsah bude mensi ako lavy alebo pravy stlpec, tak sa ti to cele rozhasi.
DaTu

Späť na Optimalizácia pre vyhľadávače

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia